Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 70 mln sztuk Galaxy S6 i S6 Edge

70 mln sztuk Galaxy S6 i S6 Edge

LuiN 17 Kwietnia 2015 08:06

3 2

Kwon Oh-hyu, wiceprezes Samsunga powiedział, że spodziewa się sprzedaży Galaxy S6 i S6 Edge na poziomie ponad 70 mln sztuk.






Zdaniem Samsunga, prognozy z CitiBanku (50 mln sztuk) uda się z łatwością pokonać. Kwon Oh-hyu nie ma wątpliwości, że nowa generacja Galaktyk będzie najlepiej sprzedającą się w historii firmy. Wyniki z pierwszego tygodnia sprzedaży podobno pozytywnie zaskoczyły producenta.

Czyżby Samsung miał ponownie wskoczyć na pierwszą pozycję w rankingu producentów smartfonów? W IV kwartale 2014 roku z tronu zepchnął go bezlitośnie Apple z wynikiem 74,83 mln sztuk względem 73,03 mln sztuk Samsungów (wszystkie półki cenowe).

Źródło tekstu: The Korea Times, wł     

w sumie: 17
  • 1

    1.  2015-04-17 09:04:32

    No widzisz Samsungu- takie proste. Wystarczyło pożegnać się z tandetnym plastikiem i posprzątać system ze śmieci. :)

  • 1

    2.  2015-04-17 09:11:15

    Ja nie wiem co wy macie do tego plastiku ,nie ma się chyba do czego przyczepić ! Mi się osobiście więcej podoba " ten tandetny plastik" na plecach SGS5 niż szklany tył Xperii Z3C ! Mam oba i mam porównanie ,ale każdemu może podobać się co innego,jednemu córka a drugiemu teściowa .

  • 1

    3.  2015-04-17 09:18:21

    2, playwlkp - ale tu nie o szkło chodzi, tylko o ramkę z prawdziwego metalu.

  • -2

    4.  2015-04-17 10:17:17

    O co chodzi w tym zdaniu: "Zdaniem Samsunga prognozy z CitiBanku (50 mln sztuk) uda się z łatwością pokonać" ?

  • 1

    5.  2015-04-17 10:19:18

    4, PiotrM - CitiBank prognozował sprzedaż na poziomie 50 mln sztuk.

  • 0

    6.  2015-04-17 10:20:25

    Tak czy inaczej to są prognozy, w ostatnim czasie bardzo natarczywie ich dużo w odniesienie do nowych Samsungów. Wygląda to na element marketingu, który ma napędzać sprzedaż (już na starcie wywoływanie wrażenia sukcesu).

  • 1

    7.  2015-04-17 10:21:45

    @5 no właśnie tego przecinka brakowało :) teraz łatwiej

  • 0

    8.  2015-04-17 10:22:45

    @2: a ja osobiście nie lubię plastikowych telefonów. A obecną obudowę mam z bambusa :P

  • 0

    9. ~ja  2015-04-17 10:24:37  host: 37-128-81-251.static.ip.netia.com.pl

    zgadzam się z PiotrM, nowy sposób marketingu, o sprzedaliśmy 50mln, kupujcie bo wszyscy kupują. Odwołanie się do ludzkiego nawyku "efekt tłumu" - jak wszyscy nagle uciekają z plaży ty też uciekasz z nimi nie wiedząc dlaczego. To ma bardzo podobny wydźwięk. Nie dajcie się nabrać na te chwyty marketingowe. Ja sobie odczekam conajmniej 3 lata albo i 4 na zmianę swojego honor 6 bo dopiero wtedy odczuję znaczną zmianę wszystkich parametrów.

  • 0

    10.  2015-04-17 10:27:48

    Są plastiki i plastiki. Najczęściej gdy mowa o plastiku w odniesieniu do obudowy telefonu, chodzi o plastiki o tandetnym wyglądzie, nieciekawe w dotyku i skrzypiące. Nie wszystkie takie są, tu jest szeroka rozpiętość jakości.

  • 0

    11.  2015-04-17 11:13:19

    @9 czytam dzisiaj różne portale od rana i atak "artykułów" o nowych Galaxy jest nieprawdopodobny. Oczywiście to tylko artykuły i informacje prasowe ;). Widać, że Samsung traktuje prestiżowo ten wyścig.

  • 0

    12.  2015-04-17 11:21:38

    @11 a co im pozostaje w obliczu potężnych spadków i wygryzania przez konkurencję rodem z Chin? Robią dokładnie to co do tej pory: marketing bez pokrycia. Jeśli mieliby sprzedać 70 mln szt tych wynalazków to Apple sprzedałby (biorąc pod uwagę historyczne dane SGS vs IP) jakieś 400 mln nowych iphonów. W przypadku Apple jest to realne, co do Samsunga mam spore wątpliwości - będzie pewnie naciągactwo jak w przypadku galaxy taba kiedy to liczono sprzedaż wraz z urządzeniami w magazynach...

  • 0

    13.  2015-04-17 11:25:44

    10, PiotrM - jasna sprawa, poza tym nie każdemu musi pasować zimno metalu przy uchu. Jednak chyba nie upierasz się, że plastiki udające metal dzięki farbce to nie jest łuszcząca się kpina? 11, PiotrM - cóż, czerpią z Apple'a coraz bardziej.

  • 0

    14.  2015-04-17 12:26:42

    @13 plastiki udające metal - tak, w większości są marne. To nie znaczy że nie da się zrobić solidnie plastiku, który dobrze udaje metal - tyle że jest to wtedy mało opłacalne i stosowane raczej tam, gdzie nie można z różnych powodów użyć metalu. Z fajniejszych plastikowych klapek pamiętam tę w LG L9 (pierwsza wersja), oczywiście nie udawała metalu.

  • 0

    15. ~  2015-04-17 13:28:16  host: 89-69-208-98.dynamic.chello.pl

    Ale naganiają sprzedaż :) Marketing idzie pełną parą.

  • 0

    16.  2015-04-17 22:49:57

    @8: warto ją kupić?

  • 0

    17. ~Dupelek  2015-04-19 21:54:30  host: n16-04-03.opera-mini.net

    Ciekawe co pokaże AnTuTu. Nasze wypowiedzi narazie sa bez wiarygodnych pomiarów

Dodaj swoją opinię