Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 75 zł za mobilny 1 Mb/s prawie w całym kraju

75 zł za mobilny 1 Mb/s prawie w całym kraju

WitekT 14 Lipca 2009 14:23

0 0

Orange startuje z ofertą mobilnego Internetu łączącą dwie technologie WCDMA (3G) i CDMA2000. Dzięki temu klienci mogą korzystać z największego w Polsce zasięgu szybkiego Internetu działającego z prędkością do 1 Mb/s.



orange internet 30 06anydata adu 635wh

Usługi łączące wykorzystanie obu sieci są dostępne w dwóch nowych ofertach - Orange Free Optimum oraz Business Everywhere Standard Pro oraz dla dotychczasowych klientów ofert internetowych - Premium i Platinum.

Uruchomiona w grudniu 2008 roku sieć CDMA funkcjonuje przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma zasięgu w technologii GSM/3G, a tym samym brakowało dostępu do szybkiego Internetu mobilnego. Dzięki możliwości jednoczesnego korzystania z sieci CDMA oraz GSM/3G (HSDPA i UMTS), usługi szybkiego mobilnego Internetu w Orange mają największy zasięg w Polsce. W miastach, klienci mogą łączyć się za pomocą technologii 3G, a poza nimi wykorzystywać sieć CDMA, która obejmuje już swoim zasięgiem ponad 70% powierzchni kraju. Zasięg usług będzie się nadal zwiększał, według planów, na koniec 2009 roku CDMA obejmie blisko 80%, a w połowie 2010 roku, 90% powierzchni kraju.

Nowościami oferty Orange są dwa nowe warianty usług mobilnego internetu. Dla klientów indywidualnych - Orange Free Optimum - a dla firm - Business Everywhere Standard Pro. W obu przypadkach uzupełnieniem jest możliwość kupienia usługi na 30-dniową próbę. W ramach abonamentu, klienci dostają dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s oraz miesięcznym limitem transmisji danych. Wraz z usługą oferowany jest terminal USB - Any DATA ADU 635. Urządzenie obsługuje dualne karty SIM / R-UIM i zapewnia transmisję danych w technologiach CDMA+GPRS+UMTS+HSDPA.

Podobnie jak w innych ofertach internetowych Orange, klienci dostają także pakiety promocyjne do wykorzystania na połączenia i SMS-y z telefonu komórkowego w sieci operatora.

Szczegóły cenowe nowej oferty (abonament przez pierwsze trzy miesiące - 1 zł):




 

klienci indywidualni

klienci biznesowi

 

Orange Free Optimum

Business Everywhere Standard Pro

limit

3 GB

3GB

abonament

75 zł

71,98 zł

aktywacja

19 zł

18,30 zł

dodatki

20 zł do pakietu złotówek + 50 SMS-ów

60 minut w ramach pakietu minut + 50 SMS-ów



Ceny modemu w ofercie:

Modem AnyData ADU 635 (USB)

Orange Free Optimum

Business Everywhere Standard Pro

1 rok

649 zł

608,78 zł

2 lata

299 zł

267,18 zł

3 lata

149 zł

157,38 zł



Dostęp do internetu za pomocą sieci GSM/3G i CDMA jest możliwy także dla klientów dotychczasowych ofert Orange Free i Business Everywhere, w opcjach Premium i Platinum. Wystarczy, że wymienią oni swoje karty SIM na karty dualne SIM / R-UIM i zaopatrzą się w modem. Wymiany kart można dokonać bezpłatnie w Salonach Orange. Klienci pozostałych ofert mogą skorzystać z możliwości zmiany abonowanej usługi i wybrać jedną z opcji usług zapewniających dualny dostęp do sieci.

Dotychczasowa oferta internetowa internetu mobilnego z możliwością korzystania z dostępu CDMA przedstawia się następująco (dla indywidualnych - 3 miesiace po 1 zł, dla biznesu - 4 miesiace po 1 zł):

 

klienci indywidualni

klienci biznesowi

 

Orange Free Premium

Orange Free Platinum

Business Everywhere Premium

Business Everywhere Platinum

limit

8 GB

12 GB

8 GB

12 GB

abonament

120 zł

150 zł

120,78 zł

146,40 zł

aktywacja

19 zł (wcześniej 61 zł)

18,30 zł (wcześniej 61 zł)



Ceny modemu w opcji na rok (na 2 i 3 lata we wszystkich opcjach po 1 zł):
Orange Free Premium - 549 zł,
Orange Free Platinum - 429 zł,
Business Everywhere Premium - 488 zł,
Business Everywhere Platinum - 401,38 zł.

Wszystkie ceny brutto (z VAT).

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:
w sumie: 152
  • 0

    133. ~iskra  2009-07-15 21:59:05  host: xdsl.007.c80.petrotel.pl

    gdzie nie spojrzy tam get sie kluci i chce byc najlepszy taka pijawka telepolis. Get dotrzymaj poziomu innym i dyskutuj normalnie. Co do orange ich internet bezprzewodowy nie zachwyca acz kolwiek jest lepszy od play.

  • 0

    134. ~  2009-07-15 22:40:50  host: t01-07.opera-mini.net

    Mobilny net definiuje jako taki w ktorym po wyjsciu z 3g w miescie wchodze plynnie w edge poza miastami,a juz na totalnych zadupiach na gprs ALE nie ma mi prawa zerwac polaczenia.w3 wlasciwie spelnia ta definicje.ciekawe jest co innego:zebralem dane 4mno z ulotek,cytuje:plus mowi ze ma hsdpa w 1800miejscowosciach dajace zasieg blisko 60%populacji,play tez blisko60%populacji a ma 400miejscowosci w zasiegu,era podaje 54% populacji,o liczbie miejscowosci nic nie mowia,ale orange pokazal dopiero klase'z superszybkiej technologii transmisji danych hsdpa mozna korzystac w prawie 4000 miejscowosci'-podzielili nawet gminy na miejscowosci cwaniaczki..od lipca mam zasieg cdma orange ale..bez powaznej reklamy(np.jak tytul newsa)sukcesu niebedzie.hybrydy 3g/cdma to konkurencja dla pol.to jasne.wojna na mobilny net ruszy gdy cdma orange osiagnie max.mozliwy zasieg tj.wiosna 2010.mirekb

  • 0

    135. ~Darox  2009-07-15 22:49:17  host: ip-89-174-40-48.multimo.pl

    Ja nie wiem jak się definiuje "mobilny internet". Na pewno na coś innego będzie liczyła osoba przebywająca w miastach, a inne wyobrażenie na to ma osoba zamieszkująca gdzieś w lesie bieszczadzkim. Z mojego doświadczenia 3G/HSDPA Orange było w tyle za BC i iPlus więc im ta CDMA na pewno pomoże. Niepokojące są jednak zapowiedzi wstrzymania w Orange wszelkich inwestycji. Kto nie idzie do przodu ten się cofa.

  • 0

    136. ~slo  2009-07-16 00:04:30  host: dynamic-78-8-20-133.ssp.dialog.net.pl

    a ja dziś rozwiazałem 2 letnią lojalke z Play i jestem zadowolony ;-) w orange mam numer od 9 lat i nigdy z nich nie zrezygnuje bo po co? Oferta jak dla mnie najlepsza jakość obsługi najlepsza nie ma innej firmy jak oni?! może w Play gdzie po 60 minutach rozmowa z automatu jest rozłaczana o osoby z salonów są ubrani jak by na ławkę pod blokiem szli posiedzieć :-)

  • 0

    137. ~Darox  2009-07-16 07:34:49  host: ip-89-174-120-2.multimo.pl

    A ja też mam numer w Orange i w Playu. I z jednego jak i drugiego jestem zadowolony. Z Orange korzystam do dzwonienia na darmowe numery (jest tam dostęp do Voipa), a z Playa na wszystkie komórki. Czyli tak aby było taniej. Niestety jak mam jechać samochodem i rozmawiać to lepiej od razu przełączyć na rooming Plusa, bo inaczej w drodze potrafi rozłączyć. Poza tym jakościowo porównywalne.

  • 0

    138.  2009-07-16 10:09:34

    Ludzie, którzy od wielu lat są u jakiegoś operatora mają tam lepsze warunki niż przy przejściu do Play (mówię o ludziach płacących dużo i regularnie, bo jak ktoś płaci 40 zł to raczej go potraktują jak nowego). A tutaj np. taki get, nazywa mnie bezmózgowcem i troglodytą, czy kimkolwiek innym, dlatego, że z moich kalkulacji wynika, że mam o niebo lepiej niż w Play (fakt, że po wielu latach płacenia dużych rachunków, ale jednak MAM) i nie chcę przejść do Play czy do sieci mBanku. Zresztą z tego co słyszę Play nie lepiej traktuje swoich obecnych klientów. A na temat: ja kupię to jak tylko skończy mi się BC w Erze, bo dużo podróżuję i bardzo będzie dla mnie wygodne, gdy będę tracił zasięg rzadziej. Oferta jest droga, ale co zrobić, gdy konkurencja tego w ogóle nie ma? Podpiszę umowę na rok, kupię sam sobie modem, a za rok, gdy konkurencja rozgorzeje, podpiszę nową umowę z tym, kto będzie miał najlepiej (co nie zawsze znaczy najtaniej).

  • 0

    139. ~PAUL  2009-07-16 13:40:00  host: dsn56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    get- czytanie Twoich wypowiedzi irytuje mnie i doprowadza do stanu, w którym będąc u ciebie w Gdyni odważyłbym się cię zbluzgać ! Żyjesz w Trójmieśćie, a taki niedorozwój z ciebie, że szok !!! Porównywanie ofert mobilnego internetu w Erze, Orange i Plusie do miejskiego internetu w Play jest jak przyrównanie kombajnu zbożowego (Era,Orange,Plus) i kosiarki do trawników (niedorobiony Play). Ludzie z większym IQ niż ty od razu zczają o co chodzi, a Ty zakumasz może ten post około północy patafianie !!!

  • 0

    140. ~  2009-07-16 16:05:12  host: 188.33.113.71

    #139 nie obraź sie ale uzywanie wulgaryzmów pod adresem kogokolwiek świadczy o twoim niskim IQ Jesli chodzi o zasieg mobilnego internetu to play nieznacznie odstaje od oligopolu świętych krów zwanych potocznie W3 natomiast ceny internetu play ma bardzo konkurencyjne i kazdy rozsadny bedacy w zasiegu play online wybierze wlasnie ta oferte

  • 0

    141.  2009-07-16 16:36:53

    @140, nie zgodzę się z Tobą. Co z tego, że jest w zasięgu Play, skoro internet bezprzewodowy powinien być MOBILNY, a jak ruszysz się z Play'owym poza miasto to spada Ci poniżej 1 Mb/s. Uważam, że dopóki Play nie rozbuduje sieci nadajników, nie opłaca się ten ich internet, bo najtańszy nie oznacza najlepszy.

  • 0

    142. ~  2009-07-16 16:54:23  host: user-89-108-219-18.mobile.playmobile.pl

    #141 poczekaj rok a wtedy pogadamy wówczas zasieg play bedzie porownywalny z w3 a jesli utrzymaja sie takie dysproporcje cen za internet to nie wiem jak ty ale ja wybiore 25zl/miesiac w play niz 75zl/mies w orange

  • 0

    143.  2009-07-16 17:35:40

    podajcie zrodlo bo na stronie orange nic nie moge znalezc o wymianie kart sim na dualne, w salonie mowia ze trzeba na to osobna umowe podpisac

  • 0

    144. ~  2009-07-16 18:16:29  host: public15375.xdsl.centertel.pl

    skoro tak mówią to tak zapewne jest

  • 0

    145. ~xx  2009-07-16 19:49:09  host: adhp59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    napewno tak jest :)

  • 0

    146. ~Suchar  2009-07-17 06:11:40  host: public54408.cdma.centertel.pl

    #142 - "poczekaj rok" to sobie czekaj przez rok płacąc za coś co działa tylko w dużych miastach. Do osób które narzekają na ofertę Orange. ludzie do jasnej cholery uświadomcie sobie do kogo ta oferta jest tak w ogóle kierowana! To nie jest oferta dla ludzi którzy mogą wziąć internet po kablu (neo, netia itp) tylko do osób które ze względu na politykę tp nie mają co liczyć na szybkie naprawy/wymiany łącz w swojej okolicy a co za tym idzie tp otwarcie daje do zrozumienia że osoby takie w ogóle nie mają co liczyć na internet kablowy. Teraz znajdźcie mi innego (poza Orange) operatora który wyciąga rękę do takich osób i mówi "damy ci internet 1MB/s (ten 1mb to naprawdę szczyt marzeń w pewnych regionach naszego kraju!!!) sprawnie działający i mobilny. Zapłacisz za niego drożej niż po kablu ale będzie działał!" i to naprawdę starcza aby mieć klientów. Wy tutaj sobie rozmawiacie o Warszawie, Trójmieście i innych aglomeracjach a ta oferta w ogóle nie jest do was adresowana, profil klienta to osoba z małej miejscowości dla której nie ma innego wyboru bo tp ma nas wszystkich głęboko gdzieś a inni operatorzy mają kiepską ofertę (EDGE vs. 1MB/s w Orange - chyb łatwo wskazać zwycięzce). I nie ja nie jestem marketingowcem Orange (choć nie ukrywam że nie obraziłbym się gdybym dostał taką propozycję), ja tylko mówię jak jest. 90% osób wcale nie będzie korzystać z mobilności tego internetu bo będzie on służył jako internet w domu. A gdzie jest wasz wspaniały Play? Czemu tylko Orange inwestuje kasę w CDMA? Co robią inni? Masowo budują nadajniki 3G? Ta jasne, jak było tak jest, zresztą każdy widzi. Więc zanim znowu będziecie narzekać pomyślcie trochę, Orange inwestuje kasę w CDMA, ceny ustala takie jakie są bo na tym polu NIE MA żadnej konkurencji!!! I długo tej konkurencji mieć nie będzie.

  • 0

    147. ~  2009-07-19 08:34:37  host: t10-05.opera-mini.net

    @146 masz duzo racji..zauwazmy ze kazdy z4mno stawia w ciagu najblizszego roku na co innego,bo dziela w zakresie dostepu do netu tort juz na4: plus 3g,era gsm,orange cdma,play gsw/3g..rynek transmisji danych to ratunek na malejacy mtr dla 4mno..byc moze w2012 bedzie w 3g kolo90% populacji?(glownie plus i play bo ani era ani orange z 3g az tak szybko nie pojda).mirekb

  • 0

    148. ~playonlaynowiec  2009-07-19 16:26:10  host: 94.254.190.73

    #146 - "damy ci internet 1MB/s (ten 1mb to naprawdę szczyt marzeń w pewnych regionach naszego kraju!!!) sprawnie działający i mobilny." -Piszesz to z autopsji czy też jesteś pod wpływem reklamy Orange? Poczytaj sobie wypowiedzi na www.bez-kabli.pl i będziesz miał rzeczywisty obraz usługi OFP. "Czemu tylko Orange inwestuje kasę w CDMA? Co robią inni?" - Wygrali przetarg a jednocześnie mają zobowiązania, gdy ich nie spełnią to płacą karę.

  • 0

    149. ~poko  2009-07-19 20:38:19  host: nat-pra-1.aster.pl

    Z "Rzeczpospolitej": Ponad milion osób korzysta z bezprzewodowego internetu. Popularność tej usługi w Polsce jest większa niż w Niemczech czy we Francji http://www.rp.pl/artykul/336172.html

  • 0

    150. ~taki4  2009-07-19 22:17:17  host: 77-253-102-116.adsl.inetia.pl

    ludzie zastanowcie sie moze niektorzy nie wyruszaja poza duze miasto i wystraczy im play za pol ceny konkurencji jak zwykle dyskusja bez sensu kazdy ma jak chce i gdzie chce ajak ktos chce miec w vodafone i uzywac w polsce bomu sie oplaca to niech sobie ma

  • 0

    152.  2009-07-21 00:08:52

    Czytając te wszystkie komentarze napiszę niewiele... piszesz dużo smsów? wybierz Play Frash , masz wszystkich w orange? wybierz orange. Tak samo jest z internetem, wybierasz to co dla Ciebie korzystne, a co będzie za rok czy dwa lata się zobaczy. Tu popieram 150 bierz to co Ci się opłaca, a nie to co najgłośniej huczy czy ma najtaniej.

  • 0

    153. ~max  2009-07-21 23:17:23  host: evdo-78-30-77-123.subscribers.sferia.net

    146. ma 99,9% racji. CDMA to oferta dla osób mieszkających (proszę się nie obrazić) na prowincji (jak ja). W takich miejscach częśto NIE MA NIC innego. Ew.można wziąć ofertę komórkową GRPS/EDGE a w przypadku bardzo dużego szczęcia HSDPA - No a tu Play ma NAJGORSZY zasięg. Trzeba to wbić sobie do głowy - poza dużymi aglomeracjami Play się nie liczy. Może i jest najtańszy, ale problem tkwi w słowie "jest" - bo go po prostu na prowincji nie ma i tyle. A Orange CDMA jest. Jednak jest szansa, że powstanie konkurekcja dla CDMA Orange. Otóż wykupiona przez p.Solorza warszawska Sferia ma ambicję wybudować sieć CDMA w całym kraju pod szyldem Cyfrowego Polsatu.

Dodaj swoją opinię