Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 92 proc. zysków z rynku trafia do Apple

92 proc. zysków z rynku trafia do Apple

orson_dzi 13 Lipca 2015 10:32

6 12

W I kwartale 2015 roku 92% zysków z ryku smartfonów trafiło do Apple. W analogicznym okresie 2014 roku było to 65% - podaje The Wall Street Journal. Posiadając w sprzedaży zaledwie pięć modeli, Apple deklasuje na rynku smartfonów ponad 1000 innych firm.



Drugi pod względem zysków jest Samsung z wynikiem 15%. Obie firmy posiadają ponad 100% zysków, ponieważ większość firm zanotowała straty.




Głównym powodem dominacji Apple jest wysoka cena ich smartfonów. Średnia cena iPhone'a, to 659 dolarów, podczas gdy średnia cena smartfonu z Androidem, to 185 dolarów.

The Wall Street Journal nie uwzględniło jednak wyników prywatnych firm, takich jak Xiaomi i Micromax.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal; wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | apple

w sumie: 33
  • -1

    14. ~  2015-07-13 13:49:22  host: user-94-254-133-140.play-internet.pl

    Ciekawe co opowiadacie, bo Xiaomi nie ma strat, a i tak sprzedaje telefony dużo taniej niż inni.

  • 0

    15. ~  2015-07-13 13:52:45  host: user-94-254-133-140.play-internet.pl

    Dlaczego nie napisano jakie firmy wzięto pod uwagę? Może wzięli 3 - Apple, Samsung i GoCleaver?

  • 2

    16. ~Calm7. Grecja zatopi Unię?  2015-07-13 13:53:40  host: n27-03-01.opera-mini.net

    12).
    Jak sprzedał za 85o to tyle (od)zyskał, ale stracił 15o
    :-D

  • 0

    17. ~user_delete27  2015-07-13 14:36:19  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    @15 wzięto pod uwagę pierwszą ósemkę producentów smartfonów.

  • 0

    18. ~Joey  2015-07-13 14:50:43  host: 81.219.84.18

    I nie trzeba wypuszczać telefonu co miesiąc, i nie trzeba mieć miliona ramu i 50 rdzeni i można hmm?

  • 0

    19.  2015-07-13 15:17:42

    Ciekawe czy po stronie przychodów uwzględnili przychody z patentów. "Zysk z rynku smartfonów" to dosyć ogólne sformuowanie. Poza tym dochodzą niuanse w księgowaniu przychodów i kosztów. Poza tym to że ktoś najwięcej zarabia, nie oznacza że ma najlepszy produkt.

  • 0

    20. ~PanieKierowniku  2015-07-13 15:19:37  host: 89-69-26-61.dynamic.chello.pl

    Myślałem, że jako absolwent ekonomii na UW zrozumiem procenty. Ale pomimo ukończenia z wyróżnieniem studiów nie wiem w jaki sposób 92+15+x=100, jeżeli x=>0. ???

  • 0

    21.  2015-07-13 15:24:22

    @20 po prostu x

  • 0

    22.  2015-07-13 15:24:52

    @20 jeszcze raz: po prostu x jest mniejszy od zera. Ujemny zysk to strata.

  • 0

    23. ~amigo  2015-07-13 15:27:58  host: host-89-230-32-206.dynamic.mm.pl

    Ludzie toć ta głupota się kupy nie trzyma. Bo wychodzi na to, że 8 % zysków przypada na pozostałych, a z tego powiedzmy taki samsung znów bierze większość powiedzmy 6% i zostaje 2 % dla innych. Według mnie gdzieś jest przekłamanie bo nawet jakby 8% zostawało tylko dla samsunga to by dali sobie spokój z tymi smartfonami.

  • 0

    24.  2015-07-13 15:28:26

    co ciekawe, licząc w ten absurdalny sposób, może się okazać że np. jeśli 1000 firm miało straty na poziomie 50% (czyli zysk = - 50%), a zyski miała tylko jedna firma, to nawet jeśli ta zyskowna firma zarobiła na czysto 1 dolara, w wyniku otrzymamy, że firma ta zgarnęła 50100% zysku. Podoba mi się :)

  • 0

    25. ~pabloki  2015-07-13 15:37:59  host: 188.146.83.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @20 x= -7. dlaczego założyłeś ze x=>0? bo przecież " Obie firmy posiadają ponad 100% zysków, ponieważ większość firm zanotowała straty." więc nalezy założyć ze x

  • 0

    26. ~pabloki  2015-07-13 15:39:40  host: 188.146.83.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @20 obcięlo komentarz... że x

  • 0

    27. ~pabloki  2015-07-13 15:40:40  host: 188.146.83.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    no to wyjaśnijcie mi lepiej dlaczego nie mogę napisać symbolami bo wycina x mniejsze od zera.

  • 0

    29. ~/÷/  2015-07-13 15:58:35  host: apn-46-169-128-187.dynamic.gprs.plus.pl

    @20 gdybyś miał ukończony UW, to na "telepolisie" byś nie komentował rachunków z podstawówki

  • 0

    30. ~887827435  2015-07-13 16:28:59  host: 192.162.173.5

    adam iza 17 gorki iza adam tam adam iza adam iza adam iza adam iza adam iza adam tam adam

  • 0

    31.  2015-07-13 16:31:57

    〈

  • 0

    32. ~Adam M.  2015-07-13 22:45:09  host: 78.156.177.1.dynamic.ip.euron.pl

    Dawno nie czytałem tak debilnych wyliczeń. The Wall Street Journal dawno nie miał takiej wpadki.

  • 0

    33. ~Philip  2015-07-13 23:18:54  host: n07-05-07.opera-mini.net

    To też jest dobre: "The Wall Street Journal nie uwzględniło jednak wyników prywatnych firm..." ?? Apple to państwowa firma?! Ja myślałem, że prywatna.

  • 0

    34. ~Darek  2015-07-14 10:32:29  host: apn-5-172-252-16.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie wiem po co ktoś publikuje takie informacje. Przecież to aż śmierdzi reklamą tej jednej jedynej "słusznej" firmy. Ze niby nikt nie zarabia? Przeciez to bzdura. W dodatku Amerykanie słyną z kreatywnej księgowości. Proszę Portal o nie robienie z czytelników Idiotów, a prasę amerykańską o nie oszukiwanie opinii publicznej. W ogóle jak można pisać o udziale w rynku nie biorąc wszystkich producentów pod uwagę. Amatorszczyzna.

Dodaj swoją opinię