Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 9,7 mld dolarów za MCI

9,7 mld dolarów za MCI

WitekT 25 Kwietnia 2005 11:02

0 0

W Stanach Zjednoczonych Qwest Communications nie rezygnuje z przejęcia MCI. Podwyższył swoją ofertę do 30 dolarów za każdą jego akcję, co oznacza, że wycenia go na 9,7 mld dolarów.

To kwota o 2 mld USD wyższa od preferowanej przez MCI oferty Verizon.
Qwest dał dwa dni radzie dyrektorów MCI na odpowiedź w sprawie oferty. Jego propozycje były wcześniej dwukrotnie odrzucane. Po raz ostatni proponował 27,50 dolarów za akcję. Rada dyrektorów MCI odrzuciła ją w związku z odmową podwyższenia jej do 30 dolarów.

MCI tłumaczy niechęć do oferty Qwest wysokim zadłużeniem spółki, które sięga ok. 17 mld dolaró. Wskazuje, że w długim terminie może to zmniejszać wartość akcji tej spółki, które mają posłużyć do sfinansowania części transakcji.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet