Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 70% urządzeń aktywowanych przed świętami to sprzęt Apple'a i Samsunga

70% urządzeń aktywowanych przed świętami to sprzęt Apple'a i Samsunga

msnet 28 Grudnia 2017 21:23

3 1

iphone samsung huawei lg

Flurry Analytics przeanalizowało aktywacje smartfonów i tabletów w tygodniu poprzedzającym święta. 44% wszystkich urządzeń wyprodukowało Apple, a 26% Samsung.

Podobnie jak rok temu, 44% nowych telefonów i tabletów w okresie przedświątecznym stanowiły urządzenia firmy Apple. Na drugim miejscu znalazł się Samsung z wynikiem 26% (rok temu było 21%). Podium zamyka Huawei - 5% (wzrost z 3% przed rokiem). Wielkim nieobecnym w czołówce jest Google, którego smartfony nie cieszą się taką popularnością, jakiej by chciał wyszukiwarkowy gigant.

flurry 2017




Wśród aktywowanych urządzeń firmy Apple najwięcej było iPhone'ów 7 (15,1%), iPhone'ów 6 (14,9%) i najnowszych iPhone'ów X (14,7%). Tegoroczne iPhone'y stanowiły w sumie 31,5% aktywowanych urządzeń firmy Tima Cooka.

flurry017

Porównując tegoroczny przedświąteczny tydzień do tego, co miało miejsce w 2016 i 2015 roku, wyraźnie widać wzrost zainteresowania dużymi smartfonami (phablety, 5-6,9 cala), które stanowiły w tym roku ponad połowę aktywowanych urządzeń. Zdecydowanie zmalała za to liczba aktywowanych małych tabletów (do 4%) oraz średnich i małych telefonów.

flurry 2017

Źródło tekstu: Flurry Analytics, wł     

Dodaj do:

Tagi: oppo | lg | motorola | xiaomi | apple | huawei | samsung | iphone

w sumie: 25
  • 2

    6. ~gość  2017-12-28 22:27:15  host: public-gprs172445.centertel.pl

    Siajomi vel srajomi tylko 3%? Super bazarowy sprzęt dla gimbazy i gołodupców i wszelkiej maści januszy biznesu hahahaha

  • -2

    7. ~  2017-12-28 22:47:41  host: 89-77-8-170.dynamic.chello.pl

    @2 Czym? Samsung jest na dobrym miejscu Wyznacza standardy w Androidzie a IPhone w całości W końcu pierwszy Samsung to kopia IPhone

  • -1

    8.  2017-12-28 23:07:25

    To znaczy, ze te firmy mają telemetrie? skąd biorą te dane??

  • 1

    9.  2017-12-28 23:12:54

    @8, marcin19883 - Flurry Analitics jest zaszyte w ponad 1 mln różnych aplikacji używanych na 2,1 mld urządzeń na całym świecie.

  • -2

    10.  2017-12-28 23:19:42

    @6 Kiedy zaczynał Xiaomi, a kiedy Apple i Samsung? Nie śmiej się, bo za 5 lat może już nie być ci do śmiechu. Patrz: Hułałej :-)

  • 1

    11. ~gość  2017-12-29 00:07:58  host: public-gprs172445.centertel.pl

    @10 A co to ma do rzeczy? I tak nie kupię nic z ich chłamu nawet za 1/10 ceny samsunga, bo nie wierzę w cuda, a mam doświadczenie z inną ich elektroniką radiową i zdecydowanie nie polecam. To jest wszystko chłam.

  • 0

    12.  2017-12-29 00:21:16

    Ja kocham Xiaomi. Świetny stosunek jakość/cena. Za to nie polecam Samsungów. Bardzo się zawiodłem na ich telefonach

  • 0

    13.  2017-12-29 00:46:04

    @11 Albo bzdudy piszesz, albo się nie znasz. Samsung ma szeroką gamę elekttoniki. Od szajsu po top. Gadanie, że Samsung to syf, to totalna nieznajomość polityki tej firmy. Marka jest dedykowana na różne rynki. Jak żeś kupił J3 to się nie dziw, że się tnie i gubi ostrość. Kup sobie S7.

  • 0

    14.  2017-12-29 00:47:41

    I tak samo Samsung to takie Xiaomi w niskiej półce ;)

  • 0

    15. ~Zoffoll  2017-12-29 03:29:08  host: cpc83361-wolv18-2-0-cust49.16-1.cable.virginm.net

    @2 W temacie lodówek i pralek chyba ;)

  • 2

    16.  2017-12-29 04:33:05

    Prosiłbym o niepowielanie głupot. To nie jest wzrost zainteresowania urządzeniami z większymi ekranami. Po prostu takie są na rynku i innych nie da się praktycznie kupić. Gdyby na rynku był Samsung S8 w rozmiarze 4,5, potem 5 cali, następnie 5,5 i np. 6 to wtedy można mówić o wyborze. A jak co roku ekrany rosną i brak jest wersji "Compact" czy "mini" to nie jest to wzrost popularności...a ograniczony wybór. Gdyby były 2-3 urządzenia o identycznych parametrach typu procesor, aparat, ram etc. i tylko ekran inny to można byłoby mówić o wyborze. Tylko Sony i Sony XZ1 Compact dało wybór. Do tego doszła jeszcze jedna zmiana, smartfony są dla każdego, kiedyś to były telefony około biznesowe jak Nokie z serii E czy "gadżety" dla facetów. A kobieta telefon trzyma w torebce, jej ten centymetr czy dwa nie robią różnicy ;)

  • -1

    17.  2017-12-29 06:20:11

    Nie ma się co dziwić, przecież nikt poważny nie kupi komuś pod choinke xaiomi ...

  • 0

    18.  2017-12-29 07:17:25

    Mnie ciekawi podział na ostatnim wykresie. Full size tablets / small tablets / phablets / medium phones / small phones

  • 1

    20. ~Darek  2017-12-29 07:46:57  host: apn-37-248-36-115.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja aktywowałem smartphone NOKIA :)

  • 0

    21. ~Olek  2017-12-29 11:21:51  host: 89-66-0-58.dynamic.chello.pl

    Wyniki zlecone przez firmę apple ,to wszystko wyjaśnia.

  • 0

    22.  2017-12-29 13:01:56

    To, że akurat Huawei wyżej od Xiaomi to jestem w stanie uwierzyć. W końcu operatorzy sprzedają masę Huawei, a Xiaomi jak na lekarstwo.
    Z tych statystyk wynika, że Iphone SE, który stanowił 6% i z pewnością liczony jest jako mały telefon (w końcu nowych smartphone-ów z mniejszym ekranem nie ma), nie dał na ostatnich słupkach nawet 1%. Smutna sprawa. Zobaczymy czy Sony wyda jakikolwiek Xperia compact w 2018. Zostało tylko Sony z 2 telefonami i 1 Iphone.

  • 0

    23.  2017-12-29 13:32:00

    nooo, interesujacy i zarowno zastanawiajacy wykres

  • 0

    24. ~rrrr  2017-12-29 15:57:44  host: host-89-230-176-59.dynamic.mm.pl

    Wniosek z tego tylko taki że Flurry Analytics ma każdy Iphone... Motorola ma 3% - ciekawe, fakt aktywowałem G5s ale to lenovo.... ;P

  • 1

    25.  2017-12-30 15:19:20

    Powinniśmy usunąć USA jako skrajny przypadek i w tedy wynik był by prawdziwy.

  • 0

    26. ~  2017-12-30 23:44:58  host: user-94-254-134-2.play-internet.pl

    Ja właśnie przed świętami aktywowałem nowego Mate'a od Huawei.

Dodaj swoją opinię