Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 90 mln rocznie za Orange

90 mln rocznie za Orange

WitekT 20 Kwietnia 2005 10:14

0 0

PTK Centertel zmieni markę Idea na Orange płacąc rocznie około 90 mln zł za licencję.

Operator będzie musiał liczyć się ze zwiększeniem nakładów na reklamę, gdyż nazwa Orange na rynku polskim jest prawie nierozpoznawalna.
Opłata licencyjna z tytułu używania znaku towarowego Orange przez PTK Centertel wynosić będzie 1,6% obrotu operatora. Umowa została zawarta na czas 10 lat z możliwością jej przedłużenia. Przychody spółki w 2004 roku wyniosły 5.636 mln zł wobec 4.532 mln zł zanotowanych w 2003 roku. Oznacza to, że PTK za licencję będzie płacić ponad 90 mln zł. Przez dziesięć lat operator zapłaci więc grubo ponad 1 mld zł, zakładając dalszy wzrost obrotów.

Roczny budżet na reklamę polskich spółek komórkowych wynoszą od 100 do 200 mln euro. Należy jednak oczekiwać, że w pierwszym okresie te wydatki wzrosną, choćby dlatego, że nazwa Orange przez potencjalnego polskiego użytkownika jest prawie nierozpoznawalna.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet