Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 8 konsorcjów chętnych do budowy sieci dla służb

8 konsorcjów chętnych do budowy sieci dla służb

WitekT 29 Września 2010 09:00

0 0

W Centrum Projektów Informatycznych (CPI) MSWiA otwarte zostały wczoraj koperty z ofertami na budowę Ogólnopolskiego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej dla służb porządkowych i ratownictwa medycznego. Oferty złożyło osiem firm i konsorcjów - pisze Rzeczpospolita.

Oferty złożyli: Siemens, Alcatel-Lucent/Selex, Motorola, Thales, EADS/ATM, Wasko, Texel, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych/ IABG/ SAIC. Spośród ośmiu firm i konsorcjów, CPI MSWiA wyłoni pięć, z którymi będzie prowadzić dalsze negocjacje.
MSWiA wymaga od oferentów przedstawienia referencji w dziedzinie wdrażania specjalnych systemów łączności radiowej. Dlatego ATM wystąpił razem z EADS - jednym z największych dostawców tego typu rozwiązań na świecie, a ITWL związał się z firmami zajmującymi się bezpieczeństwem publicznym z Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Szerzej o planach budowy sieci, która w początkowym okresie ma objąć zasięgiem miasta, które organizują EURO2012, pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ogólnopolskiego??????  2010-09-29 10:15:00  host: user-188-33-203-239.play-internet.pl

    W Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. To raczej nie cały kraj, chyba że coś okroili ostatnio.

  • 0

    2. ~TETRAforum.pl  2010-10-16 19:42:27  host: 188.147.80.89.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    To jest na razie pierwszy etap. Chodzi o zapewnienie bezpiecznej i niezawodnej łączności dla służb na potrzeby Euro 2012. Później prawdopodobnie system będzie rozbudowany na pozostałe miasta i regiony, tak aby finalnie objąć zasięgiem cały kraj. Więcej na TETRAforum.pl

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet