Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Abonent będzie mógł przenieść numer najpóźniej za 18 miesięcy

Abonent będzie mógł przenieść numer najpóźniej za 18 miesięcy

WitekT 15 Października 2004 10:40

0 0

Najpóźniej za półtora roku zmieniając operatora komórkowego abonent będzie mógł zachować dotychczas używany numer - tak twierdzą operatorzy komórkowi zapytani przez redakcje Pulsu Biznesu.

Polscy operatorzy komórkowi ostro wzięli się do pracy nad przenośnością numerów. Dla abonentów to dobra wiadomość, bo w praktyce zwiększa ich uprawnienia. Rewolucji rynkowej z pewnością to nie wywoła, ale może wpłynąć na dalsze zaostrzenie konkurencji między operatorami.

Może uda się go wdrożyć nawet nieco wcześniej, ale półtora roku to bardziej realny termin. Przenośność numerów to temat skomplikowany, zarówno od strony prawnej, jak i technologicznej. No i kosztowny — mówi Antoni Mielniczuk, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej PTC, operatora sieci Era i Heyah.
Operatorzy muszą zdecydować się na wybór rozwiązania, dostawcy — opracować procedury i wreszcie powołać do życia podmiot, który nadzorowałby poprawną realizację przenośności numerów między telekomami. Koszty, które sięgną wielu milionów euro zostaną najprawdopodobniej przerzucone na beneficjentów tej usługi, czyli abonentów. Jednak oznaczać to będzie nie tyle wzrost cen usług, co spowolnienie ich spadku.

Zdaniem operatorów winę za opóźnienia we wprowadzeniu przenośności numerów w dużej mierze ponosi państwo, które obliguje ich do tego, ale zwleka z wydaniem odpowiednich aktów prawnych i rozporządzeń.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~WitekT  2004-10-15 10:48:00  host: pollux.ds.pg.gda.pl

  Bartol: jeszcze jakiś czas temu mówił, że tego nie ma nigdzie na świecie, a teraz nawet koszty tego zna. ;)

 • 0

  2. ~adam  2004-10-15 16:08:00  host: cqd247.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nie moge sie doczekac kiedy pozegnam sie z dziadostwem(idea) o mocno ograniczonym zasiegu i przejde do ery bezkonkurencyjnej jezeli chodzi o zasieg.

 • 0

  3. ~tomcyk  2004-10-15 16:44:00  host: ss242.internetdsl.tpnet.pl

  Za przeniesienie numeru do innego operaqtora będą pobierana spora kasa (min 500zł) !!!!!!!

 • 0

  4. ~Bartol  2004-10-15 18:19:00  host: yh182.internetdsl.tpnet.pl

  Heh, typowe pierniczenie Pierniczuka. ak sobie wlasnie pomyslalem, ze Pierniczuk to doskonaly kandydat na posla. Popierniczy, usmiechnie sie i po sprawie.

 • 0

  5. ~stz  2004-10-16 09:03:00  host: chl228.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Już od dawna na to czekam. Szkoda, że jeszcze 18 miesięcy. Nie wierzę, żeby operatorom na tym zależało. Będą odwlekać do ostatniej chwili.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet