Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 60% łączy w UPC to co najmniej 25 Mb/s

60% łączy w UPC to co najmniej 25 Mb/s

WitekT 14 Października 2010 13:39

0 0
Już 500 tys. z ponad milionowego grona abonentów UPC Polska korzysta z szerokopasmowego Internetu. Blisko 60% nowych abonentów wybiera łącza 25 Mb/s lub szybsze.

Już blisko 70% sieci UPC zostało unowocześnione do standardu EuroDocsis 3.0, a do końca bieżącego roku UPC Fiber Power będzie dostępny wszędzie tam, gdzie UPC oferuje usługi internetowe.


Źródło tekstu: UPC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2010-10-14 15:21:25

    Upload przy 25 to 1.5, przy 50 zaś już 5. Dla niektórych zastosowań warto zatem wziąć szybszą wersję żeby szybciej wysyłać dane.

  • 0

    13. ~  2010-10-14 15:25:07  host: t18-03.opera-mini.net

    po co komu powyzej 5Mb/s? Zapytaj grafikow komputerowych...

  • 0

    14. ~Don Pedro  2010-10-14 15:26:44  host: chello089078061122.chello.pl

    Uzywam łącza 10 Mb w UPC. Zmniejszyłem prędkość z 25 Mb bo incydentalnie rozwijałem tą prędkość podczas ściągania. Róznica jest niezauważalna pomiędzy 10 a 25 Mb przy normalnym użytkowaniu, a w kieszeni zostaje paręnaści złociszy... na piwo :)

  • 0

    15. ~misio bisio  2010-10-14 16:05:13  host: acmw24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja mam 1mb w tpsie i rządze ;-p, ale zrobili mi promocje i za 2mb juz zaplace tylko 45 zl.. niech zyje tp sa ;-)

  • 0

    16.  2010-10-14 16:53:53

    A ja mam 8Mb za 49zł -to całkowity koszt internetu i utrzymania łącza u providera lokalnego.

  • 0

    17. ~wookash  2010-10-14 16:58:38  host: chello089075045205.chello.pl

    Potwierdzam opinię Don Pedro. W centrum Katowic osiągnięcie prędkości 25 mbps jest niemalże teorią. Faktycznie możliwe jest osiągnięcie około 16-18 mbps maksimum.

  • 0

    18.  2010-10-14 17:44:47

    Zmieniłem 15 Mb/s ma 5 Mb/s. Do użytku domowego spokojnie wystarczy. Różnicy nie widze żadnej, chyba że ściągam jakiś duży plik ale to bardzo rzadko robię.

  • 0

    19.  2010-10-14 18:07:51

    jeśli ktoś zastanawia się, do czego 25MB, musi mieć tylko jeden komputer podpięty do internetu...

  • 0

    20.  2010-10-14 18:42:46

    Szkoda,ze u mnie nie moge miec nawet 1Mb/s. We wsi wszystko pozapychane. ;/

  • 0

    21. ~  2010-10-14 19:04:06  host: chello084010219022.chello.pl

    ja tam sobie upc bardzo cenie a jak mieli zwieche to bez jakiejkolwiek reklamacji dali upust na abo.spoko firma.

  • 0

    22. ~  2010-10-14 19:05:45  host: chello084010219022.chello.pl

    "17-tez mieszkam w katowicach i caly czas mam 24-27(abo 25!)

  • 0

    23.  2010-10-14 20:24:14

    Zastanawiam się po co użytkownikowi prywatnemu (a do takich adresowane są reklamy UPC) 25 mbit łącza? Do stronek wystarczy 1mb, do gier dla dzieci 2-4mb, do ściągania torrentów 6-10mb, chociaż i tak rzadko idą połową tej prędkości. Więc?... 25 mbitów epenisa, jo? Ktoś wspomniał też o asymetrii tych łączy, która jest po prostu żałosna: pobrać filmik na youtube w kilkanaście sekund, a wysyłać fotki z wakacji do rodziny przez kilkadziesiąt minut? To jakaś pomyłka. Niestety w tej kwestii wszystkie polskie molochy internetowe zwyczajnie dają ciała. Ludzie z UPC - mi nie imponują Wasze numerki, mi wystarcza 4 mbity łącza, a szczęśliwy byłbym, gdyby było to symetryczne.

  • 0

    24. ~  2010-10-14 20:57:48  host: chello084010219022.chello.pl

    @23-NP. do cod 6 na prywatne rozgrywki...:)

  • 0

    25. ~  2010-10-14 20:58:40  host: chello084010219022.chello.pl

    c,d,oczywiscie z TS i dodattkami + skype dla teamu

  • 0

    26. ~  2010-10-14 22:07:58  host: quzo

    @23 nie wiem gdzieś ty się uchował ale 1Mb do stron nie wystarcza , do torrentów 6-10 to też za mało , a to że tobie idą wolno to twój problem , jak ściągam coś z torrenta to transfery dochodzą do 100Mb/s , a co do UPC to miałem łącze 30Mb ale je zamieniłem na 120Mb/s , transfery są takie jak powinny być i nie mam co narzekać na upc

  • 0

    27. ~iksmennn  2010-10-14 23:43:18  host: trash.pl

    Warto dodać, że upc limituje p2p http://oi55.tinypic.com/2m4rlar.jpg lub http://je.pl/tb7p

  • 0

    28.  2010-10-15 08:15:38

    Niektóre opinie są ciekawe... Ja się pałuję z 2Mb na dwa kompy, a momentami przy zwykłym przeglądaniu stron i 5Mb mogłoby być mało. Jakbym sam decydował o łączu u siebie, to poniżej 5Mb nawet bym nie rozważał, a wręcz myślał o jakiejś dwucyfrowej prędkości.

  • 0

    29. ~santo nicolaus  2010-10-15 09:42:46  host: chello087206104233.chello.pl

    Ja powiem , tak, mam 25mb i czasami chrome nie zdąży zapisać pliku zanim się ściągnie ( plik 144MB jakieś 7minut i jest 100% po czym sie zawiesza "zapisywanie" ), a na FF działa ok , 7min i plik siedzi na dysku :PP @9 ~użyszkonik Widocznie masz lipny router, ja zazwyczaj mam 22mb gdy coś ciągnę z sieci, 2,5MB gdy ssie z torrenta, wszytko na wifi. Jedynie zauważyłem ze upload na wifi mam w granicach 600kb a na kablu 1400 Ja zazwyczaj

  • 0

    30. ~hołek  2010-10-15 11:30:23  host: dpy97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    skoro 25mb jest w dobrej cenie, to klienci upc nie mają jakiś oporów i nie biorą 5mb. Ale jeśli UPC ma być jakąś istotną alternatywą dla Neo, to musi rozszerzać swoją działalność na całą Polskę, a nie tylko działać w kilku kluczowych miastach.

  • 0

    31. ~  2010-10-17 01:06:14  host: t22-04.opera-mini.net

    Szkoda że u mnie to góra 2 mb się da przyłączyć

Dodaj swoją opinię