Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Acer kupił firmę ETEN

Acer kupił firmę ETEN

LuiN 3 Marca 2008 19:42

0 0

ETEN to znany producent smartfonów opartych Windows Mobile. Firma rozpoczęła działalność w tym samym czasie co HTC, skupiając się na telefonach z dotykowymi ekranami. Za 290 mln dolarów marka trafiła pod skrzydła Acer-a.

Pełne wchłonięcie koncernu nastąpi w trzecim kwartale tego roku. Najbardziej znane produkty marki ETEN to linia urządzeń Glofiish. Smartfony te charakteryzują się niewielkimi gabarytami, mimo wbudowanych modułów GPS. Wydzielone zostały ich dwie główne gałęzie z oznaczeniami: "X" dla urządzeń jednobryłowych i "M" dla telefonów z wysuwaną klawiaturą QWERTY.




Hitem zeszłorocznego CeBIT-u był ETEN Glofiish X800, jeden z najlepiej wyposażonych telefonów z mobilnym Windowsem, jakie są obecnie dostępne na rynku. Klasą samą dla siebie jest w jego przypadku ekran o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli), czyli składający się w 4 razy większej ilości punktów niż chociażby ten w HTC TyTN II. Urządzenie otrzymało wiele prestiżowych nagród jeszcze przed wprowadzeniem go na rynek.

eten x800 eten m800 eten x600 eten m700

Źródło tekstu: mobileburn, gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2008-03-03 20:21:16  host: ptkbm.centertel.pl

    Żeby tylko nie zepsuli dobrej, wyrobionej marki.

  • 0

    2.  2008-03-03 20:44:48

    Kolejny news o urządzeniach klasy PPC, w którym widzę niepoprawną terminologię, więc się powtórzę: jak coś ma dotykowy ekran i WM na pokładzie to NIE JEST smatfonem. Eten nie produkuje i (o ile wiem) nigdy nie produkował smartów...

  • 0

    3.  2008-03-03 20:52:33

    Shiryu - a co jest wyznacznikiem bycia "mądrym telefonem"? MS wycofał się z nomenklatury Windows Mobile i Windows Mobile for Smartphones. Obecnie jest WM Professional i Standard. Jak dla mnie smartfony to telefony z wielowątkowym, elastycznym systemem operacyjnym. Z resztą zajrzyj do Wikipedii. Ale oczywiście każdy dzieli tak jak lubi :)

  • 0

    4. ~V  2008-03-03 20:56:40  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    Shiryu - masz rację, tyle że nie chodzi tutaj o dotykowy ekran, tylko o wersję WM.

  • 0

    5.  2008-03-03 20:59:13

    MS się z niej wycofał, ale większość użytkowników nie ;) Wydaje mi się, że lepiej korzystać z określeń, które są rozpowszechnione i nie prowadzą do nieporozumień. No ale to Wasza (tzn. redakcji) decyzja i nie będę więcej marudził ;)

  • 0

    6.  2008-03-03 21:00:11

    @4: Wiem ;) Ale najłatwiej rozróżnić wersje systemu właśnie po ekranie - i stąd taka wypowiedź ;)

  • 0

    7. ~Leonardo  2008-03-03 21:13:35  host: public-gprs86839.centertel.pl

    Bardzo dobrze Eten stanie sie barziej dostepny:)

  • 0

    8.  2008-03-03 21:13:50

    W sumie można by też pisać po staremu, ale patrząc jak bardzo Microsoft chce zrobić z PPC telefony, to aż się samo na usta ciśnie:) Postaram się na to mimo wszystko uważać. Podziały bardzo się upłynniły ostatnimi laty i jeśli coś doprecyzowywać to trzeba atakować wersją OS-u, niezależnie czy to Winda, czy Symbian, czy jeszcze jakiś inny diabeł. Kończę właśnie pisać test HTC S730 - tu wątpliwości nie ma absolutnie żadnych, że to smartfon :)

  • 0

    9. ~V  2008-03-03 21:29:05  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    PPC to po prostu kieszonkowe komputery z modułem GSM lub bez. Smartphony to zwykłe telefony z trochę "mądrzejszym" systemem operacyjnym. Aczkolwiek jakiegoś czasu faktycznie się to zaciera. Ale nie o tym chciałem... test HTC na telepolis? WOW! Czy to aby na pewno nie jest jakaś Nokia? ;)

  • 0

    10.  2008-03-03 21:48:52

    V - ano trafiła się wreszcie jakaś odmiana. Też i wyzwanie, bo używałem 4-5 PPC do tej pory, a z zabawkami z WM Standrad nie miałem wcześniej do czynienia dłużej niż po kilka godzin. Menu jest straasznie rozległe, więc nie sposób pisać o wszystkim i jak zwykle psuje wszystko bateria, choć nie do końca. Jak się sprężymy z Sirmarkiem, to test wstawimy w najbliższy Weekend:)

  • 0

    11.  2008-03-03 22:04:51

    LuiN: jest blad w zapisie nazwy modelu w tekscie, winno byc "Glofiish" (dwa 'i', sic). Poza tym rozdzialka VGA na X800 w ogole nie jest unikatowa na rynku Pocketow... a piszac o Etenie, warto wspomniec takze o jego plastikowym i tandetnym wykonaniu (wiekszosc userow tego modelu to takze potwierdza) oraz problemami z ROMem - na roznych plaszczyznach (niedopracowanie przystosowania WM do danego modelu, zawieszanie sie, wolna praca, problemy ze sterami (to nie tylko domena HTC ;) i inne). Bardzo nierowne produkty i bardzo nierowna poprzez to i firma (IMHO, acz nie tylko w moim :)...

  • 0

    12.  2008-03-03 22:10:53

    PLANET - dziękuje, już poprawione. Fakt generalnie VGA w PPC nie jest nowością, nowością za to jest VGA na 2,8 cala, a nie na 3,5 i więcej.

  • 0

    13.  2008-03-03 22:25:17

    LuiN, widze zes zmeczony - polecam udac sie w ramiona Morfeusza, co i ja zreszta czynie :) Trend z duzymi rozdzialkami na malych wyswietlaczach mnie przeraza (choc problemow ze wzrokiem w ta strone raczej nie mam, bo jestem krotkowidzem) - tak jakby producenci nie znali pojecia dpi :/ A na przyszlosc, moj nick jest jednak pisany z duzych liter (nie, nie mam problemow z ego, superego, ani idem... za to jest w takiej pisowni pewien schemat :) i nie w takiej sekwencji stoja tez litery raczej :D Dobranoc!

  • 0

    14. ~  2008-03-03 22:32:22  host: cce249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda, ze w tych Etenach i Acerach sa takie slabe aparaty, bo jakby nie to to taka Nokia N95 nie byla by juz takim ceikawym telefonem :)

  • 0

    15.  2008-03-03 23:13:54

    Ulala - PLANET - alem byka walnął:) Przepraszam. Całe szczęście mam cudowną możliwość edycji opinii - FIXED. Brałem już udział w kilku "wojnach na rozdzielczości" i każda ze stron ma sporo racji. QVGA to mniejsze obciążenie procesora, VGA, to w skrócie ładniejszy ekran. I być może to dobrze, że standardem jest to 320x240 pikseli (bo telefony są tańsze i subiektywnie rzecz biorąc wydajniejsze), ale jak widzę na dwuletniej N80 (ekran HVGA) 2x więcej strony internetowej niż na N82 - to tak trochę łyso.

  • 0

    16.  2008-03-04 08:25:49

    Ja tez poprosze o mozliwosc edycji komentarza :) A co do wyzszych rozdzialek, jestem jak najbardziej za - ale na ekranach rzedu 3,5 , 4, minimum te jakies 3,3 cala. I wtedy jak dla mnie moze byc nawet i 800x480 albo x600. No i oczywiscie musza za tym isc: batka 1,5-2k mAh (jak na dzisiejsza technologie baterii), wydajny procesor z odpowiednim taktowaniem zegara, sporo ROMu i przede wszystkim, sporo RAMu oraz dedykowany, solidny uklad graficzny z akceleracja i dobrym wsparciem software'owym (m.in. sterowniki i zoptymalizowany ROM). I wtedy wszystko bedzie dzialac gladko i plynnie. BTW - Xperia opozniona, warto dac newsa ? Sam nie wiem, czy to sugerowac. Pozdrawiam i z Ideowym zawolaniem ;) - Milego dnia :D

  • 0

    17.  2008-03-04 11:32:56

    Jeszcze pewnie z 5 razy przesuną premierę Xperii; coś wspomni, ale raczej przy okazji jakichś większych przecieków na temat tego telefonu.

  • 0

    18.  2008-03-05 02:18:52

    lUIn: A naczelną zasadą Telepolis było jest nie ingerować i nie usuwać komentarzy! Tesz poproszem morzliwość poprawiania sfoich błenduf. Życie byłoby pienkniejsze jak fszyscy mogliby korygować sfoje błendy na tELEPOLIS:)

  • 0

    19.  2008-03-05 13:20:30

    Przylaczam sie do zdania piotrM :) Powinna byc mozliwosc edycji swojego komentarza - moze dla userow o dluzszym stazu (ponad 6 miesiecy ?), ale powinna byc. Znam zdnaie SirmarKa na ten temat i niestety nie moge sie tutaj zgodzic.

  • 0

    20.  2011-02-25 07:58:45

    Heh. posiadałem tego x800. naprawdę genialny fon jak na tamte czasy. chętnie bym do niego wrócił, ale teraz mi szkoda kasy :)

Dodaj swoją opinię