Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 91 proc. zysków ze sprzedaży smartfonów trafia do Apple

91 proc. zysków ze sprzedaży smartfonów trafia do Apple

orson_dzi 16 Lutego 2016 10:46

3 13

Aż 91% światowych zysków płynących ze sprzedaży smartfonów w 2015 roku przyniosły smartfony Apple.






Pomimo tego, że to Samsung był liderem sprzedaży smartfonów w 2015 roku, to nie Koreańczycy zarobili na nich najwięcej. Zdecydowanym liderem pod względem zysków jest Apple, a inne firmy, poza Samsungiem, generowały straty.

Producent Udział w rynku w 2015 % zysków w 2015
Samsung 23,9% 14%
Apple 17,2% 91%
Huawei 8% 0%
Lenovo 5,5% -1%
Xiaomi 5,3% 0%
LG 4,4% 0%
ZTE 3,7% 0%
TCL 3,6% 0%
Sony 2,2% -1%
Microsoft 2% -3%
HTC 1,4% -1%
BlackBerry 0,3% 0%

Źródło tekstu: fortune; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | samsung

w sumie: 29
  • 0

    10. ~  2016-02-16 12:44:01  host: public-gprs383249.centertel.pl

    8, gruby, nikt przecież nie robi notatek z wszystkich waszych błędów, zwłaszcza że co większe są zamiatane pod dywan - tekst do poprawki, niewygodny komentarz do usunięcia. Pytanie o masowe błędy akurat pod artykułem cencjusza jest zwyczajnie głupie - ten pacjent rzadko kiedy napisze coś poprawnie.
    Niedawno był tekst o projektorze z 300-calową przekątną obrazu. I co? Luzik, nie? 300 cali, 300 centymetrów - żadna różnica. Błędy są masowe, a szorowanie po dnie - to właśnie usuwanie komentarzy i udawanie, że wszystko jest OK.

  • 1

    11.  2016-02-16 12:49:59

    10: jakiś straszny kompleks masz... Czymś Cię uraziliśmy? Chyba tak - a zupełnie niepotrzebnie. Jeżeli masz jakiś problem (a widać, że masz, od dłuższego czasu), to udaj się do jakiegoś fachowca - my piszemy o telekomunikacji, a nie ludzkich kłopotach.

  • 0

    12.  2016-02-16 12:50:51

    applefan_: uwierz, ze to nie jest takie proste. Naprawdę, szczególnie jeżeli piszesz wiele tekstów każdego dnia. Nigdy nie uda ich się wyeliminować. Czasem jest ich więcej, czasem mniej, ale będą zawsze.

  • 0

    13.  2016-02-16 12:51:00

    Wracając merytorycznie do treści wiadomości to tych wszystkich którzy traktują tego newsa jako kolejną okazję do Apple-hejtu lub też uważają że zyski nie są najważniejsze, chciałbym poinformować, że bez zysków nie zobaczycie już nigdy żadnej Nokii z Symbianem, żadnego BB z BBOS10 lub Xperii - bo chyba nie sądzicie naiwnie, że Sony uda się wrócić na drogę małych strat rzędu kilkuset mln USD zamiast kilku mld USD strat jak jest teraz aby się prezes Sony zlitował się nad nierentownym biznesem i nie zamykał zgodnie z zapowiedziami działu mobilnego...? Kto dalej sądzi, że zyski nie są najważniejsze proszę o rozsądne argumenty.

  • 0

    14.  2016-02-16 12:55:33

    @12 chyba, że piszecie w notatniku - wtedy zrozumiem literówki, błędy ortograficzne itp, bo merytorycznych i stylistycznych nie. Nawet teraz pisząc ten komentarz w przeglądarce od razu na czerwono podkreślane są moje babole. Wyjaśnij proszę jak to jest i z jakich narzędzi korzysta autor niniejszego newsa, że przechodzą w/w przeze mnie błędy. Przecież pisanie w aplikacji która dokonuje automatycznego sprawdzenia nie powinno wydłużać procesu twórczego, natomiast znacząco poprawi odbiór tekstu przez czytelników.

  • 0

    15.  2016-02-16 12:56:16

    applefan: w przypadku Sony to ja nie mogę się nadziwić, bo oni problemy to mają od czasu Sony Ericssona. Myślę jednak, że im się uda i dokonane cięcia i zmiany w tym roku odwrócą kartę.

  • 1

    16. ~Pryt  2016-02-16 13:23:28  host: apn-46-215-166-204.dynamic.gprs.plus.pl

    applefan postacią pierwszoplanową komentarzy na telepolis :D Chyba sobie uświadomił, że powoli każdy go kojarzy z trollem i napinaczem. Co do wiadomości, chińskie firmy mocno uderzają.

  • 0

    17. ~erg  2016-02-16 14:49:20  host: 188.146.1.21.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Applefun, czytan Twoje komentarze i b. sie ciesze z Twoich komentarzy.
    Przerastaja one światopoglad telepolis i myslę, ze mozesz sobie "odpuscic" lwiele z nich. Pogodz sie z tym co TU JEST INTERPRETOWANE

  • 3

    18. ~rrrr  2016-02-16 15:16:14  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    Ja tam jestem pod wrażeniem Apple-a przez tyle lat udaje im się wciskać ten sprzęt po cenie 6-krotnie przewyższającej jego wartość i ludziska to łykają i jak się rozsypuje to kupują następnego - może tam jest jakaś aplikacja halucynogenna ? :P

  • 1

    19.  2016-02-16 15:20:04

    Czyli świetny marketing i sprzedaż śmiesznie tanich sprzętów, za bardzo wysoką cenę. Do tego mało wydatków, w tym na badania i rozwój oraz gra patentami? Niezły wynik przy 17% udziale w sprzedaży.

  • 0

    20.  2016-02-16 15:24:18

    @19 a może np taki Samsung wydający na marketing kilkukrotnie więcej od Apple zjada sobie w ten sposób zysk?

  • 1

    21.  2016-02-16 15:50:10

    20: A pewnie, że tak. Wydają kasę nieefektywnie.

  • 0

    22. ~Taka prawda  2016-02-16 19:03:21  host: 79.124.109.245.rybnet.pl

    Koleżanka i moja żonach tym samym czasie kupowały telefony. Koleżanka s3, moja żona iPhona 5. Minęły od tego czasu 3 lata. Moja żona nadal używa tego telefonu i wszystko w nim działa, koleżanka w międzyczasie kupiła s5 i niedawno s6. Zawsze to powtarzałem - nie stać nas na tani sprzęt i dlatego używamy Apple. Tak na marginesie iPada 2 mam juz 3 i pol roku, iPhona 5s dwa lata bedzie w maju. A znajomi wymieniają te swoje androidy co rok bo się wiesza, wyłącza itd. Temat znam od srodka bo 4 lata sprzedawałem w o i tm. Mało ktory klient po dwóch latach na przy przedłużeniu umowy telefon ktory brał wczesniej...

  • 0

    23. ~Taka prawda  2016-02-16 19:05:03  host: 79.124.109.245.rybnet.pl

    Edit: miał przy sobie telefon który brał do umowy

  • 0

    24.  2016-02-16 19:20:36

    22 - Masz rację. Porządny telefon to podstawa... Ja sobie chwalę moją niespełna 6-letnią Nokię E52 - kupowaną w sklepie.
    Może te brane do umowy są mniej trwałe albo co?

  • 1

    25. ~Krata  2016-02-17 01:37:08  host: apn-46-215-166-204.dynamic.gprs.plus.pl

    22 Każdy telefon może być super, jak się o niego dba i człowiek potrafi zarządzać urządzeniem we właściwy sposób.

  • 1

    26. ~ktoś  2016-02-17 08:12:38  host: 088156227237.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    @22 Mam od jakiś 8-9 lat Samsungi (Omnia2, S2, Note3) każdy z nich nadal działa i ma się dobrze, dostałem w prezencie iPhona sprzedałem od razu i kupiłem Omnie2 fajnie wyszło bo zostało mi jeszcze 5 stówek ... I pewnie następny też by był Samsung, gdyby nie ich pomysł z niewymienną baterią i brak gniazda na pamięć, może w kolejnych modelach to zmienią. Dzisiaj Note3 ma ponad 2 lata ... i jest problem ... wszystko działa i w zasadzie nic mu nie brakuje, a tu za kilka dni obiecująca premiera LG G5, chociaż moje dziecko pewnie by z chęcią zamieniło swój S2 na Note3. :)

  • 1

    27. ~Darek  2016-02-17 11:37:47  host: apn-37-249-21-138.dynamic.gprs.plus.pl

    @22 jak się wyrzuci sporo kasy za IP to potem szkoda go wymieniać na nowy bo z jednej strony działa a z drugiej kosztował sporo. :) a tak poważnie to nieudacznik potrafi każdy sprzęt zawiesić, a człowiek rozumny będzie na każdym sprzęcie pracował i będzie zadowolony. Jest jeszcze tak, że ludzie wymieniają urządzenia bo chcą czegoś nowego, odmiany i pobawić się , a niekoniecznie dlatego, że coś jest BE a inne wręcz przeciwnie.

  • 0

    28. ~  2016-02-17 21:42:47  host: dnd85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    24@ moja mama ma nokie 6131 której w grudniu stuknęło 9 lat i nadal działa bardzo dobrze, ani razu nie była w serwisie z tym że jakieś pół roku temu kupiłem nową baterię, jest to już trzecia bateria w tym telefonie. Mój wujo ma omnie 1 które też działa dobrze a bateria bez wymiany trzyma kilka dni. Sam używałem samsunga wave który to działał dzielnie przez 5 lat, w tym przez 2 z potłuczoną szybką, teraz służy jako router do lapka jak jestem w podróży. Bateria też od nowości i działa kilka dni (oczywiście na czuwaniu). Także jak się dba tak się ma :)

  • 0

    29. ~  2016-02-17 21:46:33  host: dnd85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co nie zmienia faktu że Apple zdeklasowało konkurentów no i jabłkofony nie są złe. Znajomemu spadł z balkonu na ziemię i po takim uderzeniu dało się jeszcze korzystać z telefonu mimo że ekran potrzaskany. Nie wiem czy inne tel by to wytrzymał :)