Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 70 tys. aplikacji w Marketplace

70 tys. aplikacji w Marketplace

Q! 21 Marca 2012 23:29

0 0

W sklepie mobilnym Microsoftu, Marketplace, znajduje się już 70 tys. aplikacji, a każdego dnia pojawia się 300 nowych pozycji - poinformował Simon Lueng, jeden z menedżerów odpowiedzialnych za mobilny ekosystem firmy.

Oznacza to, że w ciągu 2 miesięcy w sklepie przybyło 10 tys. nowych aplikacji. W tym roku liczby te mają rosnąć jeszcze szybciej - wszystko przez udostępnienie sklepu na kolejnych 28 rynkach. Łącznie dostępny on będzie dla 68 rynków na całym świecie.




Oprócz tego Microsoft poinformował, że obecnie zarejestrowanych jest 100 tys. programistów, którzy tworzą lub mają zamiar tworzyć aplikacje dla platformy Windows Phone 7. Dobrą informacją dla nich jest ta, że proces zatwierdzania aplikacji do sklepu został skrócony do mniej niż 3 dni.

Źródło tekstu: sina.com.cn, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1.  2012-03-21 23:39:07

    Mimo wszystko cokolwiek by tutaj o zaletach WP7 nie pisać, to Market jest najsłabszym elementem tej całej układanki. I drogo i pusto. Jakoś za bardzo naocznych zmian nie widać w tej ilości aplikacji.

  • 0

    2. ~BartekGib  2012-03-21 23:44:31  host: 031011206176.warszawa.vectranet.pl

    No tak - można się było spodziewać. Temat ten wyśmiewczymi komentarzami zaleją za chwilę rozjuszeni użytkownicy Galaxy Ace, Galaxy S+ oraz Neo V jadący po całości po systemie Windows Phone 7.5 "bo w Android Market mam miliardy (bezsensownych) aplikacji ....". Z góry mówię - LUDZKA ŻENADA

  • 1

    3. ~  2012-03-21 23:55:31  host: z12-10.opera-mini.net

    Gib - czy ty jesteś ciężko zbudowany, i ciorałeś sporo w ceesa?

  • 0

    4. ~  2012-03-22 00:00:49  host: 031011206176.warszawa.vectranet.pl

    Nie. Przeraża mnie funkcjonowanie "towarzystwa wzajemnej Androidacji" ...

  • 0

    6. ~BartekGib  2012-03-22 00:46:20  host: 031011206176.warszawa.vectranet.pl

    Dzięki kolego z numeru @5. Dodaję do kompletu użytkowników HTC Wildfire i Wildfire S. Takie to piękne granie w Angry Birds na 3.2" 240x320.

  • -1

    7. ~zbyszek  2012-03-22 00:49:32  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    to więcej niż użytkowników:-)

  • 0

    8. ~  2012-03-22 03:20:24  host: gqp42.internetdsl.tpnet.pl

    hehe co ma 3.2" do marketu. Ja osobiście nie używałem WP7 ale czy tam faktycznie dużo apków które są darmowe na andkaa jest płatne ??

  • 1

    9.  2012-03-22 07:15:17

    @BartekGib Nie chodzi o to ze w Play Store jest duzo bezsensownych tylko o to ze w Marketplace nie ma duzo potrzebnych i popularnych aplikacji na inne systemy (Android, iOS)

  • 0

    10. ~  2012-03-22 07:54:22  host: 250.etlink.pl

    @9 danny, a czego ci brakuje w Marketplace?

  • -1

    11.  2012-03-22 07:55:50

    Myślę, że przy barierze 100 tys. którą osiągną pewnie do końca Czerwca wszystko znacznie przyśpieszy. Aplikacje nie są droższe niż w Android markecie. Są jednak lepszej jakości - lepiej zoptymalizowane i ładniejsze. To wszystko się rozkręca ;)

  • 0

    12. ~  2012-03-22 07:57:54  host: z02-12.opera-mini.net

    9: A niby dlaczego w Marketplace mają być aplikacje dla innych systemów operacyjnych? ;D

  • 0

    13.  2012-03-22 08:29:44

    @12 Chodzilo mi o wersje na WP7 lol @10 W zasadzie to wszystkiego, nawet glupiego GG

  • 1

    14. ~  2012-03-22 08:30:04  host: 89-76-103-88.dynamic.chello.pl

    @Matthew Rosati szybko przeglądnąłem Polski market, cenny gier (Xbox Live) zaczynają się od 10,49 i tyle kosztuje Angry Birds które na Androidzie jest bezpłatne. Jeżeli chodzi o pozostałe gry to nie znalazłem by jakaś była tańsza niż u konkrencji. Co do programów jest kilka darmowych jak YouTube Facebook, ipla,Adobe Reader, jakaś pogoda i to tyle. A większość aplikacji to chłam w stylu "Titles boobs", "Romantic candle" czy "iFun"

  • 0

    15.  2012-03-22 08:35:42

    @10 W zasadzie to @14 uzupelnil moja wypowiedz

  • 0

    16. ~zawi  2012-03-22 08:38:38  host: 217.153.180.58

    @13, jest Parlingo gdzie można dodać klienta GG. Więc po co mi oddzielna aplikacja? do Palringo dodane mam: Skype, GG i GTalka All-in-One :)

  • 1

    17.  2012-03-22 09:06:44

    @2 - widzę, że zabrakło argumentów żeby obronić MarketPlace, więc wyżywasz się na użytkownikach telefonów ze średniej półki? ;) Noo tak, to teraz po przeczytaniu Twojego komentarza zupełnie inaczej ludzkość spojrzy na MarketPlace. Jesteś w tak elitarnym Markecie, że nawet głupiej OperyMini nie zainstalujesz. A komentarz zazdrośników o AngryBirdsy, którzy bez wydania 11zł nie mogą w nie zagrać na WP7 przemilczę. Trzeba być chyba ślepym, żeby nie widzieć jak wielu aplikacji brakuje w MarketPlace i nie są to wcale tylko gry.

  • 0

    19. ~Micus  2012-03-22 09:47:57  host: host86-130-143-49.range86-130.btcentralplus.com

    A co to jest android?!?

  • 0

    20. ~Lolek  2012-03-22 10:58:44  host: 212.160.172.70

    Skoro to nowy system to czego oczekujecie? Zresztą dziwi mnie takie gadanie...Największy na świecie producent systemów operacyjnych stworzył system na smartfony i jak narazie przybywa aplikacji i to sa fakty.Pozatym zarejestrowanych jest 100tys programistów już teraz tak?Wam chyba trzeba przypomniec czym krwa jest andek...Nie wielu pamięta ale pierwszym padłem na andku(albo jednym z pierwszych) był ERA G1 którego nikt nie kupował dosłownie...Czy wtedy kiedy andek powstawał były darmoweaplikacje i angrybirdsy? NIE! Więc Japa.Nie chce mi sie nawetczytac takich idiotycznych komentarzy.W analogicznym do tego w którym jest teraz wp7 okresie android nawet nie istniał na rynkua wy wychwalacie co to android nie ma.Za rok jak już skype w telefonie bedzie działać na wp7 tak jak na pc daje sobie łep obciąć że microsoft,który kupił skype-a szybko odetnie andka od tego typu rozwiązań.

  • 0

    21.  2012-03-22 14:18:38

    #20 - no to jak za 5 lat MarketPlace osiągnie poziom GooglePlay to wtedy powiem że mają lepszy market. Oceniam to co jest tu i teraz, a także najbliższą przyszłość, a nie to co się wydarzy za kilka lat. Jak na razie to aplikacje są przepłacone w tym markecie i jest ich bardzo, ale to bardzo mało. A że będzie ich coraz więcej, pewnie że będzie, ale konkurencja w miejscu też nie stoi. Dzisiaj deweloperzy robią najpierw aplikacje na iOS i Androida, a potem ewentualnie myślą nad resztą. System Wp7 jest fajny, mi przypadł bardzo do gustu, ale Market jest beznadziejny. To tak jakby kiosk ruchu porównać do supermarketu. Niby w kiosku można kupić nawet Colę czy grę w chińczyka, ale to nie to samo co supermarket Google ;)

Dodaj swoją opinię