Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 64-bitowy smartfon BlackBerry już za... półtora roku

64-bitowy smartfon BlackBerry już za... półtora roku

LuiN 10 Lutego 2014 15:37

9 2

BlackBerry pracuje nad potężnym smartfonem wyposażonym w 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem nawet 2,5 GHz i 4 GB pamięci RAM.



W tym roku kanadyjski BlackBerry zaprezentuje swój pierwszy smartfon z 4-rdzeniowym procesorem, o kodowej nazwie Ontario. Zamiast dotychczasowego Snapdragona Pro MSM8960T (dwa rdzenie Krait 1,7 GHz), dostać mamy w nim chipset MSM8974 z 4 rdzeniami Krait 2,3 GHz.




O wiele gorętszy sprzęt BlackBerry szykuje na wakacje 2015 roku, z wykonanym w procesie technologicznym 20 nm chipsetem Qualcomm Snapdragon MSM8994. W 64-bitowym chipsecie zaszytych jest osiem rdzeni, każdy taktowany zegarem do 2,5 GHz i grafika Adreno 430 (500 MHz), a do tego otrzymujemy aż 4 GB szybkiej pamięci RAM (1600 MHz LPDDR3 PoP).

Bez wątpienia specyfikacja drugiego z urządzeń byłaby jedną z najgorętszych w 2014 roku, jednak w 2015 roku może być już rynkowym standardem.

Źródło tekstu: n4bb, wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry

w sumie: 16
  • -7

    1.  2014-02-10 15:57:23

    A oni dociągną do 2015 roku? Mam wątpliwości.

  • 4

    2. ~Darkeners  2014-02-10 16:02:57  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    To tak jak Z10 zapowiadali na 1,5-2 lata przed premiera, podczas zapowiedzi było WOW i w ogole, a podczas premiery juz było przestazałe ; d Chodz... 4 rdzenie w zupełności wystarczaja do wszystkiego, te 8 to chyba po to by BB miało serwer poczty w telefonie ; d

  • 5

    3.  2014-02-10 16:05:31

    @applefan_ chyba nie zauważyłeś że mają nowego szefa oraz trochę kasy w pompowaną w tą firmę

  • 1

    4.  2014-02-10 16:18:04

    Ja dziś zamówiłem w komputroniku blackberry z10 lte, Z możliwością instalowania apek z google play będzie fajnie.

  • 1

    5. ~bbfan  2014-02-10 16:28:05  host: 81.219.84.18

    No cóż, jeśli znów wyskoczą z ceną podobną jak najnowszy Iphone, Samsung czy Sony, to sukcesu niestety nie wróżę. Bo Z10 i Q10 to fantastyczne smartfony, ale nie za takie pieniądze. Gdyby w dniu premiery kosztowały max 2 tyś., to może BB byłoby w innym miejscu dzisiaj.

  • -1

    6.  2014-02-10 16:33:33

    O Jeżynko... wtf. Zapomnieliście o optymalizacji? Chyba, że pozytywnie - macie nowe ogniwa do baterii albo system będzie zaawansowany, jak desktopowy?

  • 0

    7. ~qazimodo  2014-02-10 16:33:42  host: user-31-174-215-52.play-internet.pl

    I po co to komu? Może niech ci wszyscy producenci super szmartfonów wezmą się za ulepszanie baterii, bo co komu z 64bitów i 8 rdzeni a bateria wyzionie ducha w 3 godz

  • 0

    8. ~  2014-02-10 16:46:25  host: abtw191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bateria wyzionie ducha w 15 minut a nie w 3 godziny :)

  • 0

    9. ~Daniel  2014-02-10 17:15:05  host: staticline-31-182-87-166.toya.net.pl

    Miejmy nadzieję, że te 8 rdzeni i 4GB RAM poradzą sobie z odczytem wiadomości SMS lepiej niż w chwili obecnej moje Q10. średni czas oczekiwania 3min.

  • 0

    10.  2014-02-10 17:20:49

    Zawsze życzyłem BB jak najlepiej - ale obawiam się że nie dadzą rady konkurencji, ta zbyt szybko opracowuje nowe i często dużo lepsze modele. Operatorzy przestają wierzyć w sukces BB, niektórzy już teraz wycofują wsparcie dla BIS i BES. Niestety.

  • 0

    11. ~Ziendal  2014-02-10 17:26:58  host: 82.160.64.254

    @7 i 8. Nie rozumiem, co nowy procesor tym lepiej zarządza energią, taki Snapdragon 800 nie dość że mocniejszy od S4 to jeszcze lepiej zarządza energią czasami nawet dwukrotnie. Kiedyś jeszcze jak wypuszczali pierwsze 4 rdzeniowe procesory to mówiono tak samo, że bateria padnie po 15 min. Lecz co szybszy procesor to taka sama lub nawet dłuższa praca na pełnym obciążeniu...

  • 0

    12. ~$orn  2014-02-10 18:37:27  host: 088156226247.dynamic.vectranet.pl

    Ale gadacie bzdury. Po pierwsze BB to nie są telefony zabawki więc nie muszą mieć najnowszej grafiki, Snapdragona 800 czy 8 rdzeni. To są telefony dla ludzi biznesu, którzy wymaga świetnie działających aplikacji. Posiadam BB od kilku mc i przyznam, jedynie co zainstalowałem to 2 gry na wolną chwilę. Tak to wszystko mam out of the box. Sprzęt działa płynniej niż na moim wcześniejszym androidzie SGS3 który miał przecież 4 rdzenie... Jakość dźwięku, BBM, BB HUB i wiele rozwiązań BB po prostu są doskonałe. Jestem bardzo zadowolony.

  • 0

    13. ~dP  2014-02-10 19:06:58  host: 89-73-89-4.dynamic.chello.pl

    No nic, chyba idą drogą papierowych parametrów, a nie tego jak to faktycznie działa. Taki rynek.

  • 0

    14. ~JustMe  2014-02-10 19:41:23  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    BlackBerry 10 ma najlepszą obecnie przeglądarkę, dziwne nie panie Applefan?

  • 0

    15. ~  2014-02-10 21:12:09  host: 87-206-197-128.dynamic.chello.pl

    Aż mi się smutno robi na myśl że mój pc ma 2 rdzenie 3ghz i 2gb ram

  • 0

    16.  2014-02-10 23:03:45

    15: i jeden Twoj rdzen zjada 8 najlepszych smaptphonowych rdzeni na sniadanie.

Dodaj swoją opinię