Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 7,5 bln wiadomości SMS w 2011 roku

7,5 bln wiadomości SMS w 2011 roku

Q! 15 Września 2011 19:26

0 0

W 2011 roku na całym świecie wysłanych zostanie 7,5 bln wiadomość SMS - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę analityczną Ovum. Oznacza to wzrost w stosunku do roku poprzedniego o 12,5%.

Globalne przychody z tytułu wiadomości SMS osiągną w 2011 roku poziom 153 mld dolarów i będą o 8% wyższe niż rok wcześniej. W kolejnych latach wiadomości SMS generować będą jeszcze wyższe przychody, jednak w szranki z nimi staną coraz bardziej popularne komunikatory.

Wraz z coraz bardziej taniejącym dostępem do mobilnego Internetu, rosnącą popularnością usług opartych na nim oraz wzrastającą liczbą smartfonów na rynku, klienci będą coraz częściej wybierać bardziej uniwersalne komunikatory - przewiduje Ovum.




Pomogą w tym zarówno niezależne komunikatory, jak i te pochodzące od producentów sprzętów. Wystarczy tu wymienić chociażby BlackBerry Messengera od RIM, iMessage od Apple, Ovi Messaging od Nokii czy wieloplatformowy Ch@tOn od Samsunga.

Aby zapobiec odpływowi klientów, operatorzy będą musieli poszerzyć zakres usług opartych o wiadomości SMS. Przy czym będą musieli uważać na to, aby nie powielać możliwości dostępnych za pomocą komunikatorów - uważa Ovum.

Źródło tekstu: ovum, telecoms, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2011-09-15 20:07:40

    Ładne przychody generują sms-y na świecie.Nie przypuszczał bym, że aż tak duże.

  • 0

    2. ~  2011-09-15 20:25:37  host: z37-09.opera-mini.net

    Heh, a ja myślałem że to 7,5 bln wiadomości SMS to w Polsce...

  • 0

    3. ~ala  2011-09-15 20:51:05  host: user-31-174-96-45.play-internet.pl

    a ile SMS "waży" 1KB?

  • 0

    4.  2011-09-15 21:16:34

    @3: mniej - jakieś bajty, ale nie wiem ile dokładnie

  • 2

    5. ~  2011-09-15 21:20:29  host: v02-15.opera-mini.net

    3: To zależy od ilości znaków w wiadomości.

  • 0

    6.  2011-09-15 21:34:29

    czyli średnia cena sms na świecie to dwa centy, ciekawe ile kosztuje minuta połączenia:-)

  • 0

    7.  2011-09-15 21:46:45

    Ja nie piszę smsów w ogóle, wole zadzwonić, stać mnie na to, będąc w Play Fresh ;)

  • 0

    8. ~  2011-09-15 22:22:40  host: 77-255-186-230.adsl.inetia.pl

    SMS nie zaginie. Jest to najprostszy sposób komunikacji i nie obciąża baterii w telefonie.

  • 0

    9. ~  2011-09-15 22:55:47  host: z44-04.opera-mini.net

    7). A ja duzo sms-uje i duzo dzwonię - stac mnie na to bo jestem w Orange :-)7). A ja duzo sms-uje i duzo dzwonię - stac mnie na to bo jestem w Orange :-)

  • 0

    10. ~Słoneczny  2011-09-15 23:16:27  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    SMS jest nadal bardzo potrzebny. Tu oczywiście znajda się zaraz "fanboye" dzwonienia. :) Jednak człowiek często zajęty, za kierownicą, nie zawsze może odebrać telefon. SMS jest pod tym względem mało uciążliwy.

  • 0

    11.  2011-09-15 23:31:11

    #7 No tak.. Przeciez po tym, co piszesz, to od razu widac..

  • 0

    12. ~Bender  2011-09-16 03:09:05  host: user-46-112-122-166.play-internet.pl

    @3. 7 bajtów.

  • 0

    13. ~  2011-09-16 06:28:48  host: 77-253-148-249.adsl.inetia.pl

    Tam komunikatory, ja się dawno na e-mail przesiadłem, no, ale nie jestem sesemkującym gimnazjalistą, co to pierdyliard wiadomości dziennie pisze. Mam sprawę, to piszę e-mail z telefonu i pozamaitane.

  • 0

    14.  2011-09-16 11:05:11

    Wolę talka na androidzie albo BlackBerry Messanger, ale to już drożej wychodzi bo trzeba sobie BIS kupić.

  • 0

    15.  2011-09-16 15:01:43

    Jakim cudem 7 bajtów jak jeden znak to jest jeden bajt ;) ?

  • 0

    16. ~Bender  2011-09-16 23:07:57  host: user-31-174-83-203.play-internet.pl

    @15. Nie wiem, czytałem o tym kiedyś w czasopiśmie "Twoja Komórka" A nie jest czasami tak, że jeden znak to jeden bit?

  • 0

    17.  2011-09-16 23:30:27

    #16 SMS nie sklada sie z 7 bajtow. Prawdopodobnie pomyliles to z 7 bitowym kodowaniem znakow, ktore kiedys wprowadzono w celu odchudzenia przekazu. Budowa SMS-a jest wbrew pozorom dosc skomplikowana i zawiera wiele dodatkowych informacji. Trudno tez okreslic jego dlugosc w bajtach, gdyz ta jest zmienna i nie do konca zalezy to od tresci. Dosc skomplikowana specyfikacja jest dostepna na 3GP.

  • 0

    18. ~Piotr  2011-09-21 08:27:03  host: 89-77-236-112.dynamic.chello.pl

    zastanawiam się dlaczego sms-y mają tak różne ceny, czasami u 1 operatora to spora różnica. @8 - masz rację, sms nie zginie. ;) a jak jeszcze można wybrać najlepszą ofertę na rynku z killbill, to i my nie zniginiemy od rachunków

  • 0

    19. ~  2011-09-21 08:51:07  host: t13-13.opera-mini.net

    Już byli tacy którzy mówili że smsy znikną i właśnie sami przechodzą do historii zwijając interes mvno

  • 0

    20.  2011-09-26 23:09:02

    Smsy nie znikną, zwłaszcza, że tanieją. Od wielu miesięcy można wysyłać za grosze SMSy do wszystkich sieci, np. w Heyah pakiet 1000 smsów do wszystkich sieci kosztuje 9zł, a w sieci są darmowe.

Dodaj swoją opinię