Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 7 bilionów wiadomości SMS w 2011

7 bilionów wiadomości SMS w 2011

Ringu 30 Grudnia 2010 12:17

0 0

Według analityków z ABI Research w przyszłym roku na całym świecie zostanie wysłanych ponad 7 bilionów (7 000 000 000 000) wiadomości tekstowych od ponad 4,2 miliarda abonentów telefonów komórkowych.

SMS-y są najpopularniejsze wśród młodych użytkowników, aczkolwiek coraz częściej wysyłają je także osoby starsze. Pierwsza wiadomość tego typu została wysłana w 1992 roku. Początkowo nie sądzono, że usługa zdobędzie aż tak dużą popularność.




Jednak najlepsze czasy SMS dobiegają końca - analitycy przewidują, że w ciągu najbliższych pięciu lat powoli zacznie spadać zainteresowanie krótkimi wiadomościami tekstowymi. Przyszłością będą rozwiązania łączące tekst z treściami multimedialnymi.

Źródło tekstu: Cellular-News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 1

    1.  2010-12-30 12:23:14

    Prawie 2 tys SMSów na głowę rocznie. Trochę zawyżone dane..

  • 0

    2. ~Bandyto3xx  2010-12-30 12:32:23  host: host-89-230-121-52.nowaruda.mm.pl

    Są debile ,które tyle dziennie wysyłają. Często pustych: BO MAM ZA DARMO.

  • 1

    3.  2010-12-30 12:34:59

    To jest średnia. Jeden wyśle 200 smsów, drugi 5000, i potem wychodzą takie liczby

  • 0

    4. ~  2010-12-30 12:37:06  host: z24-01.opera-mini.net

    Ciekawi mnie ile smsów wyślą operatorzy konkursów, promocji? /Marian

  • 0

    5. ~  2010-12-30 12:42:49  host: z19-06.opera-mini.net

    #1. Dlatego ciekawsza byłaby mediana a nie średnia arytmetyczna.

  • 0

    6. ~pisarz  2010-12-30 13:13:04  host: amo65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 1 :D hehe zawyzone? mi srednio wychodzi 17.000 rocznie i nie zadnych pustych, wystarczy miec z Kim pisac :)

  • 0

    7. ~  2010-12-30 13:31:03  host: 225.etlink.pl

    @ Ta ta/ten Kim to Kim Ir Sen, cvzy Kim Kardashian?

  • 1

    8.  2010-12-30 13:36:42

    Zdecydowanie zaniżam coraz bardziej statystyki.I nawet nie chodzi o to, żeby mieć z kim pisać, tylko teraz płacę za minutę 10 gr i nie ma sensu tracić czasu na klepanie w klawiaturę dla paru groszy oszczędności. Korzystam od początku ze słownika T9 i pisanie raczej nie sprawia mi trudności. Zdecydowanie coraz bardziej wolę dzwonić, choć bywają - nie zaprzeczę - sytuacje, w których lepiej napisać. A MMS to porażka - nie dość, że wysłanie trwa całą wieczność, to "pożera" zasoby baterii, że aż strach.

  • 0

    9. ~sroka22  2010-12-30 14:49:06  host: 212.160.172.70

    "Przyszłością będą rozwiązania łączące tekst z treściami multimedialnymi. " Już chyba 3 lata temu mieliśmy zapomnieć **** a jakoś dobrze się mają.. W przeciwieństwie do MMS :)

  • 0

    10. ~sroka22  2010-12-30 14:49:38  host: 212.160.172.70

    miało być o wiadomościach sms (inna forma) ale ocenzurowało o.O

  • -1

    11. ~m  2010-12-30 15:07:39  host: v04-16.opera-mini.net

    a ja wysyłam dziennie ok 1000 smsów

  • 1

    12. ~bzz  2010-12-30 15:30:21  host: korp14.avistamedia.pl

    11 - przy założeniu, że śpisz 8 godzin, a resztę czasu przeznaczasz na pisanie - musiałbyś co minutę wysyłać jednego. Tak więc wkładam Twoją wypowiedź między bajki. Między te, które masz czytane przed snem.

  • 1

    13. ~  2010-12-30 15:34:45  host: z10-12.opera-mini.net

    Teraz się dzwoni nie smsuje drogie dzieci.

  • 0

    14.  2010-12-30 18:32:28

    smsy byly dobre na przelomie 2005-2007 pozniej minuta zaczela spadac w dol i po co pisac jak mozna zadzwonic?

  • -1

    15. ~MAG  2010-12-30 18:52:02  host: abi252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14: ponieważ minuta do sieci to często 29 smsów

  • 0

    16.  2010-12-30 20:24:25

    @15 - jak masz SD, to też?

  • 0

    17.  2010-12-30 21:15:20

    Można spokojnie 1000 smsów wysłać dziennie szczególnie jak się wysyła z komputera ;) Nie zawsze można rozmawiać więc czasami się pisze smsy.

  • 0

    18. ~juf  2010-12-30 22:00:24  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    ja wysyłam z 200 na msc choc niedawno doładowałem konto za 30 zł w play i dali bonus tysiac smsow ale i tak je nie wykorzystam

  • -1

    19.  2010-12-30 22:23:58

    Jak widzę, znów historia się powtarza... Niektórzy nie widzą widocznie różnicy pomiędzy rozmową, a wysłaniem SMS-a. NIE ZAWSZE (nawet pomimo tego, iż przy obecnych stawkach taniej jest zadzwonić), rozmowa jest lepszym rozwiązaniem niż SMS. Te usługi cały czas się UZUPEŁNIAJĄ i zapewne nadal będą się wzajemnie uzupełniać. ;-)

  • 0

    20.  2011-01-02 16:36:57

    Jestem ciekawy, jaki odsetek tych smsów będzie spamem. Ja zdecydowanie wolę dzwonić niż pisać smsa. Mam Taryfę Tak Tak Hot i za minutę połączenia płacę (bez pakietów obniżających koszty) 30 groszy, a za smsa 18. Zdecydowanie więcej da się załatwić rozmawiając przez minutę niż pisząc 164 znaki. Poza tym zawsze mogę sobie aktywować Odjechaną promocję i mam wtedy 1000 minut do wygadania za 9,08 zł.

Dodaj swoją opinię