Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 7 tys. nowych kart SIM w Grupie MNI w grudniu

7 tys. nowych kart SIM w Grupie MNI w grudniu

WitekT 20 Stycznia 2011 15:09

0 0

Spółki telekomunikacyjne należące do notowanego na warszawskiej giełdzie funduszu MNI miały na koniec 2010 roku ponad 67,8 tys. aktywnych kart SIM, czyli o 13% więcej niż na koniec 2009 roku.

W połowie grudnia MNI podawało, że pod koniec listopada miało trochę ponad 60 tys. aktywnych kart SIM, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. MNI szacuje, że jest drugim największym operatorem wirtualnym w Polsce, zaraz po wRodzinie.

Za telefonię komórkową w grupie MNI odpowiada MNI Mobile, posiadające platformę technologiczną MVNE (ang. Mobile Virtual Network Enabler), działającą w sieci Centertela, która umożliwia świadczenie usług MVNO innym firmom, zarówno w ramach grupy (np. dla MNI Telecom), jak i dla zewnętrznych podmiotów (Toya, Mediatel, Crowley Data Poland).

Jedną z nowych marek, jakie wprowadzono w 2010 roku, była Hyperfonia, która od sierpnia do końca grudnia pozyskała 2 tys. aktywnych kart SIM.




Liczba aktywnych kart SIM będzie nadal dynamicznie rosła z dwóch powodów. Oferta usług telefonii mobilnej jest dla nas ważnym elementem w polityce utrzymywania dotychczasowych i pozyskiwania nowych klientów. Po drugie z naszych doświadczeń i know-how chcą korzystać kolejni duzi operatorzy - wyjaśnia prezes Marek Południkiewicz, prezes MNI.

Wkrótce 90 tys. klientom Stream Communications, które MNI przejęło pod koniec zeszłego roku, zostanie zaoferowana usługa telefonii komórkowej pod marką Streamfonia. W grudniu MNI zawarło z łódzką kablówką Toya umowę, zgodnie z którą jej 180 tys. abonentów może korzystać z usług telefonii komórkowej oraz mobilnego dostępu do internetu pod marką TOYAmobilna. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

MNI Mobile jest też właścicielem Mobilkinga, który działa w sieci PTC - aktywne karty tego MVNO stanowią zdecydowaną większość bazy MNI Mobile.

Źródło tekstu: MNI, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1. ~  2011-01-20 15:06:10  host: 77-255-90-68.adsl.inetia.pl

    Właśnie miałem to pisać, mobilking stanowi pewnie z 95% wszystkich kart. Nie mają się czym szczycić, co to jest 2tys kart w 5miesięcy, pewnie te 2tys wciskane na siłę do pakietów dla tych którzy są skazani na usługi mni telekomu...

  • 0

    2. ~  2011-01-20 15:15:03  host: 81.219.255.79

    czy oni aby nie dodają karty SIM do każdej umowy stacjonarnego internetu? CZy nawet samej kablówki? Ciekawe ile z tego to realne zainteresowanie ofertą a ile taki lądujący w szufladzie dorzut na siłę.

  • 1

    3. ~  2011-01-20 15:26:48  host: 62.244.131.187

    O CO CHODZI z tytulem: ''7 tys. nowych kart SIM w Grupie MNI w 3 tygodnie''? Przeciez to nieprawda

  • 0

    4. ~  2011-01-20 15:28:12  host: 62.244.131.187

    Zdobyli 7 tys. ale przez 9 miesiecy! Skad te 3 tyg.??

  • 1

    5.  2011-01-20 15:28:45

    Czy może ktoś wymienić wszystkie marki należące do MNI?? O mobilkingu i freem wiem

  • -1

    6. ~  2011-01-20 15:41:55  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    Typowe telepolisowe komentarze, akurat MNI nie produkuje kart SIM i nie rozdaje ich studencikom na kampusach. Oni po prostu zarabiaja na tym biznesie.

  • 1

    7. ~  2011-01-20 15:52:46  host: 87.204.191.43

    @6 - tej, o nietypowy odwiedzający telepolis, to może napiszesz na czym to tak zarabiają, hę? Bo chyba nie na ofercie, ktróa jest słabiutka...

  • 1

    8. ~GaduAirowiec  2011-01-20 16:17:20  host: 130.138.227.40

    A dlaczego nigdy nie ma artykułów o ilości użytkowników w Gadu Air/Mbank mobile? Czyżby te firmy zakrywały się tajemnicą i ukrywały ilości klientów i dane finansowe?

  • -1

    9. ~  2011-01-20 16:21:33  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    @7 wydawalo mi sie ze to nie jest portal telekom po slazacku ? A wejdz na strone operatora i wyciagnij wnioski

  • 0

    10. ~mam  2011-01-20 16:29:11  host: 119-023-234.adsl.szeptel.net.pl

    wciskają karty sim przy podpisywaniu umowy na net...

  • -1

    11. ~  2011-01-20 16:36:30  host: p08-11.opera-mini.net

    Nigdy nie interesuje się szczególnie jakoś ilością klientów poszczególnych sieci ale mnie chyba oczy bolą. Mni ze uciułał najwięcej to jestem w stanie zrozumieć ale że wRodzinie jest nr 2 to już jest co najmniej dziwne i niezrozumiale. Mbank i ga nadal nie wiem ilu mają klientów.

  • 1

    12. ~Piotrek  2011-01-20 17:21:33  host: afax55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "MNI szacuje, że jest drugim największym operatorem wirtualnym w Polsce, zaraz po wRodzinie." :P - akurat a Mbank Mobile i Gadu AIR się nie liczą ?? Gdyby nie mobilking ktorgo kupili mieliby kilka tysięcy klientów swojego wirtualnego tortu. Nie rób sceny liczą sie ceny - MVNO prawie zawsze jest droższe niz zwykły operator.

  • 1

    13. ~  2011-01-20 17:37:33  host: p04-15.opera-mini.net

    12 ceny podstawowe jak pamiętam zawsze mbank miał i ma najniższe. Chwilowo mobilking kiedyś był najtanszy. Nie ma reguły poza tym. Ale zgodzę się że większość mvno to jedno wielkie nieporozumienie, co nie znaczy że wszyscy. To swojego rodzaju sekty ale ja na to leje, nie mam nawet konta w mbanku czy gg a wybiórczo korzystalem i będę korzystać z tych dwóch.

  • 0

    14. ~  2011-01-20 23:01:19  host: 87-206-200-88.dynamic.chello.pl

    @12 umiesz czytac ze zrozumieniem? mBank i Gadu Air sa na dalszych pozycjach to proste

  • 0

    15.  2011-01-21 06:42:14

    Gdyby nie przejęcie Mobilkinga, MNI nie miałoby prawie klientów swoich MVNO. Oferty MVNO stworzonych przez MNI są porażką. Proponowane ceny na wejściu na rynek już były mało korzystne, a po czasie... Snickers Mobile wygląda na porzuconą ofertę przez samego producenta batonów, cennik nieaktualizowany, strona także - operator, którego karty chyba już nie da się nawet zamówić. Orange pewnie narzuciło nieciekawe stawki za dostęp do sieci, a MNI też chce zarobić. Jak więc taki MVNO ma być tani gdy po drodze jest jeszcze jeden pośrednik w postaci MNI? Nowe karty pewnie leżą w szufladzie bo wciśnięto je klientom jako gratisy do innych usług drogiego MNI.

  • 0

    16. ~Q  2011-01-22 19:00:17  host: static-201-10.is.net.pl

    no coz. po zapoznaniu sie z oferta komorkowa MNI Telecom stwierdzam, ze jest ona slaba, niekorzystna dla klienta. Jesli takich umow abonamentowych 1/3 z ogolu, to sporo na tym zarabiaja.

Dodaj swoją opinię