Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Abonenci mogą zapłacić za strajk listonoszy

Abonenci mogą zapłacić za strajk listonoszy

WitekT 22 Listopada 2006 11:56

0 0

Strajk na poczcie może oznaczać, że telekomy mogą później dostać pieniądze za świadczone usługi. Karne odsetki zapłacą klienci.

Wszyscy operatorzy proponują klientom, aby kontaktowali się z biurami obsługi klienta, gdzie otrzymają kwotę ostatniego rachunku, którą należy przelać na numer rachunku dostępny m.in. na poprzedniej fakturze.

Nie mamy jeszcze danych o opóźnieniach w wysyłce faktur TP, bo wysyłka właśnie trwa. Telekomunikacja może przesunąć termin, od którego zacznie naliczać odsetki, ale nie może przesunąć terminu płatności, bo musielibyśmy ponownie drukować i wysyłać faktury - twierdzi Mariusz Loch z Biura Prasowego TP.
Z informacji zebranych przez Gazetę Prawną od klientów TP z południa Polski wynika, że w listopadzie rachunki doręcza im prywatna firma InPost.

Prawo pocztowe mówi, że klient może żądać odszkodowania, gdy poczta nie doręczy przesyłki rejestrowanej, czyli listu poleconego lub paczki. Gdy nie dotrze list zwykły, zawierający np. rachunek za telefon, klientowi pozostaje skarga do dyrektora Poczty Polskiej z zawartym w niej żądaniem zwrotu kosztów odsetek naliczonych za nieterminowe opłacenie rachunku. Jeśli Poczta odmówi zapłaty lub nie odpowie na list, klient może wystąpić do UKE o mediację. Skargi klientów złożone do UKE mogą być podstawą do podjęcia przez nas kontroli, np. regulaminu Poczty - mówi Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 90
 • 0

  71. ~Ja  2006-11-26 08:40:36  host: abkf228.neoplus.adsl.tpnet.pl

  w terminie, więc dlaczego nie założyć konta bankowego często bezpłatnego albo płatnego bardzo niewiele b powiedzmy 5, 6 zł, to nikomu różnicy nie zrobi, a kasa jest zawsze na czas i taki ktoś może sobie wybrać ją z bankomatu kiedy chce, nie trzeba czekać na listonosza, który przyniesie kasę do domu, ludzie, często starsi, którzy nie mają kont bankowych nie są głupi, ludzie poprostu są leniwi i nie chcą się niczego nowego nauczyć, a przecierz niewiele trzeba, żeby się nauczyć korzystać z bankomatu, beznadziejnie mają tylko ludzie mieszkający na wsiach gdzie mają trochę kilometrów do miasta, żeby wybrać kasę, a jeśli tacy w miastach mało co bywają to rzeczywiście listonosz to najlepszy sposób, żeby mieć kasę bo specjalnie do bankomatu ze wsi do miasta nie ma się co fatygować, chociarz i to się często zdarza, że ludzie mieszkający na wsiach pracują w miastach więc czy chcą czy nie muszą dojechać, więc co im zaszkodzi miec konto w banku. Więc wystarczy tylko trochę pomyśleć i można się uniezależnić od strajków i innych durnych pomysłów poczty, a winni strajkowi nie są listonosze, którzy przez dyrekcje są uważani za sprinterów i w regulaminach w ułamkach sekund mają robić to czy tamto tylko winna jest dyrekcja poczty polskiej, która robi takie "normy" w regulaminach do przestrzegania wiedząc, że to nierealne, moim zdaniem listonosze słusznie strajkują bo kasa leje się strumieniami, a oni mają z tego niewiele, zawsze najwięcej zarabiają ci, którzy są na "górze", a cały naród na tym traci, a przecierz powinno być na odwrót, dla dobra większości powinna się poświęciś mniejscość, a nie na odwtót, no ale świat stoi przecierz na głowie, mądrzy ludzie pracują byle gdzie, a głupi są dyrektorami.

 • 0

  72. ~mar  2006-11-26 10:21:23  host: mpk-gw.man.poznan.pl

  do Ja: Nie walcz z polską mentalnością ponieważ to i tak praktycznie nic nie da. Tylko się spocisz :-). Polak będzie marudził, narzekał, cierpiał a i tak w swoim życiu nic nie zmieni. On poprostu to lubi. Dzięki temu ma o czym rozmawiać (narzekać) w towarzystwie. My jesteśmy otwarci , tolerancyjni czy postępowi ale tylko "na zewnątrz" i do czasu póki jakikolwiek problem czy sprawa nas nie dotyczy. W pozostałych przypadkach "tuzinem wołów" niczego nie zdziałasz i tyle. Pozdr.

 • 0

  73. ~Ja  2006-11-27 14:32:42  host: avz6.internetdsl.tpnet.pl

  mar - zgadzam się z tobą, ja to napisałem po to, żeby ludzie to czytający mieli świadomość, że przez jedną firmę, konkretnie pocztę polską nie musi się zatrzymywać w miejscu na czas strajku całe ich życie jeśli dobrze pomyślą, jeśli wybiorą dobre rozwiązania, jeśli ktoś chce być niezależny to będzie, jeśli ktoś chce ciągle narzekać i nic nie zrobi to niech cierpi jego wybór bo brak podjęcia jakiejkolwiek decyzji jest podjęciem decyzji o tym, że ktoś chce, żeby było nadal tak jak jest, szkoda, że ci ludzie nie są tego świadomo, że nie podejmując decyzji tak naprawdę ją podejmują i to na swoją niekorzyść. Ja jestem człowiekiem świadomym i podejmuję decyzje dotyczące mnie, nie zostawiam nic przypadkowi, ani losowi, wolę sam sobie ułożyć swoje życie w możliwie najkorzystniejszy sposób dla danych sytuacji, szkoda, że nie wszyscy potrafią podejmować decyzje, już nie mówię trafne ale jakiekolwiek bo w Polsce z tym też ludzie mają problem, widać nasze polskie społeczeństwo nie dorosło jeszcze do demokracji i samodzielności, ciągle ktoś musi takimi ludźmi rządzić bo sami niewiedzą co robić i to jest właśnie żałosne.

 • 0

  74. ~jot  2006-12-01 18:04:44  host: 193.109.212.37

  Duże sklepy internetowe korzystają z usług kurierów. Nie liczą już na tanie ale liche usługi Poczty Polskiej. Kto opiera(ł) swoją egzystencję na tej chorej instytucji pójdzie na dno razem z nią.

 • 0

  75. ~olewka  2006-12-01 21:50:42  host: wi243.internetdsl.tpnet.pl

  nie lepiej zapłacić w salonie firmowym albo w banku olać tą poczte

 • 0

  76. ~getITright  2006-12-01 22:57:53  host: chello087206218003.chello.pl

  ależ co poniektórzy sa żałośni (np. pieniacz-oszołom ttt) jak faktura nie przyjdzie to skąd niby ma klient wiedzieć ŻE ma zapłacić, KIEDY ma to zrobić i ILE ?!? (oczywiście jak ktoś bardzo by chciał i poświęcił temu swój czas, to mógł by się dowiedzieć ale nie ma takiego obowiązku) po drugie ktoś tu napisał że można se pobrać fakturę on-line, ale to jest zakładanie że ktoś będzie sam z własnej inicjatywy załatwiał za swojego usługodawce sprawy, a nie każdy jest na tyle stuknięty, żeby sprawdzać wszystkie e-boki czy aby może przypadkiem już nie jest wystawiona faktura ! ja to traktuje w taki sposób - nie ma faktury nie ma płatności, mało tego mam do tego podstawy: "Zdaniem UOKiK, w sytuacji, gdy kontrahenci konsumentów zdając sobie sprawę z występujących problemów Poczty Polskiej, nie podejmą żadnych działań mających na celu dostarczenie faktury w inny przyjęty sposób a następnie naliczą odsetki lub wyciągną inne negatywne konsekwencje w związku nieopłaceniem rachunków we wskazanym terminie, będzie istniała podstawa do uchylenia się od spełnienia tych żądań poprzez postawienie zarzutu braku należytej staranności, braku współdziałania w wykonaniu zobowiązania." takze tak jak mówie TO USŁUGODAWCA MA MNIE POINFORMOWAĆ, jak tego nie zrobi może się liczyć z tym że nie dostanie kasy, czy może inaczej - dostanie ją dopiero jak mi dostarczy fakturę i nie obchodzą mnie tłumaczenia: bo poczta nie działała itd. co mnie to interesuje ?!?? niech mi w zębach przyniosą jak jest taka potrzeba, a jak nie to niech się nie dziwią że nie mają wpłaty, a jak by ktoś chciał mi naliczyć odsetki to zapraszam do sądu po ich egzekucję, bo innej możliwości ich ściągnięcia nie widzę, a i poprzez sąd są na to nikłe szanse...

 • 0

  77. ~getITright  2006-12-01 23:05:05  host: chello087206218003.chello.pl

  @ja - tylko jedno pytanie, bo trochę mnie rozbawiły twoje wypowiedzi: czy narzekanie wyklucza się z podejmowaniem działań ?

 • 0

  78. ~getITright  2006-12-01 23:08:14  host: chello087206218003.chello.pl

  a tak swoją drogą to ci listonosze to straszne mameje, bo powinni zrobić strajk generaly i kontynuować go do czasu aż nie zostaną spełnione ich żądania finansowe, a pensja minimalna na pocznie nie zostanie ustalona na poziomie 1300zł (bo taki jest główny warunek) co i tak jest śmiesznie niską kwotą (kto w ogóle za tyle pracuje ?!?!?) i wtedy zakończyć strajk, a nie bujają się już ze dwa tygodnie, to strajk to nie strajk ŻAŁOSNE, jak we Włoszech rząd chce odebrać pracownikom jakieś przywileje to na ulice Rzymu wychodzi milion ludzi !!! i gdzie ta polska solidarność ?

 • 0

  79. ~Ja  2006-12-02 16:06:45  host: abin166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  olewka - nie każdy ma w swojej miejscowości salon - weź to pod uwagę. getITright - czytasz moje opinie - klient może sobie uaktywnić polecenie zapłaty i wtedy nie musi się martwić rachunkami, które same się zapłacą, a jeśli nie ma się firmy to faktura nie jest do niczego potrzebna w sensie odliczenia czy coś, tylko jest do wglądu, a każdy rozsądny człowiek wie ile zapłaci bo wie ile wykorzystał minut i w jakiej usłudze, więc faktura do szczęścia nie jest potrzebna, chyba, że się ma firmę ale to wyjątek, osobom indywidualnym faktury nie są potrzebne. Co ty piszesz o załatwianiu spraw za usługodawcę - czy ty chociarz widziałeś druk polecenia zapłaty, czyli zgodę na obciązanie rachunku bankowego - człowieku, to się wypełnia w 5 minut, to jest jedna kartka A4 podzielona na dwie połowy, jedną dostaje twój operator, drugą bank, jak to bank zaakceptuje to już rachunki płacą ci się same, więc sorry jeśli to jest wyręczanie usługodawcy to chyba nie rozumiesz obowiązującego prawa - sam usługodawca nie może ci pobierać kasy z konta bez twojej pisemnej dyspozycji i dlatego ty musisz to wypełnić jeśli chcesz z tego korzystać i jeśli nie chcesz myśleć o rachunkach, które i tak trzeba płacić, więc lepiej niech same się płacą, a nie jeszcze latać z drukami po poczcie czy bankach, żeby zapłacić, no i odstać swoje w kolejce. Gdzie polska solidarność - człowieku, już jej dawno nie ma, w Polsce przecierz jeśli komuś coś się udaje to ludzie go za to nienawidzą, Polska to nie Ameryka gdzie wszyscy się cieszą z sukcesu innych, Polska to specjalny kraj gdzie ludzie zrobią wszystko, żebyś nie miał za wiele, każdego obchodzi swój własny tyłek, a innych ma gdzieś. Narzekanie nie wyklucza się z podejmowaniem działań ale polska rzeczywistość jest taka, że ludzie głównie narzekają, a działań nie podejmują żadnych w tym kierunku, żeby żyło się lepiej, nie mówię o wielkich rzeczach ale o drobnostkach, które ułatwiają codzienne życie.

 • 0

  80. ~Ja  2006-12-02 16:13:19  host: abin166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A co do Poczty Polskiej to może w ogóle nie istnieć, już dawno powinny powstać firmy konkurencyjne do Poczty Polskiej, a nie tylko ten jeden moloh do którego państwo czyli wszyscy podatnicy dokładają kasę, tak samo jak koleje, czy tvp powinni sprywatyzować, a nie trzymać tego bo musi być państwowe, widać na przestrzeni wielu lat, że to co państwowe jest do bani, a to co prywatne jest fajne bo przedsiębiorcy dbają o swoje firmy, o swoją własność, a jeśli coś jest państwowe to znaczy niczyje, więc nikt o to nie dba i jest chlew, czyli nic ciekawego jak w tvp, zadłuża się jak pkp czy jak poczta albo szpitale, w Hiszpani rozwiązali ten problem w ten sposób, że sprywatyzowali szpitale i podpisali kontrakt z narodowym funduszem zdrowia na 10 lat i teraz szpitale są zadbane, bez długów, dobrze funkcjonują, a za opiekę medyczną i tak płaci państwo, a kontrakty przedłużają co 10 lat i to jest taki straszak, że jeśli dobrze funkcjonuje to ok, kontrakt będzie przedłużony, a jeśli źle to ich rząd nie przedłuży kontraktu i to jest dobre podejście, szkoda tylko, że nasz polski rząd i nasz polski naród jest tak zacofany, że nie potrafi nawet brać gotowych przykładów zza granicy, nie tylko Polska jest na świecie i Polska nie jest najmądrzejszym krajem, dlatego warto czasem zaczerpnąć jakieś pomysły z innych krajów, a Poczta niech się wali, są firmy kurierskie - głównie przesyłki, faktura - polecenie zpłaty albo zlecenie stałe, więc jaki problem, bez poczty da się żyć.

 • 0

  81. ~getITright  2006-12-02 17:05:53  host: chello087206218003.chello.pl

  @Ja - no właśnie klient MOŻE sobie uruchomić, a nie MUSI, a co z klientami którzy nie mają wiedzy o tym, lub nie mają z jakichś powodów możliwości, lub - tak jak ja - świadomie podejmują decyzje ze tego nie zrobią ??? po drugie dlaczego zakładasz że każdy klient jest rozsądny i co wspólnego z rozsądkiem ma wiedza na temat swoich opłat co miesiąc, a sory ale jak ktoś liczy ile minut zużył i ile dokładnie zapłaci to jak dla mnie kwalifikuje się do leczenia psychiatrycznego, ja dzwonie ile potrzebuje a potem płacę ile trzeba i g... mnie obchodzi ile to jest dopuki nie przyjdzie faktura, pozatym opłat różnych mam sporo, więc ciężko żebym każdą pamiętał, albo nawet chciał pamiętać (bo niby poco ?) "osobom indywidualnym faktury nie są potrzebne" no stary tutaj to żeś zaj..bał jakto nie są potrzebne ?!? weź się chłopie otrząśnij, mi są potrzebne i pozatym nie wiem dlaczego myślisz że to co ty uważasz tyczy się całej Polski - 40mln ludzi, mało tego zakładasz że twoje postępowanie jest rozsądne, a według mnie to jest przeciwieństwo rozsądku, więc jak widzisz OPINIE NA TEN SAM TEMAT, MOGĄ BYĆ DIAMETRALNIE INNE ! "czy ty chociarz widziałeś druk polecenia zapłaty" oczywiście że tak ! "to się wypełnia w 5 minut" eeee, a co to ma do rzeczy ?!? ja płacę wtedy kiedy mi pasuje, czasami miesiąc po terminie (jak mnie usługodawca zdenerwuje) a nie kiedy faktura jest wystawiana, także widzę że kompletnie się nie zrozumieliśmy. "więc sorry jeśli to jest wyręczanie usługodawcy to chyba nie rozumiesz obowiązującego prawa" owszem rozumiem i owszem jest to wysługiwanie usługodawcy, to chyba ty czegoś nie rozumiesz ! "sam usługodawca nie może ci pobierać kasy z konta bez twojej pisemnej dyspozycji" no nie gadaj ;DDD wiesz tu jest Polska a nie Korea Płn. i nikomu takie rzeczy nawet do głowy by nie przyszły (no... z wyjątkiem ciebie, ale to specyficzny przypadek :D) "i jeśli nie chcesz myśleć o rachunkach, które i tak trzeba płacić" no

 • 0

  82. ~  2006-12-02 17:23:19  host: chello087206218003.chello.pl

  uuu, obcieło mi posta. cdn: no popatrz, a ja nie mam PZ i i tak nie myślę o rachunkach...

 • 0

  83. ~getITright  2006-12-02 17:40:41  host: chello087206218003.chello.pl

  a co do poczty to chyba jakiś dzieciak jesteś, bo jak by poczta nie istniała to byś leżał i kwiczał, wiesz do mnie do 3miasta to każda firma da się zarżnąć żeby dostarczać przesyłki, ale kto je dostarczy do pcimia, czy innych zabitych dechami dziur ??? że konkurencja powinna istnieć ? no przecież istnieje, już powyżej 50gram przesyłki może w Polsce dostarczać KAŻDY !!! a za dwa lata rynek będzie całkowicie otwarty i bardzo dobrze że jest to robione stopniowo, bo o interesy mieszkańców pipidówek też państwo musi dbać, "tak samo jak koleje, czy tvp powinni sprywatyzować," chyba cię pogieło ! ja uważam że nie należy już nic prywatyzować, CHYBA ŻE znajdzie się chętny który da dużo kasy i dobre warunki, a TVP to jest firma Z DEFINICJI państwowa ! nawet w USA na które jesteś ślepo zapatrzony masz PAŃSTWOWĄ TV, więc halo, o czym ty bredzisz ?!? dodam jeszcze że TVP jest bardzo dochodową firmą ! co do hiszpańskiej służby zdrowia, to to jest system prywatno-państwowy, zresztą nie wyobrażam sobie prywatyzacji służby zdrowia, potem byśmy się obudzili z ręką w nocniku tak jak w USA, nie ważne złamałeś nogę, zdychasz, w szpitalu ci powiedzą wyp...laj jeżeli nie masz ubezpiecznia, to dopiero jest masakra, już wolę naszą służbę zdrowia, ale oczywiście można dyskutować jak poprawić warunki, np. w Rep. Czeskiej na pacjęta jest dwa razy tyle kasy co u nas i tam kolejek nie ma, ani nie ma takiej rzezi jak u nas, więc nie chodzi o to czy to jest prywatne czy państwowe, tylko o to że u nas za mało kasy się na to przeznacza, a z pustego i salomon nie naleje, uważam że dobrym pomysłem jest wprowadzenie gwarantowanego koszyka, drobnej odpłatności za wizytę u lekarza (np. 5zł) i przeznaczenia większych środków na służbę zdrowia z budżetu, "że nasz polski rząd i nasz polski naród jest tak zacofany, że nie potrafi nawet brać gotowych przykładów zza granicy" ale jakich przykładów ?!? w każdym kraju jest to rozwiązane inaczej, pozatym np. w Hiszpanii PKB jest dramatycznie wy

 • 0

  84. ~getITright  2006-12-02 17:46:54  host: chello087206218003.chello.pl

  ...wyższe, więc nawet jak by zastosować WPROST rozwiązania np. z Hiszpanii, to u nas one by działały źle, nasłuchałeś się jakiejś papki, której sam nie rozumiesz i powtarzasz, jesteś żałosny... rozumiem że poczta nie jest potrzebna więc ty w ramach wolnego rynku byś ją zlikwidował ? a na polecenie zapłaty byś wprowadził PRZYMUS PAŃSTWOWY, czy może jakoś inaczej byś to rozwiązał ? a kto by dostarczał listy do wsi gdzie mieszka 15 osób ?!? ty ?!? pomyśl trochę, to nie boli ! co do prywatyzacji jeszcze, to rozumiem że jak komuniści wyprzedawali nasz majątek narodowy za bezcen, przyjmując każdorazowo gruuube łapówki to było dobrze tak ???

 • 0

  85. ~Ja  2006-12-02 21:40:57  host: abin166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  getITright - każdy kto ma jakieś dochody raczej ma konto, więc dlaczego ty i dlaczego tacy ludzie mieliby nie ułatwić sobie życia i nie uruchomić tego ? Z liczeniem to jest tak, że każdy się orientuje ile już wyrozmawiał, kiedy wykorzystał minuty z abonamentu i ile zapłaci za połączenia, więc w jakim celu faktura ci jest potrzebna jeśli nie masz firmy i nie odliczasz sobie tego ? Bo widzisz moim zdaniem trzeba wszystko kontrolować na bieżąco, a nie dzwonić ile wlezie i łapać się za głowę gdy przyjdzie faktura do zapłacenia takiej jakiej się nie spodziewasz. A jak jesteś cwaniak i płacisz po terminie to nie dziw się, że usługodawca może ci zablokować telefon, że może ci dać gorszą ofertę dla stałych abonentów, że płacisz odsetki, więc sorry ale takie twoje myślenie w ogóle mija się z celem, po co chcesz walczyć z usługodawcą ? Skoro podpisałeś umowę to współpracuj, a nie utrudniaj życia nieświadomie sobie i innym. Skoro uważasz, że TVP nie powinno się prywatyzować to ciekawi mnie czy płacisz abonament :) ? Bo między innymi gdyby TVP była sprywatyzowana ludzie nie płaciliby temu molohowi abonamentu, poza tym gdyby TVP musiała się starać o widza miałaby lepszą ofertę programową. Co do służby zdrowia to w Hiszpani są prywatne szpitale, które mają podpisane umowy z ich Narodowym Funduszem Zdrowia, więc i tak państwo płaci za opiekę medyczną, czyli jest tak jak u nas tylko, że standard szpitali jest o wiele lepszy i nie ma żadnego zadłużenia, a to podstawa, żeby obywatele nie dokładali do molohów, bo firmy sobie poradzą, tylko ludziom nie chce się firmami sprawnie zarządzać, szczególnie państwowymi bo kadencja dyrektora czy kogoś tam minie i probolemy przejmuje ktoś inny i tak jest w Polsce od lat, a tak właśnie być nie powinno. Jeśli już o tym rozmawiamy to powinna być wprowadzona MOŻLIWOŚĆ, nie przymus dodatkowego płacenia za świadczenia medyczne, żeby jakoś tą Polskę postawić na nogi, żeby ją ożywić choć trochę.

 • 0

  86. ~Ja  2006-12-02 21:46:08  host: abin166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jakich przykładów - właśnie takich o jakich piszemy - "głupia" służba zdrowia, sprywatyzować koleje i TVP, a wtyedy Polska zacznie się trochę szybciej rozwijać niż obecnie. Daję ci do zrozumienia, że bez poczty da się żyć skoro są firmy kurierskie i skoro konkurencja będzie działała za 5 lat, miało być za 2 lata ale Unia czy Polska ma jakieś zastrzeżenia i bedzie za 5 lat. Nie chcesz uruchamiać polecenia zapłaty - twoja sprawa, tylko może łaskawie powiesz mi dlaczego nie chcesz go uruchamiać ? Bo dla mnie nie jest jasne dlaczego ludzie zamiast ułatwiać sobie życie utrudniają je ? Może mi to wyjaśnisz ? To, że majątek narodowy sprzedali za bezcen to przeszłość, trzeba mysleć o teraźniejszości i przyszłości, a nie cału czas oglądać się za siebie jak PiS i rozliczać to co było kiedyś, ok, można rozliczać to co kiedyś było ale od tego ważniejsze jest to co się dzieje obecnie i jaka będzie przyszłość Polski bo od samego rozliczania przeszłości nic się nie zmieni. Jeszcze jedno - ja ciebie nie obrażam w swoich wypowiedziach więc może postaraj się też mnie nie obrażać.

 • 0

  87. ~getITright  2006-12-03 19:20:28  host: chello087206218003.chello.pl

  @Ja - "Bo widzisz moim zdaniem trzeba wszystko kontrolować na bieżąco, a nie dzwonić ile wlezie i łapać się za głowę gdy przyjdzie faktura do zapłacenia takiej jakiej się nie spodziewasz." nie, no my naprawde się nie rozumiemy, jakie łapanie się za głowę ?! ja powtarzam dzwonię ile potrzebuje, potem płacę ile trzeba czasami za koma 100zł, czasami 300zł czasami za stacjonarny 70zł, czasami 150zł, może ty liczysz każdego złamanego grosza, ale to nie znaczy że każdy tak ma, mierzysz ludzi swoją miarą i nie jesteś w stanie wyjść poza to co TY robisz. "A jak jesteś cwaniak i płacisz po terminie to nie dziw się, że usługodawca może ci zablokować telefon," jeszcze mi się to od 5 lat nie zdarzyło ani razu ! mimo że czasami przekraczam termin o 2 miesięce ! więc "po co chcesz walczyć z usługodawcą ?" walczyć ??? a kto tu mówi o walce, ja robie to co jest DLA MNIE wygodne, to co MI pasuje, usługodawca mnie gówno obchodzi, nie potrzebuje go, JA PŁACĘ, więc TO JA wymagam, bo jak z nim zerwę umowę to na jego miejsce jest kilku innych chętnych, czy to jeśli chodzi o internet czy telefon, tobie się wszystko poprzewracało do góry nogami !!! "Skoro uważasz, że TVP nie powinno się prywatyzować to ciekawi mnie czy płacisz abonament :) ?" absolutnie TAK ! mało tego uważam każdego kto go nie płaci i się tym chwali za totalnego burola !!! "Bo między innymi gdyby TVP była sprywatyzowana ludzie nie płaciliby temu molohowi abonamentu" człowieku ! tobie się coś chyba grubo pomyliło, telewizja publiczna polega na tym żeby robić rzeczy które nie koniecznie są dla tępego motłochu, tvn i polsat już dosyć chłamu i kiczu puszczają i wystarczy, tępa część społeczeństwa jest zaspokojona, a co z resztą ?!? wiesz jaka jest najlepsza telewizja na świecie ? BBC ! w 100% państwowa, w 100% opłacana z abonamentu, no tak tylko anglicy to nie są tacy złodzieje jak polacy i abonament płacą ! "czyli jest tak jak u nas tylko, że standard szpitali jest o wie

 • 0

  88. ~getITright  2006-12-03 19:28:23  host: chello087206218003.chello.pl

  ...szpitali jest o wiele lepszy" HAAAAAAAALO !!!! tak jest dlatego że tam jest więcej pieniędzy Z BUDŻETU (!!!) na każdego pacjenta, nie jesteś w stanie pojąć tak prostej rzeczy ? inną sprawą jest że w naszej służbie zdrowia wiele rzeczy można by zmienić na lepsze, o czym już pisałem, ale to nie ma nic wspólnego z prywatyzacją, mało tego w Polsce też są prywatne szpitale, w 3mieście jest jeden i on również jest współfinansowany z NFZ, tylko powtarzam problem polega na tym że u nas jest poprostu ZA MAŁO PIENIĘDZY na zdrowie przeznaczane ! "Jeśli już o tym rozmawiamy to powinna być wprowadzona MOŻLIWOŚĆ, nie przymus dodatkowego płacenia za świadczenia medyczne, żeby jakoś tą Polskę postawić na nogi, żeby ją ożywić choć trochę." tu się zgadzam, zresztą niebawem dokładnie to będzie możliwe, bo w przyszłym roku będzie wprowadzony koszyk gwarantowany, a jak ktoś będzie chciał coś ponad to, czyli ponad standard to może się ubezpieczyć i prywatnie opłacać składkę...

 • 0

  89. ~getITright  2006-12-03 19:45:28  host: chello087206218003.chello.pl

  "sprywatyzować koleje i TVP" sory ale wygadujesz GŁUPOTY ! w każdym kraju z naszego kręgu cywilizacji jest PUBLICZNA telewizja, bo komercyjne patrzą tylko na kasę, na słupki oglądalności, a telewizja publiczna może zaspakajać wyższe potrzeby i puszczać programy niszowe, a nie tylko to czego chce żądna krwi i Seagala większość, a koleje ? w prawie każdym państwie są DOTOWANE Z BUDŻETU więc może podasz mi jakiś przykład gdzie takie coś działa ? czy to są może twoje autorskie pomysły ? :D nawet w mega-liberalnej gospodarczo Wielkiej Brytani gdzie częściowo sprywatyzowano koleje (ale TV publicznej już np. nie) teraz znowu się zastanawiają co zrobić, bo z kolejami jest tragedia, oczywiście trasy bardzo dochodowe są obsługiwane przez wszystkich, ale te do mniejszych miejscowości już są problemem, pozatym ciągle wzrasta liczba wypadków, bo przecież ograniczenie przeglądów i remontów to WIĘKSZY ZYSK, zrozum że są branże które MUSZĄ być albo państwowe, albo pod ścisłym nadzorem państwa, a nie kosztuje to znowu zbyt wiele, pozatym właśnie od tego jest państwo, to są jego zadania ! "miało być za 2 lata ale Unia czy Polska ma jakieś zastrzeżenia i bedzie za 5 lat." to nieprawda, trwają dyskusje na ten temat jeszcze nie zapadła ostateczna decytzja, a dla jasności to chce tego oczywiście Polska, bo jest to w interesie poczty. "Nie chcesz uruchamiać polecenia zapłaty - twoja sprawa, tylko może łaskawie powiesz mi dlaczego nie chcesz go uruchamiać ?" po pierwsze dlatego ze płacę wtedy kiedy MI pasuje, a nie wtedy kiedy usługodawca wystawia mi fakture, po drugie, to jak widzę jakiś błąd to składam reklamację i nie płacę, a tak to już pieniądze by poszły, a co ja jestem kasa zapomogowo-pożyczkowa ?!? "To, że majątek narodowy sprzedali za bezcen to przeszłość" NO WŁAŚNIE DLATEGO TERAZ MAMY TAKI SYF ! KTÓRY TRZEBA NAPRAWIAĆ ! "a nie cału czas oglądać się za siebie jak PiS i rozliczać to co było kiedyś" ooooo nie, trzeba rozliczać...

 • 0

  90. ~getITright  2006-12-03 19:51:16  host: chello087206218003.chello.pl

  niby z jakiej racji ci złodzieje by mieli pozostać bezkarni za to że niszczyli ten kraj od środka i go okradali ?!? "ok, można rozliczać to co kiedyś było ale od tego ważniejsze jest to co się dzieje obecnie i jaka będzie przyszłość Polski bo od samego rozliczania przeszłości nic się nie zmieni. " no ale właśnie tak jest, pewnie że NAJWAŻNIEJSZA jest teraźniejszość i przyszłość i niewiem skąd zarzut do pisu, bo oni się głównie koncentrują na teraźniejszości właśnie, nie pozostawiając też rzeczy związanych z przeszłością, jak chociażby rozwiązania przestępczej organizacji WSI ! przykłady mógł bym mnożyć, ale moje posty i tak już przyjęły zbyt duże rozmiary ;) a co do obrażania to staram się cie nie obrażać, czasami użyję ostrzejszego sformuowania, ale wydaje mi się że mieszczę się w konwencji :) jeśli jedak poczułeś się obrażony to sory

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet