Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości A gdyby tak wszyscy oddali swoje iPhone'y 4?

A gdyby tak wszyscy oddali swoje iPhone'y 4?

Q! 14 Lipca 2010 19:19

0 0

apple iphone 4 Po braku rekomendacji zakupu iPhone’a 4 przez magazyn Consumer Reports, akcje Apple straciły 4% na wartości. Jest to, jak dotąd, najpoważniejszy efekt kłopotu firmy z Cupertino z najnowszym iPhonem. Pojawiają się głosy, że to nie koniec problemów Apple'a.

Consumer Reports - największy i najbardziej opiniotwórczy magazyn konsumencki w Stanach - nie zalecił zakupu iPhone’a 4 właśnie z powodu jego kłopotów z zasięgiem. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.



Według Toniego Sacconaghi z firmy badawczej Bernstein Research, kłopoty z zasięgiem w pierwszej partii iPhone’a 4 może zmusić Apple do wycofania ich z rynku i dostarczenia ich właścicielom nowego egzemplarza, wolnego od wad.




Taka operacja wiązałaby się z kosztami wynoszącymi około 250 dolarów za każde "jabłuszko", co mogłoby narazić firmę na koszty w wysokości około 6 mld dolarów. Jednak jego zdaniem z racjonalnego punktu widzenia taki scenariusz jest mało realny.

W grę wchodzą również inne możliwości wyeliminowania usterki, w tym wymiana wadliwego modułu antenowego w punktach sprzedaży Apple. Koszt takiej operacji wyniósłby około 75 dolarów za każdy egzemplarz "jabłuszka".

Chociaż pomysłów na rozwiązanie problemów jest kilka i jeszcze żaden z nich nie został wybrany, to wyniki badań i opinii Consumer Reports spotkały się z żywą reakcją inwestorów. Po tej informacji notowania akcji Apple spadły o 4 pkt proc.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: dailymobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    12. ~Den  2010-07-14 22:46:42  host: acea26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Vercetti: Mam teraz HTC Desire, wcześniej N97 (szczególna masakra jeśli chodzi o zasięg), wcześniej Samsunga S8300. Pozostałe telefony też sprawdziłem osobiście. Możemy się umówić na test - jestem do dyspozycji bo temat mnie tak wkurza, że szkoda gadać. Apple obrywa a powinno oberwać sporo innych firm dużo bardziej.

  • 0

    13. ~kick  2010-07-14 22:59:22  host: t06-10.opera-mini.net

    @11 byla niedawno wiadomosc, ze wave gubi zasieg, na yt jest filmik jak nokia (chyba) e66/e52 traci zasieg wiec nie tylko apple ma z tym problem no, ale lepiej pluc na apple'a, bo tacy ludzie nigdy nie mieli iP i maja najwiecej do powiedzenia.

  • 0

    14. ~PatrykOS  2010-07-14 23:04:58  host: 14.179.wmc.com.pl

    A wy to jak zwykle - "bardzo dobrze im tak","w końcu" itd. To jest właśnie ta mentalność polaków? Kurde... Co kraj to obyczaj. Najwidoczniej polacy uwielbiają jak komuś się źle dzieje - wtedy są dowartościowani? btw, apropo tego, że Apple nic nie robi itd. to słyszeli państwo o tym? http://www.ipod.info.pl/index.php/apple-po-ciuchu-wymienia-iphon e-4/#comments ...

  • 0

    15. ~r  2010-07-14 23:06:09  host: user-188-33-4-207.play-internet.pl

    a niby o aj-fonie to nie było filmików?

  • 0

    16. ~kick  2010-07-14 23:10:47  host: t06-10.opera-mini.net

    @15, napisalem, ze "nie tylko apple ma z tym problem"

  • 0

    17. ~r  2010-07-14 23:12:13  host: user-188-33-4-207.play-internet.pl

    #1$: hehe, dobre, wygląda na to że wymieniają na sztuki z polakierowaną "ramą". Nie ma jak profesjonalny lakiernik. Nawet na kłopoty z anteną potrafi znaleźć sposób :)

  • 0

    18. ~btw  2010-07-14 23:13:11  host: aejg197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    btw co zrobiło apple jak dowiedział sie o problemie? fabryki dalej produkowały czy zawieszone produkcje? np. dzisiaj robią iphone w chinach to on już jest wolny od wad? czy produkuja bubel ciagle? jak wejdzie do PL to tez z tym problemem? Ogólnie Era i Orange beda debilami jak zaczna sprzedawac tel ktory gubi zasieg. Bedzie to swiadome sprzedanie bubla. W sumei co ja mówie, zawsze jest swiadome. Operatorzy dobrze wiedza jak kupuja partie tanszych telefoników...

  • 0

    19. ~r  2010-07-14 23:14:34  host: user-188-33-4-207.play-internet.pl

    #16: no nie tylko. Ale apple chyba najbardziej koncertowo dało d. :)

  • 0

    20. ~Den  2010-07-14 23:17:00  host: acea26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już teraz sieci sprzedają buble (wybrane Nokie, Samsungi, HTC), które tracą zasięg jak się je nieodpowiednio trzyma więc co za różnica???

  • 0

    21. ~r  2010-07-14 23:22:21  host: user-188-33-4-207.play-internet.pl

    taka różnica, że nikt specjalnie nie będzie sięna aj-fona napalał. Bo skoro to taki sam złom jak inne to po co go kupować w specjalnych planach taryfowych za grubą gotówkę jak można coś porządnego sobie nabyć w zwykłym abonamencie. Taki samsung ma mnóstwo innych modeli. Więc nawet jak któryś nie łapie to sobie poradzą. A apple co ma innego? Jedno wielkie G. :-D

  • 0

    22. ~r  2010-07-14 23:23:40  host: user-188-33-4-207.play-internet.pl

    podsumowując - wielka plama :)

  • 0

    23. ~  2010-07-14 23:52:49  host: 153.etlink.pl

    Boski Q! Ceny akcji nie zmianiaja sie w punktach procentowych!!!!!! I jeszcze jeden drobiazg - owszem na intraday spadek kursu wynosi 4% ale na koniec dnia byl juz sporo mniejszy.

  • 0

    24. ~code  2010-07-15 01:57:52  host: chello089078001191.chello.pl

    Na 4.1, dostępnym już dla developerów, problem jest zmarginalizowany - szybsze przełączanie na edge i większy wykazywany w kreskach zasięg wszędzie tam, gdzie był problem. Swoją drogą, paski zasięgu w każdym telefonie to i tak ściema, już dawno powinno ich nie być w ogóle.

  • 0

    25. ~  2010-07-15 06:03:21  host: 89.230.155.232

    DO DEN----MAM N97, ZAKRYŁEM REKA MIEJSCE GDZIE ZNAJDUJE SIE ANTENA, DOTYKAJAC MOCNO OBUDOWE, ZASIEG SPADL O JEDNA KRESKE, WIEC JAKA MASAKRA Z ZASIEGIEM ??

  • 1

    26.  2010-07-15 07:27:43

    W Nokii E55 też na początku były problemy z zasięgiem, ale po aktualizacji softu problem zniknął zupełnie. Podczas rozmowy jak się odpowiednio trzyma telefon to nawet lepiej, że antena jest na dole.

  • 0

    27. ~  2010-07-15 07:31:29  host: t24-11.opera-mini.net

    Witam serdecznie! Taki defekt faktycznie może zdarzyć się w niejednym telefonie,ale... - IPhone został już intronizowany na króla komórek,zanim pojawił się w sprzedaży,wyznawcy tejże marki nie zapomnieli dokopać innym,szczególnie Nokii,która niczego dobrego zrobić nie potrafi... Dziś jakby ich mniej,może czekają na rozwiązanie problemu i wtedy znowu powiedzą,co wiedzą...

  • 0

    28. ~  2010-07-15 07:37:13  host: public-gprs50363.centertel.pl

    w piatek komunikat Apple w sprawie Antennagate, zobaczymy czy bedziecie informowac na biezaco

  • 0

    29. ~  2010-07-15 07:41:11  host: v04-15.opera-mini.net

    sprawdzilem wlasnie moja Nokie e65 na zasiegu 3G odległość od BTSa ok. 800m. Antena jest na górze telefonu. Jak trzymam normalnie za dolna część obudowy to nic sie nie dzieje. Jak odwróce telefon do góry nogami, trzymając w miejscu anteny to znikaja 2 na 7 kresek. Cos jest na rzeczy z zasiegiem 3G bo przy 2G taka sytuacja nie ma miejsca. Ale już ewidentną głupotę zastosował Apple a tym Iphone, umieszczając antenę na dole w bezpośrednim kontakcie z dłonią. Ktoś na telepolis pisał że antena została tak dostrojona aby po dotknięciu ręką sygnał był mocniejszy. Otóż informuje bajkopisarzy że to wymysł ich wyobraźni.

  • 0

    30.  2010-07-15 07:41:51

    Ciekawe jak to się odbije na polskiej premierze iPhona 4 w Polsce, do września nie tak daleko.

  • 0

    32. ~mr. Wolf  2010-07-15 08:05:29  host: public68532.xdsl.centertel.pl

    @31 - nie wiem,dlaczego,ale odnoszę wrażenie,że to,czy kogoś na coś stać czy też nie,jest w tym konkretnym przypadku bez znaczenia... Jak rozumiem,ten,kogo stać na IPhone'a4,kupi go,mimo problemów z zasięgiem,bo... go stać. Pomysłowe!

Dodaj swoją opinię