Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 7 firm stanęło w przetargu na 900 MHz

7 firm stanęło w przetargu na 900 MHz

WitekT 23 Września 2008 15:23

0 0

Punktualnie o godzinie 15 w UKE zakończyło się przyjmowanie ofert w przetargu na wolne częstotliwości 900 MHz. Dokumenty złożyło 7 firm.

Do godziny 15 dokumenty złożyli: Aero2 SA z Warszawy, Arbit Sp. z o.o. z Wrocławia, Centernet SA oraz czwórka operatorów komórkowych - Centertel, P4, Polkomtel i PTC.




Zwycięzca będzie mógł użyć na częstotliwości dowolnej technologii - GSM, CDMA2000 bądź WCDMA. W przetargu będą faworyzowane podmioty, które nie posiadają częstotliwości poniżej 900 MHz, ale mogą posiadać wyższe (np. 1800 MHz bądź 2,1 GHz) - czyli w tym wypadku P4, Centernet.

Szerzej o przetargu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~kwistas  2008-09-23 18:26:55  host: w3cache.wignet.pl

    Przetarg wygra ta firma co da najwięcej kasy więc tu zwycięstwo P4 nie jest przesądzone.

  • 0

    16.  2008-09-23 18:31:14

    P4 i Centernet dwaj operatorzy którzy zawalcza o te czestliwosci

  • 0

    17. ~  2008-09-23 20:36:45  host: oo6.ipartners.pl

    #15 nim zabierzesz glos przeczytaj prosze dokumentacje przetargowa, a zwlaszcza to ile punktow jest za jakie kryterium...

  • 0

    18. ~Antyplajta  2008-09-23 20:43:58  host: 194.146.253.22

    jak wygra playta to będzie kolejny wał z faworyzowaniem tego pseudo-operatora.

  • 0

    19. ~  2008-09-23 20:58:17  host: f96-029.opera-mini.net

    Kibicuje sieci Play! I oby ja przejeli skandynawowie. k3.fink

  • 0

    20. ~lee  2008-09-23 22:16:57  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    a pierwsza sieć 3G na 900 MHz to zdaje się była sieć w AU ? Ja wiem że sporo phonów juz ma UMTS w 900 (zamiast 850 MHz) ale ja mam póki co telefon w 2100 only :D czas pomyśleć na nowym phonem hehe. Z drugiej strony nawet jak PLAY wygra to niekoniecznie sieć 3G zacznie rosnąć w tym paśmie niekoniecznie kochani :P. Druga sprawa co centernet chce też pasmo 900 MHz? A co do tej pory zrobił? Nawet nie wystartował jako MVNO a już się pcha po nowe częstotliwości :D:D:D

  • 0

    21. ~  2008-09-23 22:43:47  host: w3cache.wignet.pl

    17. czytałem

  • 0

    22. ~qqq  2008-09-23 23:04:02  host: abef111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21, widzocznie za malo

  • 0

    23.  2008-09-24 00:03:19

    Jedyne sensowne rozwiazanie to wygrana P4. P4 udowodnilo ze walczy o rynek oraz inwestuje w infrastrukture przy czym jest konkurenczyjne.

  • 0

    24. ~get  2008-09-24 00:17:43  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    trzymam kciuki za play :]

  • 0

    25.  2008-09-24 00:26:25

    Bylbym bardzo zadowolony gdyby wygral P4. Potem zbudowaliby na tym zakresie czestotliwosci GSM900 i calkowicie uniezalezniliby sie od roamingu Plusa. Dlaczego nie UMTS 900MHz? Dlatego, ze nie warto kombinowac z czestotliwosciami, ktore nie sa jeszcze rozpowszechnione, a sam GSM900 do rozmow i smsow w zupelnosci wystarczy. Internet od Playa bylby tylko na ich 3G. Scenariusz chyba optymalny pozostaje trzymac kciuki za wygrana P4 w przetargu. Jezeli Play nie bedzie mial GSM to nigdy nie bedzie w pelni niezaleznym infrastrukturalnie operatorem

  • 0

    26.  2008-09-24 00:47:21

    Fajnie gdyby Play wygrało ów przetarg i mogło stawiać nadajniki GSM900, bo wtedy mogliby ładnie pokryć zasięgiem kraj i uniezależnić się od jakichkolwiek roamingów wewnętrznych. Przydzielenie częstotliwości innym "graczom" wróży moim zdaniem ich zmarnotrawienie. Centernet już od prawie roku nie może wystartować z budową własnej sieci.

  • 0

    27. ~  2008-09-24 01:05:18  host: f142-047.opera-mini.net

    Ludziska, toz Play nie posiada koncesji na GSM i jak dostanie 900MHz, to musi na tym zrobic 3G, bo ma wylacznie koncesje na UMTS. Co Wam szkodzi 3G na 900, przeciez jest pelno telefonow obslugujacych WCDMA 2100/900 MHz. k3.fink

  • 0

    28. ~mirekb  2008-09-24 07:57:44  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    licze na p4 bo reszcie to nie do konca potrzebne,centernet i mobyland niewiele zrobią i napewno nie szybko.ciekawe jak z pasmem 900 na umts..na terenach pozamiejskich ma to sens,ale jak wyjdzie?

  • 0

    29. ~abramek92  2008-09-24 08:48:24  host: wap.mobile.project4.pl

    @kwistas: matrax.net, modmymoto.com.

  • 0

    30.  2008-09-24 08:48:25

    ~Anrtyplayta ty nie umiesz wydusić z siebie jakieś SENSOWNE argumenty poza tymi dwoma zdaniami ?? czy jednak nie ?;-)

  • 0

    31.  2008-09-24 08:50:42

    Tomek_19 - właśnie,wtedy nie musiałbym płacić pośrednio na rzecz Polkomtela :-) niech wygra Play :]

  • 0

    32.  2008-09-24 12:36:05

    ja też kibicuje P4 , w końcu im się najbardziej przyda

  • 0

    33. ~  2008-09-25 12:43:07  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    #31: a co Ci się nie podoba w Polkomtelu? Wolisz płacić Islandczykom (czy tam jakimś Żydom) niż polskiej sieci?

  • 0

    34. ~  2008-10-27 11:12:50  host: 66.230.230.230

    #27 człowieku przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz artykuł, podpowiem pierwsze zdanie trzeci akapit "Zwycięzca będzie mógł użyć na częstotliwości dowolnej technologii - GSM, CDMA2000 bądź WCDMA." Czy czytanie ze zrozumieniem naprawdę boli?

Dodaj swoją opinię