Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 700 tys. z 1,2 mln aplikacji mobilnych dostępnych na rynku to "zombie"

700 tys. z 1,2 mln aplikacji mobilnych dostępnych na rynku to "zombie"

LuiN 28 Sierpnia 2013 10:48

4 0

60% aplikacji dostępnych w App Store nigdy nie otrzymało aktualizacji, to samo dotyczy 41% programów w Google Play i aż 69% w Windows Marketplace.

Łącznie ponad połowa aplikacji mobilnych dostępnych na trzy najpopularniejsze platformy nie została nigdy zaktualizowana. Zainteresowanie nowymi aplikacjami znika najczęściej w ciągu 2 tygodni. 80% recenzji aplikacji dostępnych w App Store użytkownicy dodają w ciągu 18 dni od publikacji programu. W przypadku Google Play okres ten jest krótszy i wynosi 16 dni, a w Marketplace tylko 13 dni. 68% aplikacji dostępnych w Google Play pobieranych jest mniej niż 5 tys. razy.

Aktualizacje programów znacznie częściej pojawiają się w przypadku Androida niż iOS. Każdego dnia na użytkowników urządzeń Apple'a czeka 806 nowych uaktualnień, podczas gdy aplikacje tworzone na system Google'a dostają ich 2341.




Nie należy powyższych danych kojarzyć z większą dbałością producentów androidowych aplikacji o użytkowników. To po części efekt większej fragmentaryzacji Androida, a po części sposób na wyższe pozycjonowanie aplikacji w rankingach (większa liczba pobrań).

Codziennie udostępnianych jest łącznie 2371 nowych programów. 47% z nich to aplikacje dla Androida, 41% wydawanych jest w wersji dla iOS, a 12% dla Windows Phone. Pomimo większej liczby wydawanych programów na Androida, to jednak Apple'owi przybywa codziennie najwięcej twórców programów:

Platforma łączna liczba twórców aplikacji liczba nowych deweloperów każdego dnia
Apple AppStore 167156 90
Google Play 117445 75
Windows Phone Marketplace 37679 34

Zasoby sklepu Google'a liczą już ponad 1 mln aplikacji (zarówno tych martwych, jak i regularnie pobieranych). W czerwcu Apple pochwalił się osiągnięciem pułapu 900 tys. programów. Warto w tym miejscu nadmienić, że programami określane są w obu sklepach również... książki.

Źródło tekstu: venturebeat, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | apple | google | ios | microsoft | windows phone

w sumie: 24
  • 1

    5. ~Namakon  2013-08-28 11:43:36  host: 81.219.84.18

    Hm.. rzeknę tylko jedno: "Móóóóóóózgi".. no dobra, może nieco rozwinę nim Witek skasuje komentarz: Co w tym takiego strasznego? Jesli aplikacja jest dobrze napisana to i chyba nie potrzebuje by co tydzień dodawać do niej aktualizację jaka zmieni ptaszka na kwiatka a kwiatek na latające przyrodzenie machające woreczkami?

  • 0

    6. ~Namakon  2013-08-28 11:44:40  host: 81.219.84.18

    Góral, wtedy 'martwych' byłoby 3 razy więcej, a za to spadłaby liczba nieaktualizowanych

  • 0

    8.  2013-08-28 11:59:46

    @3 - szczerze? dla systemu który pojawia się tylko w Nokiach już teraz, bo HTC od WP odszedł, Samsung zrobił pojedyncze modele dawno temu, a iOS i Android sprzedają się w milionach? To jesli chodzi o ilośc aplikacji, to 12% to dobry wynik

  • -3

    9.  2013-08-28 12:00:50

    Apple wygrywa zdecydowanie. Przygarnia prawie 3xtyle developerów dziennie co MS. MS & Nokia co. powinni się na tym problemie skupić, a nie jak upchać 1000 mpix w smartfonie...

  • 1

    10. ~balcerek  2013-08-28 12:23:22  host: v49-01.opera-mini.net

    nie wiem czy to już zlikwidowali ale aktualizacje służyły co niektórym deweloperom od androida, do nadawania dodatkowych, niekoniecznie potrzebnych uprawnień w ingerowaniu w telefonach klientów....

  • -1

    11. ~ABP  2013-08-28 12:43:12  host: aaji228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem tego kłócenia się o numerki. Przy tych liczbach, to, niezależnie od systemu, aplikacji jest po prostu za dużo, żeby w jakikolwiek sensowny sposób można było się w nich połapać i znaleźć tę, którą by się chciało zainstalować u siebie. Kto jest w stanie przejrzeć codziennie choćby tych 280 nowych aplikacji pojawiających się dla WP, żeby zobaczyć, czy nie pojawiło się coś ciekawego? A co dopiero mówić o ponad tysiącu aplikacji dla Androida. Reasumując: Przy tej liczbie aplikacji nie liczy się już ich ilość, ale jakość i maksymalnie ułatwiający poruszanie się w tym gąszczu sposób ich skatalogowania i przeszukiwania sklepu.

  • -1

    12. ~...  2013-08-28 14:05:09  host: 87.204.173.75

    @wiklef Jeszcze raz: 12% to katastrofa dla MS. Jestem doskonale zorientowany w temacie - ten system pratycznie jest martwy mimo gigantycznych pieniędzy wpompowanych w jego produkcję i marketing.

  • 0

    13. ~Pink  2013-08-28 14:10:52  host: gw4.sbmec.pl

    Powtórzę trafność komentarza poprzednika: Przecież to idiotyczne na ślepo aktualizować wszystko dla samego aktualizowania. Wiele programów działa gorzej po takich aktualizacjach niż przed. Jeśli coś się sprawdza i nie ma zapotrzebowania na nowe funkcje ani błedów to nie ma sensu na siłe aktualizować.

  • -1

    14. ~Ja  2013-08-28 14:16:52  host: user-31-174-35-196.play-internet.pl

    Jesli odniesc te 12% aplikacji do smiesznego, 4-procentowego udzialu WP w rynku, to jest niezle. Duzo gorzej to wyglada, gdy spojrzec na jakosc apek na WP. Poza portami znanych aplikacji z innych platform typu Endomondo, Evernote czy Angry Birds, cala reszta to totalne dno. W porownaniu z iOS czy Androidem, w tym markecie nie ma nic.

  • 1

    15. ~nickname  2013-08-28 14:21:28  host: 79.141.160.64

    @12 ,8. System Jest martwy? HTC zdementował plotke jakoby miał odejść od Windows Phone i zapowiedział HTC one z tym systemem. znam wiele osób które z Androida przeszły się na WP i o androidzie nie chcą myśleć.

  • 0

    16.  2013-08-28 14:59:34

    @12 - na jakiej podstawie mówisz ze jesteś w temacie? Ja jakoś nie widzę tej martwości. Chociaż mało ludzi decyduje sie na WP,to jest ich coraz więcej, sam mam i duzó ludzi z mojego otoczenia także. I wlasnie jak na mały udziąl w rynku smartfonów, to dział w ilosci aplikacji jest bardzo dobry. Wiec wg mnie glupoty gadasz ;)

  • 0

    17.  2013-08-28 15:00:30

    @15 - też miałem własnie androida i przeszedłem na WP, teraz też kupię telefon z WP, tylko wersją 8 ;) Dla mnie powrót do androida nie ma sensu

  • 0

    18. ~T27  2013-08-28 18:31:53  host: aekt65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tutaj każdy zna się najlepiej a boli was tak naprawdę że flagowce - zresztą średniaki i z niskiej półki cenowej też!- z WP się nie tną a wszystkie z Androidem po 2-3 miesiącach użytkowania zamieniają się w żółwie.

  • 0

    19. ~...  2013-08-28 18:58:40  host: 87-205-237-88.adsl.inetia.pl

    @wiklef A Ty na jakiej podstawie mówiesz, że nie jest? Chłopie, pobudka. WP to *trup* - koniec, kropka, finito. System, który po 3 latach na rynku ma około 6%? System, który doprowadził do prawie bankrudztwa najwiekszego producenta telefonów w swoim czasie czyli Nokię i paradoksalnie wysunął na czoło konkurencję czyli Samsunga który *nie* postawił na WP, lecz na Androida? Facet, żyjesz w jakims równoległym świecie. MS ma poważne kłoptoy fiansnowe - tną wszystkie programy, tną ludzi - kłopoty na własne życzenie.

  • -1

    20.  2013-08-28 19:16:07

    @19 zgadza sie. Pisze o tym od samego poczatku WP ze to porazka. Ci co wierzyli od paru lat w BB a potem w BB10 zyja rowniez w swiecie rownoleglym. BB oglasza sprzedaz samego siebie ale do nich to nie dociera. MS tez to czeka. Ta firma nie zupelnie nic do zaoferowania i nie radzi sobie w swiecie wykreowanym przez Apple.

  • 0

    21. ~  2013-08-28 19:34:37  host: v12-07.opera-mini.net

    @20 applefan_ hahahahahahahahahaha

  • 0

    22. ~jw8800  2013-08-28 22:51:40  host: CMPC-089-239-117-184.CNet.Gawex.PL

    Ale tu specjalistów i analityków rynkowych ! nokia nie zbankrutuje bo zaczęli robić świetne smartfony . A konkurencja jest niezbędna bo dyktatura zawsze kończy sie źle. Sam mam SGS 2 i chcę zmienić na lumie 925 bo wszystko czego potrzebuje jest także na WP8 ale nokia robi lepsze zdjęcia .

  • 0

    23. ~...  2013-08-29 14:47:28  host: 77-253-2-167.adsl.inetia.pl

    @applefan BB ma dobry system, lecz widać, że maja coraz mniej pieniędzy i zaczynają wypuszczać niedoróbki - niestety, ale bugi ostatnio się mnożą. Lepiej martw się w swoim Apple backdoorami, inwigilacją *całego* ruchu przechodzącego przez iTunes oraz plastikowymi "elitarnymi" słuchawkami made in China.

  • 0

    24. ~...  2013-08-29 14:49:32  host: 77-253-2-167.adsl.inetia.pl

    @jw8800 Nokia jest na garnuszku MS i faktycznie nie padnie, bo na ten moment Nokia jest *jedynym* producentem, któy poważnie traktuje tego crapa zwanego WP. Gdyby Nokia nie była dotowana przez MS, przewiduje bankrudztwo w ciagu roku, a tym samym WP trafiłby z punktu do śmietnika historii IT.

  • 0

    25. ~Jankes  2013-08-31 23:21:49  host: afdn219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo dobrze w tej grupie sprawuje sie gieldowy Mobile Factory

Dodaj swoją opinię