Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 600 polskich gmin komunikuje się SMS-ami

600 polskich gmin komunikuje się SMS-ami

sirmark 17 Grudnia 2015 09:05

2 0

Komunikacja SMS-owa stała się popularna w samorządach, nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Obecnie około 600 miast korzysta z takiego rozwiązania, a SMS-y trafiają do przeszło pół miliona Polaków. W przyszłym roku rynek tego typu rozwiązań wzrośnie o 20-30%.

Kanałów komunikacji miast czy gminy z mieszkańcami jest sporo: urzędnicy mogą dzwonić, wysyłać maile, ale wydaje się, że najprostszą, najszybszą i najtańszą ścieżką jest wiadomość SMS. Jest to przede wszystkim kanał szybkiego i bezpośredniego dotarcia, bo taki komunikat trafia wprost do kieszeni odbiorcy i jest odczytywany w ciągu jednej minuty. - wskazuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Andrzej Ogonowski, dyrektor ds. marketingu & PR firmy ComVision, dostarczającej platformę SMSAPI.pl.

Jak wynika z danych firmy, obecnie około 600 miast korzysta z takiego rozwiązania. SMS-y do mieszkańców wysyłane są nie tylko przez duże ośrodki, jak Warszawa, Katowice, Kraków czy Rzeszów (pionier tej ścieżki komunikacji z mieszkańcami, który ją wdrożył w 2009 roku), lecz także mniejsze miasta i gminy. Obecnie prawie pół miliona Polaków otrzymuje bezpłatne powiadomienia.
Tym kanałem komunikacji można przekazywać wszelkie możliwe informacje, począwszy od powiadomień kulturalnych, sportowych, przez powiadomienia o zagrożeniach pogodowych czy utrudnieniach w ruchu drogowym. Sam fakt, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji korzysta z tego powiadomienia w programie RSO, czyli Regionalnym Systemie Ostrzegania, świadczy o tym, że to rozwiązanie jest efektywne. - mówi Ogonowski - Niebawem będzie można wykorzystać komunikację dwukierunkową do tego na przykład, by starsze osoby zdomu mogły uczestniczyć w życiu miasta.

Według przedstawiciela ComVision, w przyszłym roku rynek tego rodzaju rozwiązań wzrośnie o około 20-30%.

Nie przewiduję szybkiego upadku komunikacji SMS - prognozuje Andrzej Ogonowski - W ostatnich latach obserwujemy wciąż tendencję wzrostową i wydaje mi się, że w 2016 roku nadal tak będzie. Staramy się wdrażać wiele nowych rozwiązań, w tym rozbudowujące treść skrócone linki. Chcemy dążyć do tego, aby w miarę możliwości technicznych, jakie daje ten kanał komunikacji, dostarczać jak najwięcej nowych, bogatych rozwiązań.

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: smsapi.pl | sms

w sumie: 5
 • 0

  1.  2015-12-17 09:10:21

  U mnie w gminie funkcjonuje system powiadamiania SMS. Do którego się zapisuje w 3 kategoriach :
  KRYZYS, KINO , TEATR .

 • 0

  2. ~  2015-12-17 15:54:46  host: 91.222.58.84

  "Obecnie prawie pół miliona Polaków otrzymuje bezpłatne powiadomienia. "
  no właśnie - czy ktoś wie, ile takie "bezpłatne" powiadomienia kosztują samorząd?

 • 0

  3. ~stanley  2015-12-17 18:43:48  host: 62-69-201-164.internetia.net.pl

  Super news... tylko z kim toczy się rozmowa? ponad połowa Jednostek samorządowych korzysta z profesjonalnego rozwiązania dostarczanego przez SISMS - lidera rynku, a zatem??

 • 0

  4. ~  2015-12-17 19:43:51  host: n30-04-01.opera-mini.net

  #3 - a zatem o co ci chodzi?

 • 0

  5. ~  2015-12-19 11:23:53  host: gaja.tpnet.pl

  Trzeba mieć nie po kolei w głowie, by dobrowolnie zgodzić się na spam.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet