Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ABW u dealera Orange

ABW u dealera Orange

WitekT 9 Czerwca 2006 10:24

0 0

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zrobili nalot na firmę Havo, jednego z większych dealerów sieci Orange. Zabrali dokumenty, wtargnęli nawet do prywatnych mieszkań szefów firmy. Wiele wskazuje na to, że pracownicy Havo mogli wyłudzać podatek VAT.

Istniejąca od 16 lat spółka Havo od dłuższego czasu ma problemy finansowe. W listopadzie 2005 r. Kuryłek wycofał się z finansowania klubu Jagiellonia. Z informacji Gazety wynika, że spółka wpadła w długi. Na tyle duże, że na ich poczet zostały zabezpieczone nieruchomości i konta. Właściciele nigdy nie chcieli zdradzać szczegółów.
Gazeta ustaliła, że przynajmniej od półtora roku dokumentami podatkowymi firmy interesował się Urząd Kontroli Skarbowej i Podlaski Urząd Skarbowy. Firma specjalizująca się w handlu sprzętem RTV, AGD i telefonami komórkowymi gros swoich towarów sprzedawała na Wschód. Przy sprzedaży eksportowej można ubiegać się o zwrot podatku VAT, zapłaconego w kraju. Wiele firm wyłudza w ten sposób podatki, kilka razy wystawiając fakturę na ten sam towar.

Na takiej działalności można zbić fortunę. Być może było tak w przypadku Havo, ale nie sądzę, żeby to właściciele firmy łamali prawo - powiedział jeden ze znanych białostockich przedsiębiorców.

Źródło tekstu: Gazeta     

Dodaj do:
w sumie: 11
 • 0

  1.  2006-06-09 10:40:07

  Moja dobra znajoma pracowała w jednym z ich wrocławskich salonów idei, ale z dwa 2,5 roku temu się z tamtąd zwolniła bo zaczęło się tam nieciekawie robić.

 • 0

  2. ~  2006-06-09 10:53:27  host: drw103.neoplus.adsl.tpnet.pl

  dziwne znowu pojawia sie nazwa orange... i znowu w nieciekawym kontekscie...

 • 0

  3. ~mlody  2006-06-09 11:12:03  host: acse175.neoplus.adsl.tpnet.pl

  w elblagu jest ich salon i powiem szczeze ze wszystko tam mozna zaltwic nawet telefon bez umowy bardzo tanio trzeba skrecic tylko dowod jakiegos pijaczka

 • 0

  4. ~xyz  2006-06-09 11:19:36  host: rev-27.malnet.pl

  to co rozpoczyna się "wielkie trzepanie" wśród agentów i dealerów?

 • 0

  5. ~  2006-06-09 11:54:15  host: drw103.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jaki dealer taka marka!!!

 • 0

  6.  2006-06-09 11:58:45

  raczej jaka marka taki diler:)

 • 0

  7. ~xyz  2006-06-09 12:41:31  host: rev-27.malnet.pl

  Ta firma prowadzi też salon i serwis Nokii w Białymstoku

 • 0

  8. ~robs  2006-06-09 12:44:36  host: gp1.eranet.pl

  witekT: co to jest "nalot ABW"? chyba powinno byc przeszukanie, rewizja... popraw bo zalatuje Faktem ;-)

 • 0

  9. ~PiotreK  2006-06-09 14:34:02  host: rt21.dka.pl

  Ach ten Orange... :)

 • 0

  10.  2006-06-09 22:30:46

  W tym przypadku HAVO jest dilerem ORANGE od dawien dawna, kiedy podpisywali z CENTERTELEM umowę o współpracy nikomu z was nie śniło się nawet, że marka IDEA zmieni się w ORANGE. A kłopoty finansowe HAVO są związane z całą działalnością firmy a nie z współpracą z IDEĄ i ORANGE.

 • 0

  11. ~xyz  2006-06-10 00:22:11  host: rev-27.malnet.pl

  krzyno: faktycznie Operator płaci tak dobrze, że kłopoty stąd się nie biorą:) a z drugiej strony skoro tak dobrze Idea/Orange płacił to skąd te podejrzenia o kombinacje? Przy dobrych dochodach nie opłaca się kombinować podobno...
  Chłopaki z Centertela zawsze twierdzili że ich sieci wywóz telefonów na wschód i z tym związane machlojki nie dotyczą i to problem głównie PTC - ciekawe co teraz powiedzą zwłaszcza że te opisywane sprawy nie dotyczą tylko Havo podobno a wielu innych firm? A jak pójdą kontrole np. po dystrybutorach pre-paid typu xxx czy innych i okaże się że 90% telefonów z pre-paid szło na tzw."eksport" to kto za to beknie? Przecież za wszystko szedł nienależny zwrot Vat-u na granicach a Operator na mocy koncesji miał pilnować by proces był prawidłowy(logowanie, praca telefonu i karty). Jeśli dealer nawet kombinował czy dystrybutor to Operator miał mieć nad tym kontrolę i tępić taki proceder, bo sumarycznie płacą za to klienci wysokimi rachunkami i budżet państwa. Centertel miał pełną wiedzę o tym zjawisku i jeśli nie reagował to UKE powinno podjąć działania restrykcyjne pomijając to, że cały Vat Operator powinien zwrócić państwu plus kary za zaniedbania pracowników i Zarządów. Jest to zapisane w ustawie.Teraz najprawdopodobniej pójdą za taką sytuacją działania sprawdzające u wszystkich dystrybutorów i dealerów a potem u Operatora. To wynika z zaangażowania wszystkich organów - co podaje "Wyborcza", tylko w końcowym bilansie zwolnią jakichś kozłów ofiarnych i wypowiedzą kilka umów a kwoty kar pokryją klienci w wysokich taryfach...
  I jeszcze jedno krzyno: ABW nie wchodzi do akcji z powodu "kłopotów finansowych" firmy tylko muszą istnieć inne ku temu okoliczności i to szczególne, bo gdyby było jak mówisz to wysłaliby dzielnicowego..:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet