Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 6 mln smartfonów działa w polskich sieciach

6 mln smartfonów działa w polskich sieciach

WitekT 15 Sierpnia 2011 10:42

0 0

Centertel szacuje, że w polskich sieciach pracuje około 6 mln smartfonów, z czego 1,8 mln mają klienci sieci Orange - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

30. czerwca w polskich sieciach działało 48,5 mln kart SIM. W IV kwartale 2008 roku, kiedy to aktywnych kart było trochę ponad 44 mln, z danych UKE wynika, że z prawie 7 mln można było faktycznie uznać za martwe. Biorąc pod uwagę te dane można szacować, że aktualnie około 15% używanych kart SIM włożonych jest w Polsce w smarfona.




Aktualna sprzedaż smartfonów w ofercie abonamentowej to, w zależności od operatora, od 40% do 60%.

Czy posiadasz smartfona?

Tak
66.24%
Nie, ale planuję go wkrótce kupić
12.97%
Nie
15.15%
Nie wiem co to smartfon
5.65%

Wszystkich głosujących: 779



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 2

    33. ~  2011-08-15 20:59:14  host: t18-12.opera-mini.net

    Java a konkretnie j2me daje sporo możliwości.Śmieszy mnie taki gostek który kupił smartfona a teraz lekceważąco pisze o javie.Opera Mini,ProPaint Mobile,Virtual Radio,Centurion,Bolt,Ucweb to midlety j2me które nie ustępują funkcjonalnością aplikacjom na androida.Na rosyjskich forach,gdzie są bardziej zaawansowani użytkownicy fonów niż w Polsce jedno z najczęstszych pytań jest o emulator javy na androida..

  • 0

    35.  2011-08-15 22:36:27

    Co robi Centurion?

  • -1

    36. ~Daniel  2011-08-15 22:54:04  host: 082139037060.radom.vectranet.pl

    niema jak to zwykły telefon powtarzam telefon nie wynalazek internet w telefonie to głupota moim zdaniem dlatego że słabo widać wysokie koszty i wolno chodzi strasznie i bateria trzyma w tych wynalazkach maxx 2 dni i są strasznie nie trwałe te smartfony niema to jak net na komie a poza tym po co mi net w telefonie na zewnątrz? ja żyje światem realnym a nie wirtualnym jak wiele osób i tez mam przyjaciół prawdziwych a nie jak nie którzy na fecboku lub nk po 500 i się chwalą ile to mają znajomych a tak naprawdę część tych osób znają dobrze ze nadal powstają telefony do dzwonienia i sms a po za tym w normalnym telefonie bateria trzyma 7 i więcej dni a w tych wynalazkach maxx 2 dni to tylko moje zdanie na ten temat.

  • 0

    37. ~  2011-08-15 22:59:28  host: z27-14.opera-mini.net

    36, uzywasz czasem znaków interpunkcyjnych np. . , Powinny występować tez w zwykłych telefonach a nie tylko smartfonach. Mam smartfona i bateria trzyma 4-5dni i czesto net przeglądam

  • 0

    38. ~  2011-08-15 23:02:46  host: z27-14.opera-mini.net

    chociaz zgadm sie, ze obecny pęd zeby z telefonu zrobic komputer nie pasuje mi. 6mln smartfonow a ciekawy jestem ilu abonentow korzysta z 3G. Dobrze byloby takie informacje zdobyc od operatorow

  • 0

    39. ~  2011-08-15 23:05:15  host: p20-11.opera-mini.net

    @35 Centurion to menadżer plików z możliwością rozpakowywania rar i zip

  • 0

    40. ~Daniel  2011-08-15 23:17:02  host: 082139037060.radom.vectranet.pl

    no widzisz 4 do 5 dni to dużo? mi osobiście bateria trzyma 11 dni w telefonie a często pisze SMS a jeśli mało używam telefonu to 14 dni bateria potrafi wytrzymać a znaki interpunkcyjne też mam więc nie widz problemu dużo osób jest uzależniona od internetu dlatego myślę że z tego to wynika jak juz mówiłem wole świat realny nie mówie ze internet nie jest przydatny jest potrzebny ale trzeba go używać z głową i nie oszukujmy się nasi operatorzy mają bardzo wolny internet mobilny wiem bo testowałem i zrezygnowałem ze smartfona miałem tydzień i miałem dosyć wiecznie problemy wolno chodzą w porównaniu do telefonów i bateria krótko trzyma więc ja nie widzę w tym nic fajnego ale nie którzy to lubią każdego wybór prawda???? dla mnie to osobiście strata kasy i czasu na zabawki są dużo fajniejsze zajęcia niż siedzenie 24 h na necie np spodkanie ze znajomymi a nie spodkanie na fecboku pozdrawiam.

  • 0

    41. ~  2011-08-15 23:49:28  host: z27-14.opera-mini.net

    ja korzystam z netu jak widzisz a konta na fejsbuku i na nk nie mam, powaznie. Jak widze maniakow FB to są juz uzaleznieni ludzie. Nokia e52 ladnie trzyma bateria, nawet 10dni. Mialem wczesniej zwykly telefon i bateria trzymala podobnie. Teraz mysle o jakims dualsimie od samsunga, bo czasem sie przydaje zeby kieszeni nie wypychac. Jaki masz telefon?

  • 0

    42. ~  2011-08-16 01:29:25  host: z13-08.opera-mini.net

    Mam 2 telefony- Samsung Duoz b 7722 i Sony Ericsson k810i. Który z nich to smartfon ?

  • 0

    43. ~  2011-08-16 02:10:29  host: p20-11.opera-mini.net

    Rosjanie piszą ciekawe aplikacje na javę,mod opery mini to cacko,sam używam na androidzie:)tak,javy używam na smartfonie.

  • 0

    44. ~  2011-08-16 02:19:11  host: p20-11.opera-mini.net

    #42 żaden

  • 0

    46. ~Jacek  2011-08-16 09:02:24  host: 82-160-247-98.tktelekom.pl

    Do 43. - aplikacje na androida to java, jedynie możesz robić ograniczone wstawki np. w C++.

  • -1

    47. ~  2011-08-16 09:35:03  host: cja6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jesu do tych którym pszszkadza że w szmartwonach bateria pada szybko , jeżeli szmartwona używa sie tak jak awykłego tela to bateria trzyma tak samo jak w zwykłym telefonie

  • 0

    48. ~  2011-08-16 09:37:07  host: cja6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    moszesz polecić jakiś emulator javy me?

  • 0

    50. ~  2011-08-16 18:25:41  host: z39-01.opera-mini.net

    PANIE ADMIN, PAN JESTES NIENORMALNY! CZLOWIEKU ZASTANOW SIE CO TY KASUJESZ?!? * Calm7

  • 0

    51.  2011-08-16 18:28:56

    50: kasuję to, co nie ma związku z tematem newsa. Tu panują określone zasady, których należy przestrzegać. Jeżeli masz jakieś konkretne uwagi, to zapraszam na forum do działu TELEPOLIS.PL.

  • 0

    52. ~  2011-08-16 18:31:37  host: z22-15.opera-mini.net

    @witek, rozumiem, ze 49 jest na temat? Faktycznie bufon z ciebie sie zrobil. Sosowka wali na dekiel?@witek, rozumiem, ze 49 jest na temat? Faktycznie bufon z ciebie sie zrobil. Sosowka wali na dekiel?

  • 0

    53.  2011-08-16 18:34:52

    52: licz się ze słowami. Komentarz #49 przeoczyłem, ale już został skasowany. Każdy kolejny komentarz nieodnoszący się do newsa zostanie, niestety, skasowany.

  • 0

    54. ~  2011-08-16 19:14:43  host: p21-05.opera-mini.net

    "niestety" heh, witek kup sobie jakieś zioła jak ci calm7 (chyba) radził i pewne rzeczy po prostu olejesz

  • 0

    55. ~  2011-08-16 22:22:44  host: ip-94-42-52-70.multimo.pl

    Co to jest ten smartfon?

Dodaj swoją opinię