Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 9 na 10 pobieranych aplikacji mobilnych jest bezpłatnych

9 na 10 pobieranych aplikacji mobilnych jest bezpłatnych

Q! 11 Września 2012 13:49

0 0

W 2012 roku aplikacje mobilne pobrane zostaną ponad 45 mld razy - wynika z prognoz Gartnera. Prawie 90% z nich oferowanych będzie bezpłatnie.

Z 45,6 mld pobrań aplikacji, tylko 11,6% z nich dostępnych będzie za opłatą. Z tej niewielkiej grupy aż 87,5% aplikacji kosztować będzie końcowego użytkownika od 0,99 do 2,99 dolarów. W kolejnych latach współczynnik ten, podobnie jak i całkowita liczba pobrań aplikacji oraz odsetka dostępnych w modelu bezpłatnym, będzie rosła.




W 2016 roku wszystkie aplikacje mobilne pobrane zostaną ponad 309 mld razy. Tylko 7% z nich dostępnych będzie płatnie, z czego aż 96% z nich kosztować będzie nie więcej niż 2,99 dolarów.

Dużą popularnością cieszyć się będą płatności wewnątrz aplikacji (ang. in-app purchase). W 2011 roku aplikacje z taką opcją stanowiły 5% całości, w 2016 odpowiadać one będą za 30% pobrań. Przychody z ich tytułu wzrosną w sklepach mobilnych z 10% w 2011 do 41% w 2016 roku.

Źródło tekstu: Gartner     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~xy  2012-09-11 14:19:19  host: ip-37-209-138-89.free.aero2.net.pl

    Dziwię się 10% łosi, którzy płacą za badziewne aplikacje...

  • 0

    6.  2012-09-11 14:20:08

    @4 Tu chodzi o to, że był błąd w artykule i w ten sposób o nim poinformowaliśmy.

  • 0

    7.  2012-09-11 14:21:50

    @5 Ale tu nie jest podane ile procent osób kupuje aplikacje tylko ile procent z pobranych aplikacji jest płatnych.

  • 0

    8. ~...  2012-09-11 14:24:09  host: 89.204.139.51

    @3 Ale teraz to dopiero namieszne jest. Idę do źródła, wrócę jak się dowiem o co chodzi. PS Przed chwilą ta wiadomość miała zupełnie inny sens.

  • 0

    9.  2012-09-11 14:28:12

    @8 ona nie miała w ogóle sensu. A przynajmniej ten fragment.

  • 0

    10. ~...  2012-09-11 14:35:34  host: 89.204.139.51

    Teraz wszystko wydaje się być w porzadku. Niniejszym zgłaszam swoje posty do moderacji:P

  • 0

    11. ~...  2012-09-11 14:40:44  host: 89.204.139.51

    @9 Oczywiscie,że miała sens.Zupełnie odmienny od obecnego. Wyglądało to tylko na błedy w składni. Teraz wiadomośc zotała przeredagowana (nie tylko ten fragment o którym wspomniałeś) i jest ok. http://tabtimes.com/news/ittech-stats-research/2012/09/11/gartne r-says-9-10-downloaded-apps-are-free-insists-app

  • 0

    12.  2012-09-11 14:43:41

    @11 - tak, spiskowa teoria dziejów. Była edycja w jednym miejscu (trzeci akapit z "bezpłatnie" na "płatnie"), i tyle.

  • 0

    13. ~...  2012-09-11 15:08:50  host: 89.204.139.51

    @Q Może i tylko jedno słowo (dwa wyrazy) zmieniłeś. (nie pamietam całego teksu po jednokrotnym przeczytaniu) Ale zmieniło to ZUPEŁNIE SENS wiadomości. Wygłodało na to, że obecnie prawie 90% aplikacji jest bezpłatnych a w 2016 roku "tylko 7% będzie dostepnych bezpłatnie" Do tego zupełnie inaczej można było zrozumieć zwroty "z czego" "z nich" Bo się procenty nie zgadzały- nadążasz? Teraz jest dobrze. I to najważniejsze. PS A i przyznaję się, że słowa "(nie tylko ten fragment o którym wspomniałeś)" odnoszą się do tego jak zapamiętałem wypowiedź. Pytanie brzmi- dlaczego zapamiętałem tak a nie inaczej. Znasz na nie odpowiedź? Kończę i powtarzam. Teraz jest dobrze i to najważniejsze.pzdr

  • 0

    14.  2012-09-11 15:18:33

    @13 - w porządku. Zatem pozostańmy przy tym, że jest już dobrze. :-)

  • 0

    15.  2012-09-11 15:28:10

    Dzieci, jak nie potraficie czytać ze zrozumieniem to wasz problem, news jest zredagowany poprawnie i wątpię, żeby więcej niż podstawówka była potrzebna do zrozumienia jego przesłania.

  • 0

    16. ~Zbyszek  2012-09-11 15:48:37  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Teraz już jest git i wszystko logicznie, każdemu zdarzają się pomyłki... Swoją drogą, to bardzo dużo jeżeli aż co dziesiąta aplikacja jest płatna, rozumiem część gier, nawigacji i jeżeli bierzemy pod uwagę muzykę czy ebooki, ale reszta? przecież jest bardzo dużo aplikacji bezpłatnych i to bardzo dobrych.

  • 0

    17. ~...  2012-09-11 16:26:46  host: 89.204.139.51

    @15 Normalnie nie odpowiadm na zaczepki infantylnych prostaków, ale dzisiaj mam gorszy dzień. Dlatego powiem Ci coś dosadnie. News jest zredagowany poprawnie. Powtarzaj to sobie głośno, aż załapiesz.

  • 0

    19. ~kaz  2012-09-11 17:38:43  host: host-31-6-170-232.dynamic.mm.pl

    To logiczne, że najpierw szukam bezpłatnych, gdyż jestem ubogim człowiekiem.

  • 0

    20. ~Zbyszek  2012-09-11 17:57:18  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @19: mądrym, szukanie oszczędności to dowód na posiadanie mózgu i na używanie go, tylko pozerzy od razu biorą to co droższe, jeżeli się zapracowało na swoje pieniądze, to szacunek do swojej pracy nakazuje uważne wydawanie, więc szukanie bezpłatnych aplikacji, nie kupowanie sprzętów które są za drogie względem tego co oferują, itp jest dowodem mądrości.

  • 0

    21. ~...  2012-09-11 20:52:14  host: 82.113.98.219

    @18 Następny geniusz. I co, lepiej Ci po anonimowej kompromitacji?

  • 0

    22.  2012-09-11 21:01:48

    Na jabko mieli na obieraczkę i kosz na ogryzek już nie...

  • 0

    23.  2012-09-11 22:28:46

    @21 ale o co Ci chodzi? Był błąd, błąd wytknięto, autor wpisu się przyznał do pomyłki i poprawił. A Ty się doszukujesz nie wiadomo czego...

  • 0

    24.  2012-09-12 09:46:42

    Ciekawe kiedy polski rząd opodatkuje używanie darmowych aplikacji ;)

  • 0

    25.  2012-09-12 10:02:26

    @24 podpowiadaj...

Dodaj swoją opinię