Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości A-GPS może być tańszy w implementacji

A-GPS może być tańszy w implementacji

WitekT 19 Stycznia 2005 12:43

0 0

Siemens poinformował, że jego najnowsze rozwiązanie związane oparte na A-GPS (ang. Assisted Global Positioning System) pozwala na jego znacznie szybszą niż dotychczas integrację w sieciach komórkowych.

Aktualne, ustandaryzowane rozwiązania A-GPS wymagają dużych nakładów finansowych w infrastrukturę, która musi być zgodna z usługami lokalizacyjnymi 3GPP. Technologia Siemensa oparta jest na jednym, centralnym serwerze, który z terminalami komunikuje się poprzez specjalny protokół.

Oczekujemy, że rynek dla naszego rozwiązania znacznie zwiększy się w połowie tego roku. To będzie mniej więcej czas, kiedy OMA (ang. Open Mobile Alliance) poda specyfikację rozwiązań A-GPS opartych na protokole IP. Jest to ważne przede wszystkim pod kątem producentów telefonów, aby mogły one współpracować bezproblemowo ze wszystkimi sieciami - powiedział Christoph Caselitz, szef działu sieci mobilnych w Siemensie.
Rozwiązanie ma być dostępne komercyjnie w III kwartale tego roku. Testy odbywają się w czeskiej sieci T-Mobile na obszarze Pragi.

O A-GPS

A-GPS jest technologią wspomagającą klasyczny GPS oparty o analizę sygnału pochodzącego z satelity. W dużych miastach, z wysokimi budynkami i dużym szumem radiowym odbiorniki mają często kłopoty z odpowiednią mocą odbieranego sygnału. A-GPS pozwala rozwiązać ten problem poprzez odbiór sygnału GPS przez stację BTS, a następnie wysłanie odpowiednich danych do telefonu.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet