Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 76 proc. polskich przedsiębiorców skarży się na zakupione tablety

76 proc. polskich przedsiębiorców skarży się na zakupione tablety

orson_dzi 11 Grudnia 2014 17:17

5 3

76% polskich przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat dokonali zakupu tabletu zgłasza problemy związane z ich funkcjonowaniem.

W trakcie korzystania z tabletów najwięcej kłopotów sprawia przedsiębiorcom zbyt krótka żywotność baterii. Taką usterkę zgłosiło blisko 40% respondentów. Do częstych problemów należą również przegrzewanie się sprzętu lub rozbicie ekranu, o której wspomniał co piąty użytkownik. Oprócz tego badani wymieniali zbyt ubogi interfejs, wadliwy ekran dotykowy, a także zbyt małą wytrzymałość na uszkodzenia, którą wskazało 12% ankietowanych.

Dla większości przedsiębiorców decydującym czynnikiem w momencie wyboru sprzętu służbowego jest jego funkcjonalność. Aż 70% ankietowanych właśnie na ten element zwraca uwagę w pierwszej kolejności. Drugim najczęściej wymienianym kryterium jest wytrzymałość urządzenia, na którą wskazało blisko dwie trzecie badanych. Z kolei dla ponad połowy kupujących sprzęt ważna jest łatwość jego obsługi oraz cena. Wśród innych czynników ankietowani wymieniali kompatybilność urządzenia z systemami operacyjnymi, jego wielkość czy wygląd.




Dla klientów biznesowych najważniejsza jest funkcjonalność i wytrzymałość, a dopiero w dalszej kolejności cena tabletu. Przedsiębiorcy coraz częściej zaczynają dostrzegać, że zakup tańszego urządzenia mobilnego, ale mało funkcjonalnego czy podatnego na uszkodzenia może przynieść firmie więcej strat niż pożytku. Częste uszkodzenia sprzętu to nie tylko przestoje w pracy, ale i groźba bezpowrotnej utraty kluczowych danych firmowych - mówi Jacek Wielgus, dyrektor regionu europy środkowej w Panasonic Computer Product Solutions.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą Dynamic Markets na zlecenie Panasonic. Wzięło w nim udział 2300 nabywców oraz użytkowników tabletów z firm zatrudniających więcej niż 50 osób w 11 państwach europejskich

Źródło tekstu: Panasonic     

Dodaj do:

Tagi: panasonic | tablet

w sumie: 27
  • 0

    8.  2014-12-11 18:14:59

    zajadacz - dobra księgowa to w parku w moment 30 przelewów zrobi z pamięci, jedząc do tego lody ;-) Ty się pytasz do czego tablet jest potrzebny ;-)

  • 1

    9. ~  2014-12-11 18:20:12  host: 87-99-0-244.internetia.net.pl

    76% "przedsiębiorców" kupilo wieśniackie chinole typu Colorovo, myTab, goClever, Kiano, Prestigio - zazwyczaj wadliwe out-of-the-box

  • 1

    10.  2014-12-11 18:23:07

    U mnie w pracy przedstawiciele handlowi używają tabletów. Ostatnio jeden z nich prosił mnie o pomoc ponieważ nie działał mu internet przez modem 3G. Jak wziąłem to urządzenie do ręki to lagi był 5 sekundowe. Jak tu pracować na takim sprzęcie? :)

  • 6

    11. ~mm  2014-12-11 18:23:14  host: user-94-254-145-62.play-internet.pl

    @6
    Np. kurierzy używają. Oczywiście nie takie same jak na półce w markecie a takie bardziej dostosowane do ich potrzeb.
    Kolejność kupowania dla niznedu powinna być taka: co mogę zrobić tabletem czego nie mogę zrobić teraz lub co mogę zrobić szybciej, taniej. Dopiero wtedy dobieramy do tego odpowiedni tablet. Na końcu go kupujemy. Tymczasem z artykułu raczej wynika takie rozumowanie przedsiębiorcy: kupiłem tablety, właściwie nie wiadomo po co i teraz się zastanowię. Po prostu kupili sobie zabawki i narzekają, ze do pracy się nie nadają....

  • 0

    12. ~sg  2014-12-11 18:45:20  host: 77-253-224-246.static.ip.netia.com.pl

    Bo większość polskich przedsiębiorców to takie pożal się boże firemki zakładane na 2 lata......udają wielkich biznesmenów a kupują jakieś dziadostwo za gorsze i dziwią się, że nie działa :D

  • 2

    13. ~maaa  2014-12-11 18:54:26  host: aapo74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Matkobosko? To straszne! Tylko, że ten mały dopisek: "Źródło tekstu: Panasonic"

  • 0

    15.  2014-12-11 19:12:03

    @12: Jak dają dotacje to trzeba brać (znaczy kraść), a jak biją to uciekać ;)

  • 1

    16. ~Jenjen  2014-12-11 19:59:11  host: user-188-33-10-176.play-internet.pl

    Ale konsumpcyjny bełkot.

  • 1

    17.  2014-12-11 20:44:16

    Hmmm, nie jestem przedsiębiorcą, kupiłem sobie tablet Pipo Talk T9, mam go od maja, śmiga wściekle, ma ekran FHD bardzo wysokiej jakości, ogólnie jest super zwłaszcza że bateria przy moim użytkowaniu wystarcza na parę dni, korzystam z niego bardzo często (świetnie nadaje się do ebooków), ale mimo to w domu wolę włączyć laptopa z klasyczną klawiaturą do surfowania w internecie. Moim zdaniem świadczy to o tym że tablety są coraz lepsze, ale mimo wszystko czegoś im brakuje do pełnej wygody.

  • -2

    18. ~kaken  2014-12-11 21:47:57  host: 93-181-143-108.internetia.net.pl

    Miałem różne tablety, chińskie dziady typu ADAX, japońskie badziewia jak SONY oraz jeszcze ze 4 inne. W końcu kupiłem 2szt IPada (iPad 2 16GB i iPad Air 128GB) i problemy z wszystkim się skończyły

  • 3

    19.  2014-12-11 22:02:36

    Klasyka. Jak zwykle, zanim zacznie się czytać wyniki badań, trzeba sprawdzić, kto za nie zapłacił.

  • 0

    20. ~Jakub  2014-12-11 22:54:04  host: user-46-113-165-74.play-internet.pl

    kupują androszity i inne windobadziewie to niech sie nie dziwią ;)

  • 0

    21.  2014-12-12 07:40:26

    ja się nie skarżę, bo nie mam tego zbędnego urządzenia

  • 1

    22.  2014-12-12 09:16:38

    hahaha i tak się składa że to Panasonic ma superwytrzymałe laptpopy i tablety :]

  • 0

    23. ~?  2014-12-12 09:27:32  host: hto173.internetdsl.tpnet.pl

    z reguły np. sieci komórkowe sprzedają chińskie zabawki dla dzieci natury alcatel evo 7 czy też fun tab 10.1 więc nic dziwnego, że się skarżą

  • 2

    24.  2014-12-12 10:33:29

    Wy też macie wrażenie, że do nas już nikt normalnie nie mówi? Wszystkie artykuły, felietony, informacje, newsy są naszpikowane socjotechniką i są częścią sprytnie pomyślanego marketingu.

  • 0

    25. ~MK  2014-12-12 10:44:47  host: 178-37-64-160.adsl.inetia.pl

    ~22 Najważniejszym elementem każdego badania jest to kto je finansuje ;)

  • 0

    26.  2014-12-13 05:18:08

    Są tablety i jest iPad. Ponad 10 godzin na baterii. Responsywny, precyzyjny, wysokiej rozdzielczości ekran. Mnóstwo aplikacji. LTE i GPS. Jak się kupuje szajs z biedronki, to nic dziwnego że się ludzie rozczarowują.

  • 0

    27.  2014-12-13 07:29:33

    Jeśli tablet do pracy to tylko z Win 8.1 na x86 :) a takowe są coraz tańsze bo MS zdjął opłaty licencyjne dla urządzeń poniżej 9 cali.

  • 0

    28. ~las  2014-12-13 18:57:32  host: google-proxy-66-249-93-142.google.com

    Jak pkw nie działało to kogo to jest wina? Ludzi. To ludzie się nie znają i kupują w ciemno.

Dodaj swoją opinię