Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 600 aktywacji i bramka SMS-owa dla Kancelarii Prezydenta

600 aktywacji i bramka SMS-owa dla Kancelarii Prezydenta

WitekT 6 Lipca 2010 14:15

0 0

Kancelaria Prezydenta ogłosiła przetarg na świadczenie usług telefonii komórkowej wraz z usługami konwergentnymi. Jego wartość to około 1 mln zł - pisze serwis rpkom.pl.

W ramach zamówienia, operator będzie musiał dostarczyć 600 kart SIM w ramach zarezerwowanej dla Kancelarii Prezydenta RP numeracji 721 800 xxx wraz z telefonami. Dodatkowo, operator ma udostępnić łącze ISDN PRI (30B+D), poprzez które będzie odbierał ruch do sieci mobilnych (około 35 tys. minut miesięcznie) oraz system będący w stanie wysyłać automatycznie do 90 tys. SMS-ów miesięcznie do zdefiniowanych grup odbiorców.




Zobacz: pełną specyfikację zamówienia (plik .pdf; 246 kB).

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    29. ~hettman  2010-07-06 16:56:21  host: chello084010219022.chello.pl

    calkowicie bez sensu podawac ten nr w specyfikacji przetargowej bo to raptem 999 nr-ow do przeszukania-info podane na tacy do podsluchiwnia/dreczenia itp...

  • 0

    30. ~  2010-07-06 17:01:18  host: t13-08.opera-mini.net

    Na pewno wygra Plus jak zawsze, nawet dobrze, bo to jak na razie państwowa sieć z najlepiej rozbudowaną siecią, oraz jakością, która jest najlepsza. Już wiadomo dlaczego Plus ma gdzieś klientów pre paid, taki przypływ klientów z nie małymi abonamentami liczy się niż jakiś tam pre paid, z drugiej strony po co się starać jak i tak sporo tam siedzi naiwniaków którzy nie mają rozeznania w ofertach innych operatorów. /Kwistas

  • 0

    31. ~lolek  2010-07-06 17:11:07  host: 94.254.200.102

    ale po co im isdn osobny? jaki ruch bedzie nim realizowany, skoro mają komorki?

  • 0

    32. ~Darox  2010-07-06 17:24:50  host: ip-89-174-40-184.multimo.pl

    Ja stawiam, że wygra PTC, bardziej po linii ideologicznej

  • 0

    33.  2010-07-06 17:47:12

    Kiedyś telefony w firmie gdzie pracuję były w Orange każdy około 99zł miesięcznie w tym Iphony gratis. teraz Mamy ERE i abo jest po 3zł a min za 10gr do wszystkich a do sieci po 1gr i telefony po 1zł w sumie mogli wybrać playa pewnie jeszcze taniej by wyszło my też mamy lekko ponad 1000szt kart sim

  • 0

    34. ~pracownik plusa  2010-07-06 18:45:29  host: pub-195-222-100-177.welnowiec.net

    Jak się zmienił prezydent to mam wielką nadzieję że PiSowskiego Bauca wywalą z plusa.

  • 0

    35. ~  2010-07-06 18:57:21  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Coraz więcej instytucji państwowych i urządów robi przetargi na operatora a nie jak to było do niedawna jedyną słuszną siecią był Plus.

  • 0

    36.  2010-07-06 19:10:31

    34. ~pracownik plusa -- a myślisz że to człowiek PISu?? :D Chyba sie mylisz. Został prezesem Polkomtela w 2008 roku jak PIS już nie rządził. Przed nim był Glapiński, to był człowiek PISu. Bauc związany był raczej z AWSem, był wiceministrem za Balcerowicza. A AWS to Buzek, Krzaklewski, Niesiołowski itp Czyli obecne PO :P

  • 0

    37.  2010-07-06 19:31:22

    @11 z jakiego zrodla wiesz, ze to przetarg dla kancelarii jeszcze nie zaprzysiezonego prezydenta (ktora nawet nie zostala jeszcze powolana)? znajac zycie to "stara" kancelaria (ktora wczoraj/dzisiaj podala sie do dymisji) podstawia zbuka ich nastepcom... ochlon, poczytaj i zobaczysz, ze BK poki nie zostanie zaprzysiezony to kancelarie conajwyzej moze sobie zrobic w domu...

  • 0

    38. ~abonent  2010-07-06 19:46:04  host: chello089079090188.chello.pl

    Punkt 16.3 zamówienia - sami w zamówieniu podali ten zakres numeracji, więc o co niektórym chodzi?

  • 0

    39. ~  2010-07-06 19:51:21  host: 89.229.205.53

    @37 z tego co pamiętam po 10 kwietnia p.o. prezydenta pan Komorowski powołał na stanowisko Szefa Kancelarii Prezydenta pana Michałowskiego. Więc ten zbuk jest przynajmniej trochę nowy, chociaż sama procedura przetargowa czyli np. szacowanie potrzeb zaczęło się jeszcze za starego szefa.

  • 0

    40. ~Poll  2010-07-06 21:21:18  host: tr1-97.netfala.pl

    Wybrało ciało co chciało więc ma. Znowu ktoś ma jakieś wątpliwości?

  • 0

    41. ~  2010-07-07 00:09:55  host: chello087207023007.chello.pl

    a dlaczego nikt nie stawia na Orange. W końcu jedyna sieć dzięki której ministrowie prezydenta będą mogli w parach do kina w Środy chodzić i może wygrają BMW ;) hehe jakkolwiek nie będzie, to i tak państwo wyda za dużo kasy na nich, na kartę niech wezmą wszyscy i tyle, jak ktos będzie chciał więcej podzwonić to musi sobie doładować;D hehe

  • 0

    42.  2010-07-07 06:34:56

    @39 osoba odpowiedzialna - Elzbieta Chodkiewicz. pani ta pracowala KP od 2007 roku, wczesniej pracowala w kancelarii Lecha Kaczynskiego, gdy byl prezydentem Warszawy. pani od kontaktu tez pracowala z LK. data wyslania dokumentacji 30 czerwca. masz jeszcze jakies watpliwosci co do tego czy jest to zbuk czy tez nie?

  • 0

    43.  2010-07-07 08:25:50

    a i zeby nie bylo - nie pisze tego zlosliwie, bo to akurat jest juz taka polska specjalnosc podkladanie w ostatnich dniach przed odejsciem "swini", na zasadzie niech nastepny potem sie z tego tlumacza i probuja odkrecic i irytuje mnie to strasznie, ze tak sprzeniewierza sie publiczne pieniadze... przetarg zapewne bylby predzej czy pozniej rozpisany, na warunkach jakie by chciala "nowa" koncelaria. no ale jak widac w Polsce wszystko musi byc na opak.

  • 0

    44. ~  2010-07-07 08:56:31  host: t20-10.opera-mini.net

    te numery to juz pewnie maja i chca w razie cego przniesc... jako kancelaria (w sumie pracujaca w jednym miejscu), to moze miec abo w kazej sieci nawet wRodzinie, o ile ci jeszcze istnieja. Swoja droga, to czy kazda, KAZDA zatrudniona osoba w kancelarii musi miec sluzbowa komorke? Jak zwykle marnotrastwo naszych pieniedzy

  • 0

    45. ~  2010-07-07 10:44:08  host: 188.146.245.143.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @42 Czyli twierdzisz ze Szef Kancelarii nie wie co się dzieje w jego urzędzie? (to ja pisałem 39) i żeby nie było że to są jakiś polityczne wypowiedzi to głosowałem na B.K. Nie pracowałem nigdy w administracji publicznej ale wydaje mi się że taki przetarg nie ogłasza się w pięć minut i to bez wiedzy i przyzwolenia szefa, Jednak 600 aktywacji to nie jest Pan Pikuś...

  • 0