Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 700 tys. Androidów każdego dnia

700 tys. Androidów każdego dnia

LuiN 21 Grudnia 2011 08:23

0 0
Andy Rubin, wiceszef działu mobilnego Google'a, poinformował, że Android osiągnął poziom 700 tys. aktywacji każdego dnia.

Jeszcze w maju tego roku dzienna liczba aktywacji smartfonów z Androidem wynosiła 400 tys., w czerwcu było to już okrągłe pół miliona, a w lipcu 550 tys.

Rubin poinformował, że na potrzeby statystyk urządzenia zliczane są tylko jeden raz i tylko wtedy, gdy łączą się za pośrednictwem infrastruktury sieci komórkowej. Nie wspomniał przy tym o sposobie zliczania urządzeń "Wi-Fi Only" i tych korzystających z różnych, zmodyfikowanych wersji oprogramowania.




Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~majkel  2011-12-21 09:25:56  host: 212.160.172.70

    właśnie się zastanawiałem czy oni zaliczają te flashowane i kiedy ktoś przywraca fabryczne...każdy zawyża statystyki kiedy trzeba:P

  • 0

    3.  2011-12-21 09:38:01

    Też jestem ciekawy... Nawet wybierając dla swojego telefonu CustomRom w ostatnich 2-óch tygodniach 4 razy wszystko od zera zaczynałem z andkiem więc to liczą jako jedną czy cztery aktywacje ?? :) to jest dobre pytanie...

  • 0

    4.  2011-12-21 09:54:59

    Wszystko jest możliwe. Liczba dzieci codziennie się zwiększa...

  • 0

    5. ~AMSQ  2011-12-21 10:31:12  host: abpc5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4 No tak, ale jak przeflashujesz dziecko, to nikt go drugi raz nie policzy i nie dostaniesz drugiego becikowego.

  • 0

    6. ~Miki  2011-12-21 10:42:30  host: sub208-158.elpos.net

    Tu chodzi chyba o przelicznik typu nowy user google do android google...Jak sami wiemy aby uzywac aplikacji w android to trzeba miec konto u googla...

  • 0

    7.  2011-12-21 11:10:24

    "For those wondering, we count each device only once (i.e., we don't count re-sold devices), and "activations" means you go into a store, buy a device [and] put it on the network by subscribing to a wireless service." Cytat z Andy Rubina z Google+

  • 0

    8. ~@7  2011-12-21 11:27:32  host: 209.73.137.216

    Z tego cytatu nadal niewiele wynika.

  • 0

    9.  2011-12-21 11:37:21

    Jak to niewiwle wynika? KAZDE URZADZENIE LICZYMY RAZ. Bardziej klarownie chyba juz nie mozna powiedziec.

  • 0

    10. ~@9  2011-12-21 11:53:47  host: ip-78-30-123-167.free.aero2.net.pl

    Można opisać dokładnie algorytm aktywacji. Z przykładów podanych w nawiasach nie wynika wcale jak jest osiągane to, że urządzenia nie są ponownie aktywowane.

  • 0

    11.  2011-12-21 12:05:10

    @10 - ale o co chodzi? Co nie wynika?Napisal, ze KAZDE URZADZENIE JEST LICZONE RAZ. Raz! Koniec, kropka. Co tu jest do osiagania? Od tego jest numer seryjny, ktory nie zmienia sie po refurbie ani flashu. Oprocz tego napisal, ze URZADZENIE MUSI BYC KUPIONE I PODLACZONE DO SIECI, co oznacza, ze nie tylko nie licza niczego podwojnie, ale takze licza wylacznie urzadzenia kupione i odpalone przez klientow, a nie zalegajace w magazynach. Ludzie, przeciez naprawde nie da sie napisac bardziej jasno.

  • 0

    12.  2011-12-21 12:35:40

    A liczba aktywacji Windows Phone to 700 sztuk dziennie czy 750?

  • 0

    13. ~Szumi  2011-12-21 14:05:19  host: public94307.xdsl.centertel.pl

    @BRENT: Co to jest "putting it on the network by subscribing to a wireless service"? Założenie konta w google'u?

  • 0

    14. ~fjgd  2011-12-21 14:20:45  host: apn-77-114-129-96.dynamic.gprs.plus.pl

    Tez mialem kiedys Rubina w domu ale zmienilem na lepszy model :) czy android bedzie w wersji CarrierIQ FREE! ?

  • 0

    15. ~...  2011-12-21 14:28:24  host: 46.115.38.96

    @14 Raczej w wersji GRATIS!

  • 0

    16.  2011-12-21 14:29:03

    @13 - chodzi o zalogowanie sie dowolnym (nowym/starym) kontem google. A to oznacza, ze do tej liczby nie sa wliczane chinskie badziewia po 250zl z nielicencjonowanym systemem i w efekcie bez dostepu do uslug google. Oczywiscie czesc ich posiadaczy obchodzi to ograniczenie, ale i tak de facto nowych urzadzen z Androidem codziennie uruchamia sie po raz pierwszy z pewnoscia wiecej niz 700k, bo przeciez nie kazdy potrafi sobie dograc gapps.

  • 0

    17. ~Rybak  2011-12-21 15:30:14  host: golum.rodan.pl

    Przy każdej informacji o liczbie aktywowanych urządzeń powtarzają się te same komentarze. Prawda jest jednak taka, że dane przez Google są zaniżone; Gartner co kwartał publikuje dane o sprzedaży smartphoneów (nie dostarczaniu do magazynów) i liczby zawsze są większe niż wynikałoby z dziennych aktywacji podawanych przez Google. W 3. kwartale było to 60 mln urządzeń, w tym pewnie będzie w granicach 70-85 mln.

  • 0

    18. ~Psycholog  2011-12-21 15:44:30  host: v02-16.opera-mini.net

    17,- co z tego, jak większość urządzeń pozostaje bez aktualizacji.

  • 0

    19. ~  2011-12-21 20:38:32  host: 31.41.144.41

    @18. W takim przypadku wgrywamy CyanogenModa i po kłopocie. U mnie chodzi jak burza ZTE Blade z Androidem 2.3.7. Na 2.2.2 lekko się przycinał.

  • 0

    20. ~a_lex  2011-12-21 21:26:03  host: public-gprs189701.centertel.pl

    Ludzie, toz to brzmi jak wiadomosc s-f (co poniektorym przypomne, ze android - oznacza istote sztuczna podobna do czlowieka, jak np. w "Lowcy androidow"). Ludzie, bronmy sie!-)

  • 0

    21.  2011-12-21 21:43:15

    20. Przecież w przyszłości tylko androidy ostaną na tej planecie.. Nie te z fonów, oczywiście.

Dodaj swoją opinię