Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 7 nm to za dużo? Samsung stawia na 6 nm

7 nm to za dużo? Samsung stawia na 6 nm

msnet 27 Czerwca 2017 15:46

4 1

samsung procesor

Koreańskie źródła donoszą, ze Samsung planuje jak najszybsze uruchomienie produkcji chipów w technologii 6 nm, w celu odzyskania największych klientów.




Firma TSMC zignorowała proces litograficzny 10 nm i rozpoczęła prace nad technologią 7 nm, zyskując przy tym dwóch klientów - firmy Apple i Qualcomm. Obie firmy korzystały wcześniej ze współpracy z Samsungiem, który dostarczał im wytworów swoich technologii. Teraz koreański koncern, aby odzyskać swoich największych klientów, chce jak najszybciej wypuścić na światło dzienne układy wykonane w procesie 6 nm. Czyli szykuje się ciąg dalszy wyścigu w miniaturyzacji.

Zobacz: Qualcomm chce współpracować z TSMC przy produkcji procesorów nowej generacji
Zobacz: TSMC może samodzielnie produkować chipsety do nowych iPhone'ów

Źródło tekstu: Android Authority, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 8
  • -1

    1.  2017-06-27 15:55:12

    Cóż za wyścig na cyferki nie mające nic wspólnego z rzeczywistym rozmiarem jakiegokolwiek elementu tranzystora.
    Jeszcze kilka lat to będą wyścigi na 0.6-0.7nm, czyli w okolicach 2 atomów krzemu.

  • 1

    2.  2017-06-27 16:04:24

    A może by tak lepsze akumulatory?

  • -2

    3. ~  2017-06-27 16:20:21  host: 212.160.172.71

    @2 a gdzie to zmieścisz? jeśli nie zmniejszą innych podzespołów g... zrobisz... a to narzekacie na słaby akumulator a to za duży.... mamy XXI powerbank to nie urządzenie z kosmosu....

  • 1

    4. ~Bakus42  2017-06-27 16:35:32  host: 159-205-104-212.adsl.inetia.pl

    "~" w przeciągu ostatnich lat w kwestii baterii nie zmieniło się nic poza szybkim ladowaniem, które tylko skraca żywotność baterii. Procesory są może i mniejsze i energooszczędne ale tak naprawdę tylko w normalnym użytkowaniu. Przy większym wysiłku kończy się to większa temperatura i apetytem na prąd. A twierdzenie że od tego są powerbanki jest idiotyczne. Dochodzimy do etapu e kupując telefon musimy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i nosić to ciągle że sobą.

  • 0

    5.  2017-06-27 16:51:11

    ,,...wytworów swoich technologii"
    hihi ...wytwór kojarzy mi się z jakimś złomem
    :-D

  • -2

    6. ~  2017-06-27 17:41:41  host: 87.236.254.10

    2. Tak, lepsze wieksze akumulatory zamiast optymalizacja zuzycia energii. Przestan juz.

  • -1

    7.  2017-06-28 09:24:04

    Panowie! Chcecie lepszej baterii? Nie ma problemu! ->>> http://tlp.is/dzr :)

  • 1

    8.  2017-06-28 09:33:58

    7). hehe od kilku lat takie są, tyle, że nie dla nas /mas.
    Tak, taka bateria podziała długo, ale.... skróci tym razem żywotność właścicieli
    :-D

Dodaj swoją opinię