Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 63% Polaków w zasięgu LTE Play

63% Polaków w zasięgu LTE Play

LuiN 10 Października 2014 15:26

9 5

Sieć Play dociera aktualnie swoim zasięgiem LTE do ponad 1500 miejscowości, w tym do 932 z liczbą mieszkańców powyżej 1 tysiąca.




Łączność LTE sieci Play dostępna jest obecnie dla 63% populacji kraju, co jest istotnym postępem względem 30% z maja tego roku. Pełną listę miejscowości w zasięgu LTE sieci Play znaleźć można pod tym adresem.


Dla porównania, w ostatnich materiałach prasowych Polkomtelu pojawia się informacja o dostępności LTE dla 66,7% populacji Polski. 29. lipca 51,5% pokrycie zasięgiem LTE deklarował T-Mobile, a w komunikacie Orange z 24. września mowa była o 58% pokryciu.


Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: lte | play

w sumie: 75
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    57.  2014-10-10 20:44:52

    http://tlp.is/46z nowy link bo wcześniej dokleiło do linka zamknięcie nawiasu i nie ma takiej strony ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    58. ~Kuzyn1920  2014-10-10 20:49:52  host: 92.60.132.22

    @55 Note3~dobry. Jak masz telefon i nie chcesz bawić się w doładowania, to jakies abo bez limitu. Każdy operator ma sumarycznie podobnie. Plus drogi, Play słaby zasięg, Tmobile wszystko płatne, Orange się nieźle prezentuje, choć nie wiem jak po modernizacji zasięgu. Znajomy ma Orange i przestał narzekać. Ale wiadomo że z zasięgiem każdy ma inaczej.
    Kiedyś miałem tel w plusie, ale uciekłem do Play z telefonem i netem. Z abo Play uciekłem, głównie przez BOK i zasięg. Bo ceny sprzetu mieli wtedy naprawde konkurencyjne.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    59. ~Kuzyn1920  2014-10-10 20:53:52  host: 92.60.132.22

    @57 taki mam internet.

    http://tlp.is/470

    Maksymalna prędkość pobierania
    danych w ramach usługi ?LTE bez
    limitu? po przekroczeniu
    podstawowego limitu transmisji
    danych

    Maksymalna4
    4) maksymalna prędkość pobierania danych ograniczona wyłącznie technologią transmisji danych z jakiej korzysta Abonent oraz uzależniona jest od:
    specyfikacji technicznej modemu lub routera, zasięgu sieci operatora, obciążenia stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału oraz warunków
    atmosferycznych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    60. ~@58  2014-10-10 20:57:48  host: 37.30.58.210.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jeśli zasięg będzie w całym mieście to wystarczy. Nie przeszkadza mi jak czasem gdzieś zrywa zasięg, ale pod warunkiem że nie jest to mój dom :) nie pozostaje mi nic innego jak kupić startowke play/rdm (bo to to samo tak?), włożyć do obecnego tel żeby odczucia były miarodajne i juz. Dzięki za porady, jutro zaczynam testować.

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    61.  2014-10-10 21:44:49

    @59
    to jeszcze raz przeczytaj swój komentarz 45 i przemyśl co wówczas napisałeś, a co teraz piszesz w komentarzu 59.

    Jakbyś nie zrozumiał to ci pomogę:
    w @45 kwestionujesz uwagę dot. limitu prędkości do 30 Mb/s w najdroższym abonamencie, twierdząc, że na stronie (w domyśle www PLUS-a) widzisz, że jest bez limitu prędkości.
    Ja w @56 daję Tobie konkret, że na stronie PLUS-a jednak jest informacja o limicie prędkości do 30 Mb, której być może nie chcesz widzieć (stąd sugestia że mamy inny internet), na co w odpowiedzi, w @59 podajesz, że masz starą taryfę, która wówczas faktycznie była bez limitu prędkości.

    Albo rozmawiamy o tym co jest obecnie na stronie PLUS-a albo o Twojej "starej", już niedostępnej taryfie, bo dla mnie to są dwie zupełnie różne sprawy.

    W @45 po prostu napisałeś bzdury, bo na stronie www PLUS-a jest informacja o limicie prędkości do 30 Mb, w najdroższej taryfie ale zamiast przyznać się do pomyłki to brniesz dalej próbując odwracać kota ogonem, aby na siłę udowodnić, że masz rację i dowodem na to ma być, że masz taryfę bez limitu prędkości.
    Dla mnie EOT, bo nie lubię cwaniaków, którzy stosują manipulację i udają, że nic się nie stało.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    62.  2014-10-10 21:52:08

    Ja pierniczę... Ludzie! Nie używajcie! Ja nie używam i zdrowy jestem! Mam przepłaconą Neostradę i mi przynajmniej działa!! Kwa... No nie rozumiem - tyle się pisze, że to g[..]o wielkie a Wy kupujecie... Chorzy jesteście czy co?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    63.  2014-10-10 22:13:32

    LTE fajne do telefonu, ale na zastąpienie kabla na pewno się nie zdecyduje. I Plusowi i Playowi wkrótce BTS-y spuchną i skończą się setki gigabajtów i no limity w promocji.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    64. ~Majkut  2014-10-10 22:27:39  host: acol220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem jak sprawa wygląda w tym Playu czy innych sieciach, ale ja mam od ponad roku LTE w Plusie i problemów z zasięgiem nigdy nie było. Żadnych w zasadzie problemów nie miałem a z netu korzysta mi się tak świetnie, że czasem nawet siedząc w domu wole korzystać z LTE niż łączyć się z moim stacjonarnym łączem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    65. ~mirekb  2014-10-11 06:41:15  host: apn-46-169-5-80.dynamic.gprs.plus.pl

    dobry wynik..niech budują,kupują pasma z aukcji lte wiec muszą spelniac wymagania koncesyjne-to żadna łaska..niech tylko wyłączą e-gsm bo taniej wyjdzie roaming

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    66. ~darek  2014-10-11 09:18:10  host: user-46-113-134-5.play-internet.pl

    u mnie w małej miejscowości lte od playa śmiga aż miło już od 2 misięcy, wiem bo korzystam. brawo play.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    67. ~  2014-10-11 10:32:12  host: adbz224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @65
    no e-gsm już w większości miast wyłączony. na spełnienie wymagań koncesyjnych mają 24 miesiące. Play już dawno je wypełnił (po prawie 12 miesiącach), więc teraz budują tylko, żeby powiększać zasięg. z tego co wiem T-mobile też już wypełnił wymagania, a dostali jednocześnie koncesję :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    68. ~tata  2014-10-11 13:28:47  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    Uczciwe Play tak samo traktuje 3G jak i LTE w przeciwieństwie do Plusa który w odlegosci 30 km od stacji nadawczej tez sprzedaje ci LTE jak bys mieszkal obok.Ochyda.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    69. ~Adam  2014-10-11 16:21:24  host: user-109-243-106-61.play-internet.pl

    A ja od dawna śmigam na LTE w plusie i ani razu nie miałem problemów z zasięgiem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    70. ~tata  2014-10-11 17:46:24  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    69 zmien pozycje bo nigdy nie będziesz miał potomkow.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    71. ~stano0  2014-10-11 22:23:44  host: mezon.salwator.net

    Wszystko to jest super, ale jak włączę w telefonie preferowane LTE w Play to nikt do mnie nie może się dodzwonić "abonent poza zasięgiem" i co mi po takim LTE

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    72. ~f0rteka  2014-10-12 13:05:46  host: 37-128-35-107.adsl.inetia.pl

    63. słoneczny 2014-10-10 22:13:32
    LTE fajne do telefonu, ale na zastąpienie kabla na pewno się nie zdecyduje. I Plusowi i Playowi wkrótce BTS-y spuchną i skończą się setki gigabajtów i no limity w promocji.

    odp.: Już spuchły tak bardzo, że po przekroczeniu pakiety podstawowego i 10GB zakładają "lejek" w najwyższym abo i spada prpredkość neta.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    73.  2014-10-12 13:40:55

    71 - poczytaj zanim wdasz się w niepotrzebną dyskusję ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    74.  2014-10-12 19:54:16

    @63 słoneczny
    W PLUSie w abo z pakietem 30 GB i lejkiem do 20Mb, po wykorzystaniu 35 GB mam już lejek: ok. 20/7 Mb (download 20 Mb i upload 7 Mb).
    A w sierpniu, w tej samej ofercie można było wykorzystać ponad 200 GB z prędkością ok. 40/35 Mb.

    Aktualnie lepiej u mnie wypada PLAY Online na kartę w promocji darmowe LTE, bo do 200 GB śmiga na pełnej prędkości ok. 40/20 Mb.

    Póki co wygląda, że PLUS po kilku miesiącach już się zapchał, bo widać znaczące cięcia. Aktualnie nie wybrałbym żadnej oferty z umową na 24 miesiące.
    Niestety LTE jest usługą nieprzewidywalną i nie ma żadnej gwarancji, że będzie to działać stabilnie, pozostaje czekać na usługę pre-paid albo TYLKO SIM bez cyrografu, aby w razie czego można było wypowiedzieć umowę w 1 miesiąc.

    Kabel od kilku lat działa u mnie niezmiennie, chyba, że ktoś nie ma dostępu do dobrego łącza kablowego to wówczas lepsze, niepewne LTE niż słaby internet z kabla.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    75. ~Kuzyn1920  2014-10-13 11:25:28  host: 92.60.132.22

    @BUCKS
    Ok, przyznaje Ci racje. 3 kanałem dystrybucji oferty internetu Power LTE mają lejek nawet w najwyższej taryfie.
    W Salonach i przez telemarketerów dalej jest dostępna oferta bez limitu i lejka ~ tylko w najwyższym zobowiązaniu.
    Sugerowałem się Regulaminem promocji, który dla 2 kanałów dystrybucji dalej funkcjonuje. Przynajmniej takie informacje otrzymałem po wizycie w BOK i po telefonie na infolinie (podwykonawca) gdzie rodzicom brałem Power LTE w SmartDomie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    76. ~bob  2014-10-14 09:57:28  host: 195.138.200.10

    63%.... i właśnie zrezygnowałem z tych uslug ( wcześniej zasiegów nie sprawdziłem ) .pewnie 30 -40% powierzchni kraju się szybko nie zmieni....

Dodaj swoją opinię