Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ABW w PTC

ABW w PTC

WitekT 30 Listopada 2005 11:08

0 0

ABW po donosie jednego z zarządów spółki kontroluje, czy w PTC ktoś kopiował i wynosił tajne informacje o abonentach.

Kontrolę szefowi ABW Witoldowi Marczukowi zlecił Zbigniew Wassermann, koordynator służb specjalnych.

W zawiadomieniu do ABW oskarżono o kopiowanie danych abonentów Krzysztofa Bondaryka, który odpowiada za współpracę ze służbami (m.in. przy zakładaniu podsłuchów i sprawdzaniu billingów).
Tymczasem w PTC urzędujący zarząd odbija piłeczkę: Zakończyliśmy wewnętrzną kontrolę obrotu tajnymi dokumentami za czasów pana Pospieszyńskiego. Nie zgadza się liczba dokumentów. Albo zaginęły, albo część działań wobec abonentów wykonywano nielegalnie - mówi Witold Pasek, rzecznik zarządu. Raport z kontroli trafi wkrótce do ABW.

Minister Zbigniew Wassermann jest oburzony przepychankami w PTC. To bulwersujące, że firmy, rozgrywając swoje interesy, mogą narażać na szwank bezpieczeństwo państwa. Informacja o wyciekach tajnych informacji jest niepokojąca. Zleciłem służbom, by jak najszybciej zweryfikowały te doniesienia - mówi Wassermann.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~zofia  2005-11-30 11:37:11  host: gate.malnet.pl

    Może zajechali ta tylko na kawę?

  • 0

    2.  2005-11-30 11:55:57

    Wassermann trzesie gaciami bo sam ma w Erze telefon heh :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet