Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości A jednak ładowarki USB w Nokiach

A jednak ładowarki USB w Nokiach

LuiN 14 Sierpnia 2007 15:19

0 0

nokia usb Nokia wreszcie dorosła do odważnej i słusznej decyzji. Wszystkie najnowsze modele telefonów Nokii będą ładowane przez gniazdo miniUSB.

MiniUSB to jeden z najbardziej rozpowszechnionych standardów złącz. Stosowany jest powszechnie w świecie fotografii cyfrowej, odtwarzaczy mp3, jest sposobem podłączenia do komputera większości urządzeń PocketPC, jak i wielu innych akcesoriów. Od lat wykorzystywany jest przez Motorolę i HTC w ich telefonach.




Pewnym przebłyskiem w polityce Nokii było pojawienie się portu miniUSB, służącego do transmisji danych w Nokii N95. Obecnie wszystkie kolejne, nowe modele ten port posiadają. Licząc zaś od modelu 6500 Classic, Nokia zdecydowała się umożliwienie ładowania telefonów przez ten port. Wreszcie...

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31. ~Longman  2007-08-14 23:23:31  host: euc43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***jarekt, nie wiem czy nasze marzenia się ziszczą. Mieszkańcy Państwa Środka będą natomiast mogli spać spokojnie - to wymóg administracyjny, aby móc ładować za pośrednictwem zwykłego kabla USB. Co więcej, na początku myślano również o tym aby mogły być ładowane w ten sposób wszelkie akumulatorki w aparatach fotograficznych, jednak z nieznanych mi powodów odstąpiono od tego pomysłu. Chciałbym, aby UE wprowadziła podobną regulację.

  • 0

    32. ~hansen  2007-08-15 07:03:08  host: 088156204202.slp.vectranet.pl

    #29 nie ładuje ci ładowarka bo prąd ładowania jest za duży, podobnie było w starych nokiach - ładowarka od 5110 mogłeś naładować 6310 ale trwało to 4 godziny, ale w druga stronę nie dało rady. W telefonie jest układ który mierzy prąd ładowania i jeśli jest za duży to nie dopuszcza do zaczęcia ładowania bo najprawdopodobniej zagotowałbyś telefon

  • 0

    33. ~  2007-08-15 07:26:00  host: nat-tar.aster.pl

    Kolejny tendencyjny news. Myślę, że autor wiadomości powinien najpierw sam dorosnąć i dopiero pisać newsy. loms: Popieram. Emocjonalne ładunki w newsach tego gościa są nie do ukrycia. WitekT zdaje się tego nie widzieć i zapewnia o bezstronności autorów, ale niestety nie potrafią oni pohamować emocji i nie wygląda to dobrze. Znacząca część społeczeństwa czyta i nie rozumie, więc pisanie tendencyjnych artykułów nie jest źle postrzegane. Oczywiście teraz wszyscy mnie zakrzyczą, że jak się nie podoba to wara. Tak też zamierzam zrobić, bo tego się czytać nie da, a głosy popierające tego typu newsy świadczyć mogą jedynie, że portal jest dla dzieci i młodzieży. Dlatego właśnie - Żegnam.

  • 0

    34. ~Longman  2007-08-15 08:14:19  host: euc43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aha, zapomniałem dodać, że podobną regulację de facto przyjmie też najprawdopodobniej Korea Płd. Piszę tak enigmatycznie, bo tego nie wiadomo do końca - w Chinach jest to decyzja administracyjna, natomiast w Korei operatorzy komórkowi wystosowali memorandum do producentów telefonów, aby umieszczać standardowe porty, aczkolwiek nie zostało to wg mojej wiedzy jakoś usankcjonowane prawnie. Ponieważ jednym z tych operatorów (obok KTFa i SK Telecom) był LG Telecom, który ma około 20% rynku i jednocześnie jest wiodącym producentem telefonów (zwłaszcza na rynek wewnętrzny) to sądzę, że standaryzacja również i tam się powiedzie.

  • 0

    35.  2007-08-15 09:27:46

    Może nikt tego nie zauważył, ale na zdjęciu jest pokazane złącze nie mini USB, a micro USB!

  • 0

    36. ~intermann  2007-08-15 10:12:34  host: public-gprs68952.centertel.pl

    Mnie bardziej niż autorzy tendencyjnych - zdaniem niektórych - denerwują dzieci ze średnią wieku poniżej 12 lat... . niektóre teksty ( nie mówię konkretnie o tym artykule ) mają takie komentarze że mam ochotę zaj*** temu kto wymyślił internet i dał go dzieciom. ( metafora taka ) szlag mnie trafia jak dzieciaczki sie kłócą i niszczą renomę Telepolis. Niektórzy nawet nie wiedza o co chodzi w artykule a komentują to co jest napisane - ludzie to widać... . Więc może mała propozycja najpierw przyczepiajcie się do tych natrętnych małych troli a dopiero potem nadawajcie na autorów tendencyjnych tekstów... . Ps.: zachowujmy się jak dorośli ( ci który naprawdę nimi są) i nie obrzucajmy się błotem na wzajem. niektórzy się dopiero uczą i musimy to uszanować. nie każdy startuje z milionem napisanych artykułów, czasem trzeba popracować i zasłużyć na uznanie, tak jak WitekT

  • 0

    37.  2007-08-15 12:19:00

    intermann Jak chcesz być taki dorosły to naucz się zasad interpunkcji, bo piszesz tak jakbyś klawiaturę i komputer miał od wczoraj...

  • 0

    38. ~eytuy  2007-08-15 12:33:08  host: public-gprs2464.centertel.pl

    Ale zostanie wprowadzona DODATKOWA możliwość ładowania przez USB, czy ładowarki na USB całkowicie zastąpią te okrągłe, czy będzie można ładować przez komputer?

  • 0

    39. ~PLANET  2007-08-15 14:04:57  host: apn-99-12.gprspla.plusgsm.pl

    Loms, nie czepiaj sie prosze. Intermann ma swieta racje, niezaleznie od formy wypowiedzi...

  • 0

    40. ~Longman  2007-08-15 14:24:20  host: euc43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***eytuy, nie mam pojęcia jak to będzie w przypadku Nokii, po prostu nic na ten temat nie wiem. Myślę jednak, że będzie to rozwiązane wg chińskich wytycznych. W myśl regulacji przyjętych w Chinach będzie to jedyny interfejs służący do ładowywania baterii w telefonach komórkowych. Ładowarka sieciowa wyglądać więc będzie tak jak w przypadku urządzeń HTC. Z tego co wiem z opisu (normy niestety nie czytałem) to w przypadku połączenia z komputerem przez łącze USB i jednoczesnym korzystaniu z telefonu jako interfejsu komunikacyjnego zasilanie telefonu ma być zapewniane przez łącze USB podłączone do komputera, a nie baterię telefoniczną. Było to opisywane w dziale technicznym Yomiuri Shimbun lub Asahi Shimbun (nie pamiętam której, ale czytuję tylko te dwie) i z tego co zrozumiałem sens tego rozwiązania jest taki, że poziom naładowania baterii przy podłączeniu do komputera poprzez USB ma się co najmniej nie zmniejszać. Jeśli zaś nie sa używane żadne funkcje telefonu to poziom baterii ma się zwiększać (ładowanie).

  • 0

    41. ~  2007-08-15 14:40:08  host: p09-13.opera-mini.net

    ***33 - Jaka jest definicja "tendencyjnosci"? Chce ja zestawic ze zwrotem "kolejny" (news).

  • 0

    42. ~dr  2007-08-16 08:19:48  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    dzieci moje! kochajmy się, miłujmy jakby jutra miało nie być

  • 0

    43. ~ktoś  2007-08-16 11:08:44  host: aayl54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam Motorolkę z tym wejściem i wszystko by było ok gdyby nie to , że jadę samochodem rozmawiam przez słuchawkę na kablu a tu trach pada bateria. Pojawia się problem gdzie podłączyć ładowarke?? Wiem, że są inne rozwiązania ale nie wszystkich na nie stać ;))

  • 0

    44. ~cezar  2007-08-16 20:40:26  host: beta.cebit.com.pl

    Chyba Nokia przejęła się informacją,że na rynek chiński dopuszczane będą tylko telefony ładowane przez mini USB. Chińczykom chodzi o to, żeby raz kupiona ładowarka była uniwersalna i starczała na lata, pomimo zmiany aparatu na inny model. No i odpada problem recyklingu ładowarek. Brawo. Może tak Chiny wymogą jeszcze standaryzację dla notebooków, golarek itp urządzeń ładowanych.

  • 0

    45. ~  2007-08-18 08:11:46  host: acmr7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przez ładowanie z wejsciem na usb psuja sie czesto styki dla mnie te info jest niedobre

  • 0

    46. ~  2007-08-18 08:43:00  host: acmr7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do kolesia z nr 44 kurw. wszystkie nokie bez klapki maja takie same ladowarki,wejscia sie nie psuja i jest dobrze czesto uzywam słuchawek i wiem ze kiedys czeka mnie serwis-tak koncza uzytkownicy wszystkich producentow nokia to najlepsza firma co ma najslabsze baterie tak apropo

  • 0

    47. ~robert  2007-08-18 12:23:56  host: 62.233.134.46

    Nokia ma najsłabsze baterie??? Nie mogę się z tym zgodzić.

  • 0

    48. ~ggg  2007-08-19 21:02:04  host: amo237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    47 a ja nie moge was sluachac!!!!!

  • 0

    49. ~bodopl  2007-08-20 16:31:53  host: cjo69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    popieram te ładowarki na USB sam ładowarka od HTC ładuje i słuchawkę BT i GPS a kiedyś i testową v3xx. i ładowarką samochodową od tej v3 (no name za 5 zł ) daje sie też całe to tałatajstwo ładować. Byłaby to naprawde duża wygoda gdyby wprowadzoną taka standartyzację

  • 0

    50. ~nick  2007-08-20 17:42:51  host: 62.233.134.46

    do ggg; jeśli ty słyszysz jakieś głosy tutaj to radziłbym udać się do właściwego lekarza. A tak poważnie jak komuś nie podoba się taka możliwość wyrażania opinii więc niech tu nie zagląda.

Dodaj swoją opinię