Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 800 tys. zł kary dla Centertela

800 tys. zł kary dla Centertela

WitekT 17 Lipca 2007 16:14

0 0

16. lipca UKE nałożył 800 tys. zł kary na Centertela za wykorzystywanie częstotliwości bez posiadanych do tego uprawnień (pozwoleń radiowych).

W wyniku przeprowadzonych od lutego do marca zdalnych pomiarów dotyczących pracy systemu NMT450i stwierdzono, iż Centertel w wielu przypadkach nie stosuje się do obowiązku posiadania wymaganych przepisem art. 143 PT pozwoleń radiowych, w drodze których Centertel nabyłaby prawo do wykorzystywania przyznanych jej częstotliwości. W czasie kontroli zidentyfikowano 205 urządzeń radiowych działających bez pozwoleń radiowych.




Zgodnie z art. 209 ust. 1 pkt 9 PT karze podlega ten, kto wykorzystuje częstotliwości, numerację lub zasoby orbitalne, nie posiadając do tego uprawnień lub niezgodnie z tymi uprawnieniami. W związku z powyższym, Prezes UKE po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego nałożył na Centertel karę pieniężną - 800 tys. zł. Przy określaniu wysokości kary pieniężnej Prezes UKE wziął między innymi pod uwagę straty budżetu państwa z tytułu opłat związanych z wymaganymi pozwoleniami a także fakt, że Spółka była już dwukrotnie karana.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2007-07-17 16:48:14  host: 87-205-42-212.adsl.inetia.pl

    Tak jak u mnie w Erze i u kumpla w Plusie. Każda sieć ma dziury.

  • 0

    5. ~dt  2007-07-17 16:48:14  host: wap.plusgsm.pl

    No ladnie. Co to za nadawanie bez zezwolenia.

  • 0

    6. ~  2007-07-17 16:56:58  host: byt243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta firma już dawno mi podpadła, ale widze że u nich przekręty to normalka;P

  • 0

    7.  2007-07-17 17:05:33

    piotrM: SORKI faktycznie pomyliłem się... cóż słońce za mocno świeci... :-) ps: u mnie orange ma najlepszy zasięg. koleżanka miała erę i nie dało się dogadać przez telefon a jak zmieniła na orange to wszystko bylo ok.

  • 0

    8. ~plus  2007-07-17 17:51:09  host: host-89-228-152-159.gorzow.mm.pl

    jak mialam orange i rozmawialam w mieszkaniu w jednym pokoju to w drugim nie szlo ogladac telewizora bo takie zaklocenia byly:-/ teraz mam plusa i jest ok.

  • 0

    9. ~Th0mas  2007-07-17 21:36:45  host: aof103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za karę zabrać im koncesję :P

  • 0

    10. ~ukenamuniu  2007-07-17 21:49:22  host: nat-go2.aster.pl

    magic #3: w budynkach nie ma zasięgu? W budynku TP na Twardej działa tylko Orange. Nawet na parkingu 5 pięter pod ziemią!

  • 0

    11.  2007-07-17 21:54:13

    ukenamuniu: w ogrodach "innowacji" ;) jest zasięg P4.

  • 0

    12.  2007-07-17 22:02:01

    Zgubiłem słowo NAWET, bo zasięg jest wszystkich sieci.

  • 0

    13.  2007-07-17 22:13:45

    nie potrzebnie brano pod uwage fakt ze spolka byla karana. skoro bylo przewinienie kara musi byc niezaleznie od tego ile razy wczesniej byla karana

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2007-07-17 22:15:35  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: Byłeś wczoraj? To jakiś zaczarowany ogród. Dzisiaj pewnie antenki zwiędły.

  • 0

    15. ~ukenamuniu  2007-07-17 22:25:05  host: nat-go2.aster.pl

    W_ariat #13: Nie masz racji. Jak szeryf stwierdzi że kary i tak nie skutkują, to każda następna powinna być niższa od poprzedniej.

  • 0

    16.  2007-07-17 22:41:04

    ukenamuniu: byłem, kawę i sok piłem... ;)

  • 0

    17. ~ukenamuniu  2007-07-17 22:43:36  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: a innowacje?

  • 0

    18.  2007-07-17 22:48:34

    ukenamuniu: innowacje to oni kupują od francuzów. :D

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2007-07-17 22:55:31  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: niby jest wolność słowa, ale już nic nie napiszę.

  • 0

    20.  2007-07-17 22:57:28

    ukenamuniu: a ja tam zawsze piszę to, co myślę. ;)

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2007-07-17 23:06:43  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: dobre... nadajemy/odbieramy na tej samej fali. Już chyba chwaliłem sie Dziadkiem, który tak nauczał: nie myśl, jak pomyślałeś nie pisz, jak napisałeś- nie podpisuj, jak podpisałeś- czym prędzej odwołaj. Jesteś "niezależny" i piszesz co myślisz. Też się podpisujesz. Raz nawet odwołałeś (P4).

  • 0

    22.  2007-07-17 23:09:13

    ukenamuniu: e, odwoływałem kilka rzeczy - ostatnio Inteligo też chociażby. Nieomylnych ludzi na świecie nie ma. ;)

  • 0

    23.  2007-07-18 07:48:57

    21: (...) jak nie odwołałeś to się nie dziw, że po Ciebie przyszli! - tak to sie chyba jakoś kończy w IV RP :)

Dodaj swoją opinię