Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 8 Mpix od Samsunga

8 Mpix od Samsunga

LuiN 19 Marca 2008 09:44

0 0

Samsung przygotował nowy moduł aparatu fotograficznego, który będzie montowany w najnowszych telefonach koreańskiego producenta. Zamknięta w 8,5 mm grubości matryca CMOS ma rozdzielczość 8 Mpix.

samsung 8 megapixel cellphone camera samsung 8 megapixel cellphone camera

Moduł o wymiarach 15,3 mm x 28 mm i grubości 8,5 mm zagości niebawem w nowych telefonach Samsunga. Nowa technologia produkcji pozwoli zachować smukłość urządzeń Samsunga, nawet w przypadku typowo fotograficznych zastosowań.

Moduł jest o 10% mniejszy od do tej pory stosowanego o rozdzielczości 5 Mpix. Najistotniejsze zmiany nie dotyczą jednak ilości elementów światłoczułych, lecz ich jakości.




Obiektyw o jasności F2.6 przyniesie nową jakość zdjęciom wykonywanym w pomieszczeniach. Wesprze go przy tym matryca której czułość określono na ISO 1600 (próżno szukać tych wartości w prostych aparatach cyfrowych).

Na dokładkę producent dodaje system anti-shake minimalizujący ilość poruszonych ujęć i nowe, zaawansowane algorytmy redukcji szumów Low Light Trio.

Producent chwali również szerokokątność obiektywu ustaloną na 30mm (umożliwia wykonywanie zdjęć dużych obiektów z niewielkiej odległości) oraz możliwości trybu Super Macro, pozwalającego na wykonywanie zdjęć w odległości 1cm od fotografowanego przedmiotu.

Źródło tekstu: justamp, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~supermanjest1  2008-03-19 10:46:16  host: acqa37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 3. A co ma porsze do maluszka? Porównanie całkowicie nieadekwatne... Nie rozumiem tego pędu. Już raz to przechodziliśmy: pierwsze cyfrówki-małpki i zdjęcia wątpliwej jakości. Teraz kompakty są nawet okej, coraz więcej osób kupuje szklarnie, a tu znów wróci moda na mikroskopijne matryce i upchane tam piksele... w telefonie w zupełności wystarcza 2-3mpx: do zdjęć dokumentów np. tak jak w moim przypadku ja go wykorzystuje. Chce popstrykać zdjęcia na ulicy - biore swój dalmierz Leici i idę ;] pozdro

  • 0

    5. ~Lwów  2008-03-19 11:00:43  host: dynamic-78-8-2-113.ssp.dialog.net.pl

    Po co 9MPx?? Ja w swojej mam 5MPx a i tak mam ustawione na 2 MPx. Jakość zdjęcia jest taka sama tylko rozmiar jest większy w 5MPx :| 2MPX to i tak cały ekran monitora 19'

  • 0

    6. ~Hose  2008-03-19 11:10:07  host: 194.39.141.10

    Jednak optyka zawsze będzie "telefoniczna" więc w porównaniu do prawdziwej cyfrówki telefon zawsze będzie marny...

  • 0

    7. ~Templariusz  2008-03-19 11:10:20  host: 212.160.172.70

    Nieźle :D

  • 0

    8. ~Hose  2008-03-19 11:15:31  host: 194.39.141.10

    Panowie Porsche, nie kaleczcie nazwiska tak genialnego konstruktora aut. Lwów, każdy lubi co lubi, ktoś chce fotki 2 Megapiksele, a ktoś inny np:14 megapikseli.

  • 0

    9.  2008-03-19 13:12:21

    Zobaczymi czy z pikselami pójdzie w parze jakość zdjęć... Bo różnie to bywa, bardzo różnie.

  • 0

    10.  2008-03-19 13:43:37

    niedługo to się aparatu cyfrowego nie będzie opłacało kupować jak w telefonie będziesz miał to samo. ;)

  • 0

    11. ~berdys  2008-03-19 14:33:42  host: ip-89-174-121-157.multimo.gtsenergis.pl

    gwarantuje Wam ze dobre body z dobra stalka i 3.2 mln piksela ( np starutki canon d30 ) zrobi jednak lepsze zdjecie niz to to... cos.. Moze nie wydrukujesz z tego plakatu... ;) ale na pewno nie bedzie tyle szumu, dystorsji,abberacji... Bardziej bym sie emocjonowal, gdyby to byla matryca Foveon X3... to jest prawdziwy majstersztyk, a nie upychanie jak najwiekszej liczby pikseli na jak najmniejszej powierzchni. Sam uzywam Hasselblada H3D i Canona 300 D ( tak wiem, niezly rozrzut jakosciowy ) ale nie dla pikseli, tylko w pierwszym wypadku moja praca tego wymaga a w drugim- taki aparat mi wystarcza jako aparat na codzien. Takze aparatom w telefonie mowie stanowcze nie ;) Lepszy juz jakikolwiek Canon z serii a5xx

  • 0

    12. ~berdys  2008-03-19 14:44:00  host: ip-89-174-121-157.multimo.gtsenergis.pl

    mam nadzieje, ze mnie tu nikoniarze i pentaksiarze nie zjada za chwile ;) nie chcialem wywolywac wojny systemowej ;)

  • 0

    13. ~marci  2008-03-19 15:30:05  host: edh218.internetdsl.tpnet.pl

    Ja sie narazie nie napalam bo w zupelnosci wystarcza mi KS20 z aparatem 5 megapikseli, robi swietne fotki.

  • 0

    14. ~hmm  2008-03-19 15:34:08  host: 212.23.103.60

    KS20 ma 2 Mpix,

  • 0

    15. ~pablo  2008-03-19 17:06:45  host: abao225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    f0rce21 wolal bym malucha bo bym tez bym dojechał a porshe niebył bym wstanie utrzymac

  • 0

    16.  2008-03-19 17:10:03

    Ja też wolę Canona :)

  • 0

    17.  2008-03-19 17:30:44

    SE z dobrymi sterami wgranymi do aparatu= rewelka. :))

  • 0

    18. ~pff  2008-03-19 17:57:14  host: 195.94.215.34

    macie problemy... ja też wolę cyfrówkę ale np telefon bez mp3 dla mnie nie istnieje... bo nie chce mi sie targać masy sprzętu... więc rozumiem ludzi którzy chcą mieć i telefon i dobry aparat i nie nosić tysiąca toreb z tym wszystkim tak jak ja nie chce mieć powypychanych kieszeni tu telefonem a tam mp3... :P

  • 0

    19.  2008-03-19 18:45:42

    Jednym starcza 2Mpix w telefonie, mi mało obecnie 3,2Mpix. Kwestia co kto woli a postęp nikogo nie pogryzie i napewno i w takim telefonie sobie ustawicie te swoje 2Mpix.

  • 0

    20. ~fotoman  2008-03-19 21:42:42  host: px-ww.telsten.com

    *berdys - rynek żąda megapixeli, parafrazując Jacka K. "ciemny lud i tak to kupi...", w końcu ciocia przy kotlecie będzie lepiej się prezentować na 8mpix niż na 5mpix, czy tam jeszcze mniej...

  • 0

    21. ~  2008-03-19 22:53:45  host: cmv145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wowo, fantastyczne wodotryski mamy tutaj. Moze jeszcze ktos wierzy, ze aparat w fonie moze byc tak dobry jak cyfrowka :D No ale MegePixele to nie wszystko. Ja wzialem calkiem przystepny telefonik i MIXie jednego z operatorow i dzwonie, po prostu :)

  • 0

    22. ~sympatyczny  2008-03-20 11:47:55  host: chello089077116051.chello.pl

    ja zaczne powaznie traktowac aparaty w komorkach kiedy pojawia sie w nich matryce ccd... tanie malutkie cmos-y sa jak ktos juz pisal dla ciemnego ludu - szczegolnie gdy maja 5, 8 czy 14 megapixeli....

  • 0

    23. ~niki  2008-03-21 14:15:13  host: static-87-105-190-140.ssp.dialog.net.pl

    nienawidze szajsunga. poczekam na se z 10mpx

Dodaj swoją opinię