Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Accenture zajmie się rozwojem Symbiana

Accenture zajmie się rozwojem Symbiana

LuiN 27 Kwietnia 2011 12:58

0 0
Dział rozwoju systemu Sybmian przeniesiony zostanie do firmy Accenture, wraz z 3 tys. pracowników Nokii zatrudnionych w Chinach, Finlandii, USA, Wielkiej Brytanii i Indiach.

Umowa zostanie sfinalizowana latem, a transfer pracowników nastąpić ma do końca tego roku. W ramach porozumienia to Accenture zajmie się dalszym rozwojem Symbiana, a przyszłości (po przekwalifikowaniu) rozwiązań dla Windows Phone 7.

Accenture to największe na świecie przedsiębiorstwo outsourcingowe i konsultingowe w dziedzinie zarządzania i wysokich technologii. Firma zatrudnia ponad 215 tys. pracowników oferując usługi w ponad 120 krajach.


Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    17. ~Tomek666  2011-04-27 17:13:50  host: 77-253-63-52.adsl.inetia.pl

    @16 AbrahaM zdradź nam jakiego telefonu uzywasz?

  • -1

    18. ~  2011-04-27 17:22:07  host: 31.63.63.170

    Nokia zchrzaniła sprawę w momencie gdy zaczęli przerabiać Symbiana na dotykowce. Android czy iOS powstał docelowo na dotykowce. A Nokia nieudolnie przeobiła stary bardzo dobry system. Gdyby stworzyli nowy bliźniaczy system również na dotykowce, ale od podstaw, byłoby ciekawiej :)

  • 0

    19. ~  2011-04-27 17:34:24  host: z14-08.opera-mini.net

    Mysle ze gdyby nokie przejął plaj to na pewno wyprowadziliby finską firme na prostą.

  • 1

    20. ~n8  2011-04-27 17:36:13  host: 83.238.201.25

    16: napisz jakiego tel z symbianem uzywasz? ja mam nokie n95-8GB - 1595 wpisow w ksiazce telefonicznej, w pamieci 365 sms'ow odebranych, kilkadziesiat zdjec i filmow... z checia udostepnie fotki lub filmik na you tube... mam tez n8 przerzucilem dane z n95 i tez chodzi normalnie, nic nie zwalnia...

  • 0

    21. ~n8  2011-04-27 17:40:17  host: 83.238.201.25

    16: zapomnialbym o kalendarzu, mam do kilkunastu wpisow na tydzien... ale zeby nie bylo tak rozowo to : wyglat ui/gui w n8 jest nie porownywalnie gorszy niz w ios, w stosunku do "golego" androida jeszcze sie broni...

  • 1

    22.  2011-04-27 17:42:43

    Symbian jest ok, trzeba tylko umieć używać :)

  • 0

    23.  2011-04-27 18:29:35

    @22: ny-ny ny-ny. W pewnych zastosowaniach i przy pewnych założeniach symbian może być "ok". Dla kogoś ten system będzie absolutnie wystarczający i może on w jego warunkach nawet sprawnie działać, ale z pracą, z dużą ilością danych może być (czego jestem przykładem) problem. Gdybym nie musiał, to bym nie (z)migrował, zwłaszcza że moja przygoda z symbianem zaczynała się tuż po pojawieniu się pierwszych telefonów na nim opartych, więc i nawyków/automatyzmów miałem masę.

  • 0

    24. ~  2011-04-27 19:25:23  host: 84-10-250-73.dynamic.chello.pl

    Android od pół roku nie jest aktualizowany,Google ma zajęcie z marketem gdzie rozpanoszyły się wirusy i spam atakując konta bankowe Android niszczy Android gwiazda powoli wygasza

  • 0

    25. ~n8  2011-04-27 19:58:16  host: 83.238.201.25

    16, 23: zdradz nam prosze jaki to telefon z symbian ma problem z duza iloscia wpisow w ksiazce telefonicznej oraz w kalendarzu ;) tak jak pisales w 16

  • 0

    26. ~SHIBBY  2011-04-27 20:24:12  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    Obecnie mam Nokię N82 i Samsunga Omnię HD. Obydwa na przestarzałym Symbianie i oby dwa dają radę. Bez zawiech o których pisze AbrahaM. Być może nigdy nie udało mi się zapchać telefonu na tyle żeby zaczął się wieszać. Symbian jest ok, ale fakt, przestał się rozwijać. Liczę na jakieś zmiany, a jeśli one nie nastąpią... cóż, przesiadka na inny system.

  • 0

    27. ~  2011-04-27 21:13:01  host: 84-10-250-73.dynamic.chello.pl

    nie napisali że zwalniają pracowników pracujących nad systemem Mego który przejął Intel

  • 0

    28.  2011-04-28 00:21:37

    @25: Wynik n-krotnych migracji z różnych modeli od co najmniej 2006 roku: ~7000 wpisów w kalendarzu, ~1100 wpisów w książce adresowej, pod 800 "aktywnych notatek", spora baza "odnośników" do stron www (aktualnie przeglądnięta/zredukowana), liczby smsów i liczby plików w "galerii" nie jestem już w stanie odtworzyć. Testowane z: Omnia HD, E62, E71, E72, a ostatnio E7. Każdy z w/w telefonów chodził z tym pakietem mniej lub bardziej "nie tak" i na każdym z nich występowały problemy ze stabilnością pracy w pewnych warunkach. Na tyle powtarzalne, że znając pułapki "dało się" jakoś z telefonu korzystać. Ale za cenę nerwów, robienia kopii bezpieczeństwa danych co tydzień, które to kopie parukrotnie się przydały. Za pomysły: "skasuj dane" dziękuję, to nie wchodzi w rachubę. Przy podobnych dyskusjach już pisałem (i powtórzę) jednym z głównych problemów Nokii jest (zbyt mała) ilość pamięci RAM w ich telefonach oraz błędy w jej zarządzaniu. W 2011 roku "topowe" E7 dostało aż całe 256MB..

  • 0

    29.  2011-04-28 00:41:09

    .. tak, zdaje sobie sprawę że "zwykły użytkownik" ma tych danych wielokrotnie mniej (co widzę po komentarzach osób które uważają że mają danych w telefonie "dużo"), także jestem skłonny uwierzyć że dzięki temu nie doświadczają problemów, co nie zmienia tego że zderzyłem się ze "ścianą" ograniczeń i błędów systemu, ze skutkiem opisanym w poprzedniej wiadomości - tj. koniecznością migracji. Kto wie - być może Accenture sobie będzie lepiej radziło z Symbianem niż sama Nokia? oby! - Czego wszystkim użytkownikom Symbiana życzę..

  • 0

    30. ~byly pracownik  2011-04-28 02:16:05  host: v12-16.opera-mini.net

    jak przejmie to accenture, to porazka. wystarczy spojzec, jak spieprzyli systemy w pko bp.

  • 0

    31. ~n8  2011-04-28 08:23:51  host: 83.238.201.25

    29: oczywiscie nie masz już zadnego tel z symbianem i nie pokazesz nam tego o czym piszesz... ? ;) bo ja z checia pokaże to o czym pisalem w 20 a danych mam tyle co ty albo niewiele mniej. nawet nie musze tego pokazywac na 256MB na n8, wystarczy mi stara n95-8gb ktora lubie uzywac na codzien, u mnie jest ok, a ma do dyspozycji mniej niz 80MB ram'u po starcie systemu... Wystarczy oszacowac ta ilosc danych o ktorej piszesz i wszystko staje sie jasne... ;)

  • 0

    32.  2011-04-28 09:56:15

    Jeżeli w telefonie jest parę tysięcy 8 mpx zdjęć i parę giga video w HD to każdy telefon będzie się mulił. Mój notebook dostaje zadyszki. Trzeba to przerzucać do kompa. Ilość zainstalowanych aplikacji też ma znaczenie. Jak ktoś ma fantazję i uruchomi sobie pływające rybki zamiast pulpitu to czy będzie to telefon komórkowy czy komputer będzie mulić. Jak się chce korzystać z zaawansowanych funkcji np. kalendarza to nie lepiej poszukać dobrego programu innego niż systemowy niż zmieniać telefon ? To tak jakby kupować nowy komputer z nowym systemem bo kalendarz nie wyrabia.

  • 0

    33.  2011-04-28 13:40:47

    @31: mnie nie interesują teorie, interesuje mnie praktyka i to się z telefonem dzieje. Skoro Tobie symbian dobrze działa, to się ciesze razem z Tobą, że w Twoich warunkach jest ok.

  • 0

    34. ~n8  2011-04-28 22:47:27  host: 83.238.201.25

    33: cos unikasz odpowiedzi na dwa a moze trzy zadane pytania ;) pozdrawiam....

  • 0

    35.  2011-04-28 23:38:32

    @34: odpisałem zarówno w kwestii ilości danych jak i używanych(testowanych) modeli, jak wam się odpowiedzi nie podobają, to już nie moja wina ;)

  • 0

    36. ~n8  2011-04-29 10:05:54  host: 83.238.201.25

    35: jakos nadal Ci nie wierze. Mogleś dodać jeszcze kilka modeli, oczywiście wszystkie nie dawały rady... Przelicz na spokojnie ile miales MB danych i nie pisz juz wiecej banialuk...moze jakies nastolatki by Ci w to uwierzyly ;) Tak jak pisalem w 16 z checia pokaze jak n95 i n8 radzi sobie z taka iloscia danych... Zakladam ze nie pokazesz filmiku z "Symbian chodził jakby nie chciał lub nawet się wysypywał.", to pokaz jak z ta porcja danych zachowuje sie twoj aktualny telefon... ;)

Dodaj swoją opinię