Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Abonenci Idei hojnie wspierają akcje charytatywne

Abonenci Idei hojnie wspierają akcje charytatywne

WitekT 2 Lutego 2005 15:45

0 0

W ramach specjalnych charytatywnych serwisów SMS w sieci Idea na rzecz rzecz ofiar tsunami w Azji przekazano już ponad 2 mln zł.

Centertel aktywnie od pierwszych dni włączył się do akcji pomocy na rzecz ofiar poszkodowanych w wyniku katastrofalnego tsunami w krajach Azji południowo-wschodniej.

Od 1. do 8. stycznia 2005 r. dostępny był charytatywny serwis SMS przygotowany we współpracy z fundacją telewizji TVN Nie jesteś sam, za pomocą którego można było przekazywać środki przez wysyłanie SMS na numer 7126 o haśle AZJA. Klienci Idei przesłali w ten sposób 1.262.673 SMS-y na łączną kwotę 1.262.673 zł bez VAT (1.540.461 zł z VAT).

Ponadto od dnia 6. stycznia uruchomiony został decyzją Zarządu PTK Centertel specjalny serwis SMS – dostępny wyłącznie w sieci IDEA - na rzecz niesienia pomocy ofiarom tsunami.

W dniach 6 – 27. stycznia klienci sieci Idea przekazali tą drogą ponad 1.033.263 zł bez VAT (1.260.580 zł z VAT) – przesyłając 344.421 SMS-ów. Natomiast uczestnicy Programu Profit w Idei przekazali 5.912.672 punktów Profit na kwotę 236.507 zł.
Łączna kwota środków uzyskanych z serwisu IDEI na rzecz poszkodowanych w Azji wynosi 1.269.770 zł bez VAT.

PTK Centertel dziękuje Wszystkim Ofiarodawcom, którzy skorzystali już z jej charytatywnych serwisów SMS i zaprasza innych do skorzystania z tej prostej możliwości wsparcia potrzebujących!

Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze operator sieci Idea przekaże w dniu 2.02.2005 r. na ręce pani Janiny Ochojskiej, Prezesa Polskiej Akcji Humanitarnej, a za jej pośrednictwem dla najbardziej potrzebujących wsparcia w krajach Azji.

Ponadto od 16. stycznia do 28. lutego dostępny jest w sieci Idea charytatywny serwis SMS przygotowany dla Caritas Polska we współpracy z Telewizją Polską. Aby wziąć w nim udział i przekazać środki potrzebującym wystarczy wysłać SMS o treści ADOPCJA na numer 7174 (koszt SMSa 1 zł + VAT), z którego całość zebranych środków przekazana zostanie na domy dziecka w Azji.

W sumie Polska Telefonia Komórkowa Centertel przekazała w ramch środków zbieranych za pośrednictwem charytatywnych serwisów SMS w 2004 r. kwotę 4.624.176 zł dla następujących podmiotów: Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, Fundacja TVN, Fundacja POLSAT, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii, Fundacja na rzecz wspierania Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Stowarzyszenie MONAR.

Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet