Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 80 tys. za ministerialną komórkę

80 tys. za ministerialną komórkę

WitekT 10 Grudnia 2007 10:50

0 0

Jak pisze Dziennik, blisko 80 tys. złotych wyniósł rachunek służbowej komórki Piotra Piętaka, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS. Już po przegranych wyborach jego szef - minister Władysław Stasiak - zdecydował, że zwróci do resortowej kasy jedynie 14 tys. zł.

Na oficjalne pytanie Dziennika o koszt komórkowych połączeń wiceministra odpowiedź brzmiała: Z tytułu użytkowania służbowego telefonu komórkowego koszty od stycznia do listopada wyniosły 2234 zł. Z tytułu połączeń (za pomocą komórki) do internetu: 76 337 zł.




Wiceminister, który w resorcie odpowiadał za informatyzację państwa (m.in. akcję wymiany dowodów osobistych), nie czuje się winny. Błąd tkwił w administracji ministerstwa, która tak skandaliczną umowę podpisała z operatorem, bez limitu kosztów - oburza się Piętak.

Tymczasem, jak się okazuje, służbowego laptopa wraz ze służbową kartą telefoniczną pozwalającą na surfowanie w Internecie zabrali ze sobą na urlop żona i syn wiceministra. Na moją prośbę żona kontaktowała się via net z francuskimi stowarzyszeniami zajmującymi się informatyzacją. Nie miałem najmniejszego pojęcia, że koszty połączeń mogą sięgnąć tak niebotycznego pułapu - tłumaczy się zaciekle Piętak.

Źródło tekstu: Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~Tom.  2007-12-10 11:10:16  host: w3cache.tvp.pl

    80tys..... Coz. Jesli urlop byl za granica, bardzo prawdopodobne, popatrzcie sobie na ceny transmisji danych w roamingu (u dowolnego operatora).

  • 0

    5. ~Tymon  2007-12-10 11:16:41  host: 212.160.172.70

    Zauważcie, że dość długo utrzymywano to w tajemnicy. Może to oznaczać, że doskonale wiedzieli, że źle robią "łobuzy"

  • 0

    6. ~jarekt  2007-12-10 11:17:47  host: ecx127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oczywiscie ze te urlopy byly za granica. Ech.. Jak PIS wygral wybory moj ojciec skomentowal ze ci ktorzy najwiecej mowia o walce z korupcja zawsze najwiecej kradna. Jak tu nie sluchac starych ludzi :)

  • 0

    7. ~  2007-12-10 11:31:49  host: p08-11.opera-mini.net

    Wiadać, że Pan minister nie miał takich zniżek jak Wlo. LOL

  • 0

    8. ~  2007-12-10 11:45:08  host: 217.98.38.2

    Teraz juz wiemy na co ida nasze podatki... wystarczylo wzisc iplusa (limit 10 GB) za 99 zl (kazdej normalnej osobie wystarczy jesl nie sciaga filmow)... W rzadzie widocznie jest inaczej... bo wszystko jest "sponsorowane" przez podatnikow wiec nie ma znaczenia rachunek czy to jest 10 zl czy 10 000 zl.. przykre ale prawdziwe.

  • 0

    9. ~Tom  2007-12-10 11:59:34  host: w3cache.tvp.pl

    Za granica iPlus tez wyjdzie straszliwie drogo (jesli dziala w roamingu - bo nie sprawdzalem). Inna sprawa ze taki czlowiek powinien znac koszty transmisji danych i wiedziec ze w roamingu bywa nawet 500razy drozej (sprawdzone doswiadczalnie).

  • 0

    10.  2007-12-10 12:00:24

    Tylko, że to była transmisja danych za granicą.

  • 0

    11.  2007-12-10 12:01:35

    Chociaż nie, jest mowa o urlopie i kontaktach z zagranicznymi stowarzyszeniami, nie ma nic o tym, że to nie były stawki krajowe (?).

  • 0

    12. ~  2007-12-10 13:08:30  host: 87-205-45-223.adsl.inetia.pl

    "Zasady zobowiązują" - tanie państwo, nastąpi znaczne ograniczenie wydatków

  • 0

    13. ~klimass  2007-12-10 14:16:30  host: ustronie.nat.student.pw.edu.pl

    Az zal d... sciska jak patrze na takie informacje, ludzie zyja z dnia na dzien, a taki baran sobie dzwoni gdzie chce, panstwo potem za to placi. no czy naprawde nie da sie nic z tym zrobic?

  • 0

    14.  2007-12-10 14:57:16

    @8 - jakis czas temu obilo mi sie o uczy, ze to plus mial wlasnie wylacznosc na obsluge komorek w radzie ministrow ;) nie wiem jak jest teraz, ale jezeli dalej panstwo promuje parapanstwowego operatora komorkowego to calkiem mozliwe, ze mial tam wlasnie iPlus'a ;) a ten rachunek za internet to z roamingu, co dziwi tym bardziej, ze gosc odpowiedzialny za informatyzacje kraju nie wie o cenach transmisji danych w roamingu... nie wspominajac, ze ten laptop powinien byc przyklejony do jego lap...

  • 0

    15. ~Psion  2007-12-10 14:59:20  host: 87-205-227-153.adsl.inetia.pl

    ...lepiej teraz go zrobić ministrem lotów kosmicznych w PO - (nie polecam Samoobrony - chociaż nawet Lepper przy nim to orzeł) - poważna opienia w tej sprawie niestety jest nie do zrealizowania.........

  • 0

    16. ~znawca  2007-12-10 15:30:26  host: atropos.tpi.pl

    I taki Pętak w komisji ds informatyzacji był. Ludzie to skandal, za co mu kur**, płacą pensję czy też dietę. Jeśli mają na wydawanie tyle kasy, to niech poniesie te koszty żona pana Pętaka, wtedy się może oPamęta (przepraszam opamięta).

  • 0

    17. ~michoo  2007-12-10 16:46:03  host: 87-205-53-143.adsl.inetia.pl

    licząc 6zł/100kB to i tak wychodzi 1,2 GB

  • 0

    18. ~nick  2007-12-10 19:46:55  host: cbe164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zamnknąc gnoja wraz z rodziną do obozu pracy niech odrobi tą kwotę plus odsetki.

  • 0

    19.  2007-12-10 20:50:42

    Wiceminister, który w resorcie odpowiadał za informatyzację państwa - kurwa, widać już dlaczego informatyzacja tak się posuwa. Przecież to imbecyl - jak taki ktoś może zajmować się informatyzacją państwa i nie znać zasad pobierania opłat za internet. Powinien co do grosza oddać. A tłumaczenie, że to żona - ludzie przedszkole się skończyło. Mam propozycje napiszmy wszyscy pytanie do Pana Jarka Kaczyńskiego, aby zareagował.

  • 0

    20.  2007-12-10 21:06:19

    Nie no ludzie właśnie włosy z głowy i "klaty" wyrywam, bo wytrzymać się, bo uświadomiłem sobie, że koleś dał żonie i dzieciakowi służbowego laptopa na urlop. Wspaniale - to może jeszcze zamieszkają wszyscy w ministerstwie, albo pozwolą mieszkać znajomym. Tanie Państwo Kaczyńskiego... bek! odbija mi się

  • 0

    21. ~ms_crew  2007-12-11 18:39:58  host: host053.pronet.jaslo.pl

    ja bym ich na roboty przymusowe

  • 0

    22. ~ms_crew  2007-12-11 18:41:04  host: host053.pronet.jaslo.pl

    A tak wogole to tez mam komorke sluzbowa i tez mam zone, a niech sobie gada a pozniej powiem ze to nie ja Jak sie beda pluc to pokaze im ten artykol

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2007-12-11 19:56:34  host: nat-go2.aster.pl

    Nie do końca sprawa wygrana medialnie przez antytepsów. A może to był telefon z Orange?

Dodaj swoją opinię