Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 9 września zobaczymy nowe iPhone'y

9 września zobaczymy nowe iPhone'y

LuiN 28 Sierpnia 2015 09:04

6 4

Apple rozesłał zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 9 września w San Francisco. To właśnie wtedy zobaczymy dwa lub trzy nowe iPhone'y.



O ile zaproszenia na konferencję oficjalnie potwierdzają termin premiery nowych iPhone'ów, to już trochę mniej oficjalnie wiadomo, że 11 września ruszy ich przedsprzedaż, a do sklepów trafią 18 września. Druga fala dostaw planowana jest na 25 września.

Oprócz iPhone'a 6s i 6s Plus, zaprezentowany może być też tańszy, plastikowy iPhone 6c, bazujący na nowym chipsecie i wyposażony w mniejszy, 4-calowy ekran. Jakich zmian należy spodziewać się po 6s i 6s Plus?




Najbardziej promowaną funkcją może okazać się nowy aparat zdolny rejestrować filmy 4K. Do tych ostatnich wystarczy 8 Mpix w proporcjach 16:9, jednak najprawdopodobniej Apple będzie kadrował tę rozdzielczość z matrycy 12 Mpix w formacie 4:3.

Choć na rynku jest ponad 30 modeli telefonów oferujących filmy 4K możliwe, że tak jak przed laty Apple ponownie da pstryczek w nos konkurentom za sprawą porządnych narzędzi do ich obróbki. Zarówno filmy HD, jak i FullHD trafiły do iPhone'ów z gotowym oprogramowaniem do błyskawicznego montażu. Choć obecne na rynku telefony czasem oferują obróbkę 4K, to już z eksportem do znacznie mniejszych rozdzielczości.

Zmian należy się też spodziewać w temacie przedniego aparatu. Pojawić ponoć ma się funkcja lampy błyskowej... ale chodzi tutaj jedynie o błyśnięcie ekranem.

Źródło tekstu: 9to5Mac, wł     

w sumie: 33
  • 0

    16. ~BALBIN-RZ  2015-08-28 10:47:15  host: 188.146.4.47.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    "Pojawić ponoć ma się funkcja lampy błyskowej... ale chodzi tutaj jedynie o błyśnięcie ekranem." że co przepraszam?

  • -1

    17. ~  2015-08-28 10:49:12  host: 093105172021.business.static.vectranet.pl

    @16 toż to SRapple więc wszystkiego można się spodziewać.

  • 0

    18. ~sxs  2015-08-28 10:53:06  host: 81.26.31.253

    @16 Najprostsze rozwiązania są najlepsze ;) pewnie już to opatentowali, tak by żaden inny producent nie mógł wyświelić (bez licencji) białego ekranu w trakcie używania przedniej kamery......

  • 0

    19.  2015-08-28 11:03:29

    @applefan - nic nie stoi na przeszkodzie, aby Apple sam stworzył odpowiednie środki transportu i urządzenia do badania tego co jest poza naszym globem... :)

  • 0

    20.  2015-08-28 11:27:30

    @playonline: domyślasz się, jakiego komentarza możesz się spodziewać, prawda? : ) Zapomniałeś także o rekordzie na sekundę ; )

  • 0

    21.  2015-08-28 11:31:14

    A co tej serii, to gdyby 6C nie miał tandetnego plastiku jak u poprzednika, tylko sensowną obudowę (nie musi być wyjątkowo dobra) (wątpię), nie będzie miał czytnika linii papilarnych (wątpię) i będzie oferował rozsądną szerokość (a'la iPongi od oryginału aż do 5S), to może być to ciekawy model. Do tego S6 Mini i Z5 Compact, ale każdy z nich może mieć inny zestaw wad (od wspomnianego czytnika zaczynając) - i wcale nie mówię o wadzie w postaci Androida, jak to widzi apfelfan, tylko np. 810tka czy zbyt duża rozdzielczość..

  • 0

    22. ~pabloki  2015-08-28 11:44:15  host: 188.146.5.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    znowu powielaja ten sam błąd. znowy się sparzą.

  • 0

    23.  2015-08-28 13:02:17

    Kozacko, jestem strasznie ciekawy nowości, ale z wymianą poczekam do kolejnej generacji :D

  • 0

    24. ~NG  2015-08-28 15:16:30  host: host-168-133.prnet.pl

    @PLANET - Jak długo trwały Twoje doświadczenia z dotykaniem 5C? Na półce w sklepie??? Bo nazywanie plastiku użytego do obudowy 5C tandetą właśnie o tym świadczy. Uświadomię Cie - ten plastik jest nieporównywalny ze stosowanymi przez innych producentów. Używając 5C miałem wrażenie, że trzymam w ręce najlepszy rodzaj plastiku, a wręcz porcelanę. Telefon doskonale spasowany, miły w dotyku. Mnie zdecydowanie pasował. A to, że miał małe "wzięcie" jest i było kwestią ceny. Następnym razem wypowiadając się o czymś - miej choćby większe doświadczenie, bo takie gadanie dla gadania, powoduje że się ośmieszasz.

  • 0

    25. ~@24  2015-08-28 15:56:17  host: 89-69-26-61.dynamic.chello.pl

    Choć nie jestem miłośnikiem produktów Apple, to muszę przyznać rację. 5c jest bardzo dobrze wykonana, a przez to, że jest cięższa od 5/5s pewniej trzyma się ją w ręce.

    Jak dla mnie najlepiej wykonana była 4s, potem 4, a na trzecim miejscu właśnie 5c. Używałem go z uśmiechem na twarzy.

  • 0

    26.  2015-08-28 16:24:47

    NG: tak, miałem w rękach. Wystarczy. Wygląda jak guano i odczucie jest niewiele lepsze. Wybacz, ale ciężko o gorszy fajans, skoro mówisz o porcelanie ; ) Po doświadczeniach z 3GS i 4 (a także z 5) ten produkt jest po prostu ułomny pod względem materiałów. Ale oczywiście punkt widzenia zależy od punktu leżenia. Wybacz, ale "ośmieszam" się tylko w Twoich oczach, jakoś joby na design i przede wszystkim materiały użyte w 5C były od dużych, poważnych portali, tak zagranicznych, jak i polskich. Krótko mówiąc koszmarek - i ok, punkt widzenia zależy od punktu leżenia, ale jeśli ktoś się tutaj ośmiesza, to Ty, wybacz : )

  • 0

    27.  2015-08-28 16:26:07

    @24 - ja miałem 5C "trochę" dłużej w ręce i... nie przypadł mi do gustu. Wolę plastik z LG G2.

  • 0

    28.  2015-08-28 16:33:20

    Ciekaw jestem A9 i A9x w Ipad-dzie, oraz jak szybki nand-flash dadzą. Bardziej ciekawią mnie Mac-i, czy następna generacja będzie miała M.2 32Gb/s i SSD M.2 Nvme. No i czy wszystkie Mac-i za wyjątkiem Pro będą już chłodzone pasywnie.

  • 0

    29. ~Adam Kasiński  2015-08-28 17:17:06  host: user-94-254-193-23.play-internet.pl

    @24 - dotnij sobie plastyku Motoroli to zobaczysz i poczujesz jak pod tym względem Apple jest daleko w tyle ze swoim 5c.

  • -1

    30. ~NG  2015-08-28 18:28:27  host: host-168-133.prnet.pl

    @26 - jak poużywasz dłużej niż na półce w "sklepie dla idiotów" to wróć i ośmieszaj się dalej :D
    @29 - mam na półce Moto G 2 gen. Faktycznie jest przepaść. Oj jest. Na korzyść 5C.

  • 0

    31. ~Cena? Cena?? cena??? :)  2015-08-28 18:38:55  host: ip-5-172-247-216.free.aero2.net.pl

    Cena? Cena?? cena??? :)

  • 0

    32.  2015-08-28 22:06:05

    cena 6s, wersja 128 - 47oo zł
    :-)

  • 0

    33.  2015-08-29 17:08:24

    Streaming z konferencji Apple po raz pierwszy na komputerach z Windowsem.
    Transmisja z konferencji Apple w San Francisco rusza w środę, 9 września, o godzinie 19 polskiego czasu. Będzie dostępna pod tym adresem. >> http://tlp.is/7ds

  • 0

    34.  2015-08-29 19:15:59

    @30: ktoś tu jest zaślepiony... Jeszcze raz powtórzę, dla mnie 5C to plastik o takiej wartości wizualnej, że załatwia temat i choćby był z kosmicznego plastiku, to i tak nie jest realną propozycją. Tak samo w dotyku nie był dla mnie czymś nadzwyczajnym. Podszedłem do produktu (nie zamiennika) bez uprzedzeń i jeśli mam styczność organoleptyczną z produktem, to trwa to dobre parę minut.. Wg ciebie ile minut trzeba dotykać 5C, żeby zrobiło pranie mózgu i przemówiło jako niesamowitej jakości plastik, który choć wygląda tandentnie, to trzeba go kupić? Ośmieszyłeś się tutaj tylko ty, kolego, bo nie potrafisz zachować dystans i lansujesz guano którego nawet Apple nie potrafił sprzedać (nie, nie jest to dla mnie koronny argument, ale jest coś na rzeczy). EOT jak dla mnie.

  • 0

    35. ~Darek  2015-08-31 13:24:31  host: apn-77-114-82-121.dynamic.gprs.plus.pl

    System fajny, urządzenia tez bardzo ładnie przygotowane , ale cena nie do przejścia dla mnie. jestem biednym, albo raczej rozsądnym użytkownikiem telefonii komórkowej. Najlepsze telefony są w cenie do 1000 zł i w abonamencie do 60 zł miesięcznie. Droższe to rozrzutność i / lub głupota. Dlatego mam taki abonament i używam fona za 700 zł i jest super. A tym co prezentuje jabłko i inne fajne firmy się interesuję, bo warto wiedzieć co ciekawego na rynku się pojawia, ale sobie ich produktów nie kupie, chyba że spełnia wymienione wcześniej warunki. Zmienię zdanie jeśli pojawi się coś rewolucyjnego w rodzaju pierwszego IPhone na rynku. Inaczej każde z urządzeń w przybliżeniu oferuje to samo, więc po co przepłacać?

Dodaj swoją opinię