Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 759 tys. zł rekordowego rachunku telefonicznego

759 tys. zł rekordowego rachunku telefonicznego

LuiN 19 Kwietnia 2016 20:55

7 1

201 tys. dolarów, czyli przy obecnym kursie wymiany walut 759 tys. zł wyniósł rekordowy nieopłacony rachunek telefoniczny w USA, wystawiony przez T-Mobile.



Celina Aarons z Florydy początkowo myślała, że to jakaś pomyłka, jednak T-Mobile twardo liczył na natychmiastowe uregulowanie płatności twierdząc, że opłaty zostały naliczone prawidłowo. Jak nietrudno się domyślić, winowajcą był roaming.

Celina wykorzystywała swoje numery m.in. do komunikacji SMS-owej ze swoimi głuchoniemymi braćmi. Póki ci byli w kraju, średnie miesięczne rachunki wynosiły 175 dolarów. Gdy jednak młodszy z nich wyjechał na dwa tygodnie do Kanady, nie aktywował żadnych usług obniżających ceny roamingu.




Przy cenach transmisji danych rzędu 10 dolarów za megabajt, przesłanie pojedynczego filmu z wakacji pochłaniało kwoty rzędu 2000 dolarów. Do tego doszło przeszło 2000 SMS-ów, również naliczanych ponad kwotę faktury.

Ze względu na trudną sytuację finansową rodziny, T-Mobile USA zdecydował się umorzyć większość z naliczonej opłaty - aż 198,5 tys. dolarów. Na spłatę pozostałej kwoty 2500 dolarów dał zaś pani Aarons 6 miesięcy.

Opisana wyżej sytuacja miała miejsce w 2011 roku i była jedną z wielu przyspieszających zmiany w polityce cen roamingu. Obecnie T-Mobile USA oferuje za darmo nielimitowaną transmisję danych i SMS-y w ponad 140 krajach całego świata (w tym w Polsce), a do tego połączenia głosowe w roamingu w cenie 20 centów za minutę. W przypadku Kanady i Meksyku bezpłatne są też połączenia głosowe.

Źródło tekstu: DailyMail     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile usa | roaming

w sumie: 22
  • 2

    4. ~.aj  2016-04-19 21:43:03  host: public-gprs365566.centertel.pl

    To podobnie jak faktury z Orange. 4 GB internetow w Polsce kosztują wg Orange cos kola 20 tysięcy, po czym naliczany jest rabat do 0 zlotych. W sumie mogliby wycenić te cztery giga na dwie banki, a co? ;)

  • 2

    5.  2016-04-19 21:43:57

    200tys vs 2tys. Taki pewnie jest stosunek ceny do realnej wartości.

  • 1

    6. ~neonet  2016-04-19 22:32:28  host: atr209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No cóż - gdybym ja przez tydzień korzystał po standardowych stawkach Orange zapłaciłbym 120,000 zł. A w najtańszej opcji z pakietami 'jedyne' 40,000 zł. A dzięki roamingowi Vodafone UK rachunek to mniej niż 200 zł.

  • 2

    7.  2016-04-19 22:39:10

    Przecież parę lat wstecz jak nie było lejka na Internet, niektóre osoby potrafiły zrobić Hotspota z telefonu, i ściągały film 700MB bez pakietu na net a potem przychodziło 2000zł :)

  • 3

    8.  2016-04-19 22:45:02

    A co ciekawego w kwestii roamingu międzynarodowego ma do zaproponowania abonentom T-Mobile Polska...?

  • 0

    9. ~jaro  2016-04-19 22:57:24  host: user-164-126-154-210.play-internet.pl

    Ciekawa historyjka. Brawo dla kartoflanej sieci.

  • -2

    10. ~  2016-04-19 23:01:29  host: affw182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chyba coś zabolało lekramodawcę

  • 4

    11.  2016-04-19 23:03:59

    @DanielR: gra się tak jak "przeciwnik" pozwala. Nie potrzeba było jakiejś unii USA ze 140 krajami by obniżyli ceny, w przypadku UE ceny spadły po tym jak się zabrali za to unijni biurokraci (to jedna z niewielu rzeczy, do których UE się przydała), ale nadal są za wysokie jeżeli chodzi o połączenia wychodzące, sms'y czy dane. Nie ma usprawiedliwienia tak wysokich kosztów (kiedyś były horendalnie wysokie, teraz są wysokie). No ale spójrzmy na inne ceny, np. paliwo, autostrady, samochody. Tu dalej jest horendalnie drogo. I tandetnie. Np. takie samochody z segmentu B, ale nie tylko .... Boże, przecież to jest dramat, co oni produkują. To są jednorazówki.

  • 4

    12.  2016-04-19 23:50:12

    Wyślijcie tego newsa do T-Mobile Polska, bo oni chyba żyją w innym świecie ;)

  • 0

    13. ~  2016-04-20 00:32:55  host: n12-05-03.opera-mini.net

    12). za stary ten news
    :-)

  • 0

    14. ~  2016-04-20 05:58:26  host: aeaa178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2, rozgrzeszasz sam siebie, ignorancie?

  • 1

    15. ~Tomasz  2016-04-20 07:19:25  host: adjc58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy prezes któregoś z Telecomu w końcu zrobi podobna ofertę w końcu w Polsce !!!?? W TM w Polsce jest w tej w chwili w kwestii roamingu min 1500% drożej jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne ... Do tego w Stanach maja data roaming za darmo w polskim TM ok 40 PLN za 1 MB !!! Paranoja !!!! Zreszta u innych operatorów jest tak samo ....

  • 0

    16. ~rrrr  2016-04-20 07:37:17  host: host-62-61-57-53.dynamic.mm.pl

    news 5 lat po fakcie to też rekord ;D

  • 0

    17. ~ttb  2016-04-20 09:43:42  host: 217.153.137.6

    czekali 5 lat aż dolar zdrożeje by po przeliczeniu na złotówki zrobiło to większe wrażenie:)

  • 1

    18. ~Miks  2016-04-20 10:55:38  host: user-31-174-178-56.play-internet.pl

    Zupełnie bez sensu wiadomość - totalny belkot. Mowa o sms-ach do głuchoniemych braci - niech ich było 2000 - to po ile były w 2011 roku? Zrobiły one może 1% rachunku a reszta to z filmów. Takie nie wiadomo co zeby wpleśc reklamę w tekst.

  • 0

    19. ~lajcik18  2016-04-20 11:10:12  host: 77-254-109-144.adsl.inetia.pl

    Operator T-mobile mógł zrobić to celowo. W Polsce jeżeli rachunek jest przekraczający kwotę powyżej 1000 zł to operator zazwyczaj dzwoni i ostrzega i wysokiej kwocie rachunku. Byłem w 3 operatorach w Polsce i tak zrobili, natomiast jak jest za granicą to nie wiem....

  • 0

    20. ~  2016-04-20 13:19:40  host: 89-74-114-228.dynamic.chello.pl

    Dobra przestroga i też miło ze strony operatora, bo w sumie zdarzyć się to mogło każdemu....

  • 0

    21. ~kamil  2016-04-20 13:33:12  host: 89.174.81.114

    Bał się sprawdzić stan konta bo by zabrało 0,04$ :D

  • 0

    22. ~SimplusowiecGaduAirowiecPlayowi  2016-04-20 23:41:52  host: 188.246.139.6.rev.vline.pl

    I jak tu nie mówić że Polska to kondominium ! To nie lepiej kupić w Polsce abonament z USA i jeździć spokojnie po Europie bez obaw o koszta?

  • 0

    23. ~:)  2016-04-22 13:34:55  host: agou84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak to jest jak się jest głupim, wtedy trzeba płacić :)

Dodaj swoją opinię