Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 85 mln euro na szerokopasmowy Internet dla Mazowsza

85 mln euro na szerokopasmowy Internet dla Mazowsza

LuiN 11 Kwietnia 2014 21:48

6 2
Komisja Europejska przyznała blisko 85 mln euro na budowę sieci szerokopasmowego Internetu na Mazowszu. Z inwestycji skorzystać ma ponad 1,2 mlm osób i co najmniej 200 małych i średnich przedsiębiorstw w regionie.



Całkowita wartość inwestycji wynosi 122,6 mln euro, a jej głównym celem jest walka z wykluczeniem cyfrowym. Po wybudowaniu liczącej 3680 km sieci światłowodowej, szybki Internet dostępny będzie dla 94% mieszkańców województwa mazowieckiego.

Jak wylicza Polska Agencja Prasowa, Komisja Europejska przeznaczyła w 2013 roku również znaczne kwoty na cyfryzację w sześciu innych województwach: lubelskim (66,5 mln euro), świętokrzyskim (35 mln euro), podlaskim (43,5 mln euro), podkarpackim (51,1 mln euro), warmińsko-mazurskim (54,8 mln euro) i wielkopolskim (67 mln euro).

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:

Tagi: komisja europejska | mazowsze

w sumie: 34
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~konio  2014-04-12 11:58:02  host: host-91-222-118-20.myslenice.net.pl

    Przestańcie się kłócić i narzekać, jedni na Warszawę drudzy na biedniejsze regiony w Polsce, że dostają "janosikowe"! A prawda jest taka, że gdyby nie "janosikowe" to Warszawiaki nie mieli by gdzie na długie weekend-y jeździć i wakacji spędzać! A gdyby nie Warszawa to "słoiki" nadal obornik na polach by rozrzucali i krowy pasali! Najważniejsze, żeby inwestycje były prowadzone w całej Polsce a nie tylko w jej wybranych częściach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    18. ~gościuuuuu  2014-04-12 12:01:12  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    desiderata - spoko, będe w lipcu w COPOT także wpadne i do Ciebie. A co do podatków to zobacz że coraz więcej miejscowości (nieważne czy duzych czy małych) coraz bardziej walczy właśnie o to żeby osoby które pracują "u nich" także "u nich" zostawiali podatki. Ma to owszem swoje minusy ale z drógiej strony, jak piałem, wszyscy nazekają na firmy zarejestrowane na cyprze itd a wielu z nich robi to samo tylko w mniejszej skali.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    19. ~gościuuuuu  2014-04-12 12:02:37  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    ~konio - jak jeździć to napewno nie do mist, miasteczek ale tam gdzie można uciec od "cywilizacji' zaszyć się w lasku na natury (i nie tylko) łonie ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~gościuuuuu  2014-04-12 12:06:04  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    ~konio - i nie pisz "słoiki" bo jest to nieładne określenie, a jak już to i część stałych mieszkanców miast można tak nazwać bo na wekendzik do rodzinki "na wieś" jadą i wracają z mniamciu napewno lepszej jakości niz w sklepach można kupić ;P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-04-12 12:07:43

    Zgadza się straty były większe bo to stolica, 3/4 mieszkańców to byli żydzi. Nie wiem jak u Ciebie z historią ale były dosyć zaawansowane plany przeniesienia stolicy do międzyinnymi Krakowa. Gdyby tak się stało zaufaj mi warszawa "żebrałaby" o janosikowe. Ale jest jak jest :) Myślę, że temat został wyczerpany.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~gościuuuuu  2014-04-12 12:23:35  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    -21 - ok odpuszczamy sobie (a swoją drogą jestem za przeniesieniem stolicy do Krakowa - mniej p... blokad itp by u Mnie było). A co do janosikowego w tym przypadku to zobacz w stanach Waszyngton a NY, różna wielkośc a raczej do NY ludzie walą a nie do W

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~hmm  2014-04-12 12:32:50  host: public-gprs670924.centertel.pl

    Ciekawe u mnie nie ma nic, dopiero od 1mc jest wi-fi tzw. urynanet :) kabel to marzenie sćiętej głowy a niby mieszkam w mazowieckim. Mazowieckie to nie tylko warszawa i okolice! w gminie daja z programu uni modemy dla ludzi z dziadowskim internetem play!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24.  2014-04-12 12:47:21

    hmm skoro mieszkasz w takiej lokalizacji gdzie internet to mażenie dlaczego nie korzystasz z opcji "testuj internet"? Piszesz dziadowski internet play. Trzeba bylo przetestowac przez 7 dni każde operatora i podjąc decyzje. Zapłaciłbyś tylko opłate aktywacyjną. - szczerze nie wiem ile to może wynosić 20 -30 zł?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    25.  2014-04-12 12:47:54

    *marzenie

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    26. ~gościuuuuu  2014-04-12 13:14:04  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    ~hmm - "gminie daje..." a mnie nic nie dają buuuuu . Ale niestety jest to prawda. W wielu miejscowościach necik jest dalej czyms niedostępnym (oczywiście pisze o kablu). PS sprawdz Aero - co prawda co 60 min kapeć ale jest i free.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27.  2014-04-12 13:51:21

    Mieszkam na Lubelszczyźnie i mam do bloku podłączony światłowód a do mieszkań LAN. Po mieście teoretycznie jest transfer symetryczne 1 gbps. Sieć z takim transferem jest od 10 lat. Poza miasto maksymalnie jest 100/10 mbps. Mnie by pasowało żeby raczej szkielet rozbudowali niż zmieniali mi łącze na światłowód do mieszkania. Po co mi dzisiaj np. 10 gbps ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~tata  2014-04-12 17:40:33  host: 89-74-89-29.dynamic.chello.pl

    Ale beda kombinowac by dorwac sie do tej kasy za niepowodzenia zaplacimy my w ramach abonamentu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~Beata Cielebąk  2014-04-12 19:06:02  host: tor-exit-01.thehappy3.com

    Biznes na szerokopasmowym Internecie będzie robiony!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2014-04-12 19:52:41

    ****** gościuuuuu + desiderata - jak Kargul z Pawlakiem :):) - ppoamiętacie scenę z koniem ? ".. nie no wy z za Buga też swoje przeszliście... " :D:D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~ja  2014-04-12 21:32:16  host: user-109-243-122-241.play-internet.pl

    @29 Co racja to racja.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~do24  2014-04-12 23:38:22  host: public-gprs514720.centertel.pl

    Czytaj ze zrozumieniem! Jestes idiota czy udajesz? Gmina daje modemy play bo nie ma nic innego i srodki sa z wsparcia uni! A play jest ddziadowski ma 3 bts ledwo działaja gdzie jest ze 20 plusa i 30 t-mobile,orange z networks do tego wifi i 0 kabla.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~LN  2014-04-13 18:09:30  host: 178.213.167.6

    W Polsce sprawnie tepia malych isp. Brawo. Za chwile bedzie kilka duzych i sredni abonament 150zl :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~  2014-04-13 18:58:03  host: 77-253-199-144.adsl.inetia.pl

    @33 - głupiś. Ta sieć ma punkty dystrybucyjne. Mały ISP będzie mógł ją pociągnąć dalej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~LN  2014-04-13 19:24:58  host: 178.213.167.6

    Tak tak madry sie odezwal ;) tak jak wss ;) bedzie wesolo ;) u nas kopie wss a obok inea kopie zaraz swiatelko dla detalu ;) potem beda wpusCzac isp tylko po co?