Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 800 mln użytkowników komunikatora WhatsApp

800 mln użytkowników komunikatora WhatsApp

orson_dzi 20 Kwietnia 2015 10:37

1 3

Internetowy komunikator WhatsApp ma już 800 mln użytkowników miesięcznie. Od sierpnia 2014 roku liczba ta wzrosła o 33%.

Odkąd komunikator został przejęty przez Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka, liczba jego użytkowników rośnie o 100 mln, co cztery miesiące. W styczniu liczcba użytkowników wynosiła 700 mln. WhatsApp, to obecnie najpopularniejszy komunikator internetowy pokonując na tym polu nawet Facebook Messengera. Wielu użytkowników korzysta z niego do wysyłania SMS-ów i wykonywania połączeń głosowych.




Mark Zuckenber płacąc za WhatsApp 19 mld dolarów powiedział, że inwestycja zacznie być opłacalna kiedy liczba użytkowników komunikatora osiągnie jeden miliard. Przy obecnym tempie powinno się to udać jeszcze przed końcem 2015 roku.

Zobacz: WhatsApp w końcu z rozmowami głosowymi

Źródło tekstu: blog.wsj; wł     

Dodaj do:

Tagi: whatsapp

w sumie: 22
  • -2

    3.  2015-04-20 10:57:17

    Ja tam nie mam fb i to też mi nie potrzebne a od pisania mam telefon a nie jakieś dziwne rzeczy

  • 1

    4.  2015-04-20 11:09:31

    Tak na mojej liście pokazuje 166 kontaktów w tym programie ,tylko ani jedna osoba nie zalogowała się w tym roku :)

  • 0

    5.  2015-04-20 11:10:52

    @2 Poprawione

  • 0

    6. ~pawcio  2015-04-20 11:23:23  host: adox162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    barni2 to weź sie zastanów w jaki sposób prześlesz koledze zdjęcie swojego śniadania w wysokiej rozdzielczości? MMS-em?
    Właśnie po to są te komunikatory :)

  • -4

    7.  2015-04-20 11:40:59

    "użytkowników komunikator" ?

  • 1

    8.  2015-04-20 11:47:51

    "inwestycja zacznie był opłacalna" tutaj też mały orsonik ;-) Co do tematu to używam od 2 lat Whatsappa i jestem zadowolony. Konto przedłuża się bezpłatnie. Na czym chcą zarabiać? Chyba "tylko" dane osobowe...

  • 1

    9. ~Veed  2015-04-20 12:08:40  host: bpz77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tytuł też trochę "nie po polskiemu"

  • 1

    10.  2015-04-20 12:09:30

    Na każdej platformie pobranie i użytkowanie WhatsApp przez pierwszy rok jest całkowicie bezpłatne. Po roku zaś, roczna opłata za przedłużenie subskrypcji wynosi 3.68 PLN

  • 0

    11.  2015-04-20 12:14:09

    też mam nieodparte wrażenie, że aktywnych użytkowników jest 10 razy mniej. Osobiście czasem używam ale wolę Viber'a

  • 0

    12.  2015-04-20 12:21:30

    Poprawione

  • 0

    13. ~pip  2015-04-20 12:50:06  host: 78.11.178.29

    Nie dziwię się tej popularności. Kto jeszcze dziś używa sms?

  • 1

    14. ~Tadeusz Lolecki  2015-04-20 13:10:26  host: mail.aminocom.com

    "Internetowy komunikator WhatsApp ma już 800 mln użytkowników miesięcznie" to za kilka miesiecy moze sie okazac, ze albo kazdy bedzie mial kilka WhatsAppow albo zabraknie ludzi na ziemii.

  • 0

    15.  2015-04-20 13:39:16

    @ 13 A kto jeszcze dziś używa telefonu ?

  • 0

    16. ~Nick  2015-04-20 14:01:29  host: static-62-233-204-218.devs.futuro.pl

    Orsondzi, pisząc na branżowym portalu zwracaj uwagę na literówki. Dobrze napisany i profesjonalnie zredagowany tekst przyjemniej się czyta. Pozdrawiam!

  • 0

    17. ~pip  2015-04-20 14:02:28  host: 78.11.178.29

    @15 Np Ty i ja :)

  • 0

    18.  2015-04-20 15:47:09

    Internetowy komunikator WhatsApp ma już 800 mln użytkowników miesięcznie.

    what th. f..k?

  • 0

    19.  2015-04-20 15:48:17

    @10
    Jesli kupiłeś go odpowiednio wczesnie (akcent na kupiłeś) to masz dożywotnio bezpłatnie.

  • -4

    20.  2015-04-20 16:41:47

    Nie ma to jak ukrywanie komentarzy, bo znalazło się literówkę i ją wypomniało...

  • 0

    21.  2015-04-20 16:51:06

    20, Logan - Czytelnicy "wyminusowali", Orson wyżej podziękował za zwrócenie uwagi.

  • 0

    22. ~Pawel  2015-04-21 22:21:13  host: cpc19-cove11-2-0-cust88.3-1.cable.virginm.net