Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 6 mln pobrań dziennie w Ovi Store

6 mln pobrań dziennie w Ovi Store

Q! 26 Czerwca 2011 17:34

0 0

Nokia podała statystyki dotyczące swojego Ovi Store. Wśród nich znalazły się dane o ilości dziennych pobrań aplikacji i treści, która osiągnęła 6 mln sztuk.

Obecnie w Ovi Store, a niedługo już Nokia Store, znajduje się ponad 48 tys. aplikacji i treści. Oznacza to, że sklep Nokii wyprzedza microsoftowy Marketplace oraz AppWorld od RIM, który oferuje około 37 tys. aplikacji.




Oprócz tego Nokia poinformowała, że ponad 170 firm i programistów przekroczyło 1 mln pobrań swoich aplikacji. 15 z nich może się pochwalić pobraniami na poziomie od 10 do 20 mln, natomiast 5 z przedziału 20 do 30 mln. Rekordzistą jest Offscreen Technoloigies, który na swoim koncie ma ponad 72 mln pobrań.

W ciągu minionych 2 miesięcy użytkownicy urządzeń pracujących w oparciu o platformę S40 zanotowali 35% wzrost ilości pobrań, odpowiadając tym samym za około 25% wszystkich pobrań ze sklepu.

Źródło tekstu: Mobile Business Briefing, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    5.  2011-06-26 18:18:48

    W pierwszym kwartale Nokie kupilo 108 milionow klientow. Na wiekszosc potrzeb pewny jestem, ze S40 z Java wystarcza. Ostatnio na spidersweb jeden z uzytkownikow napisal celny komentarz - niech 10% klientow/uzytkownikow Noki ktorym koncza sie umowy, przesiadzie sie pod koniec roku na Nokie z Windows Phone, a Microsoft z miejsca i automatycznie Nokia stanie sie bardzo powaznym graczem na rynku smartfonow. Czy tak bedzie czas pokaze.

  • 1

    6.  2011-06-26 18:23:58

    Zeby nie bylo watpliwosci - nikt nie sprzedal wiecej niz Nokia. Ale juz wieszcza jej rychla smierc, bo jest moda na usmiercanie Nokii. Na bbnews jest swietny artykul Pana Baryckiego w polemicznym tonie, ktory bezlitosnie rozprawia sie z modnym aktualnie wysylaniem w zaswiaty Blackberry. Choc oczywiscie nikt nie moze zaprzeczyc, ze konkurencja w postaci Apple, Samsunga czy HTC nie jest bardzo, bardzo mocna.

  • 1

    7.  2011-06-26 18:35:55

    Moja subiektywna opinia jest taka, że Nokia to najlepszy producent telefonów i smartfonów na rynku.

  • 1

    8.  2011-06-26 18:37:40

    Symbianowiec: daj dowody :)

  • 0

    9.  2011-06-26 18:45:57

    @matteo: Bo ma Symbiana, a to najprostszy system w obsłudze na rynku (oczywiście według mnie).

  • 0

    10.  2011-06-26 18:56:41

    Matteo, subiektywna opinia to tak jak kwestia gustu a jak wiadomo de gustibus non est disputandum;) Moja opinia jest taka po wieloletnim obcowaniu ze smartfonami Nokii, i Androida, ze najbardziej dopracowanym systemem jest iOS (chociaz mial konkretna wpadke z 4.1 bodajze na modelu 3G), nie podoba mi sie w Androidzie to, ze a to na 2.3.4 wylacza mi sie sam modem, a to, ze na finalnym 2.3.3 S I "gubi" czas wygaszania ekranu, zaczynam rozumiec czemu operatorzy jak diabel swieconej wody boja sie dopuszczac aktualizacje Androida, o fikcyjnej de facto wielozadaniowowsci, gdzie tam S I do jakiejkolwiek Nokii, chocby starej jak swiat E61 z 2006 roku.... Dobrze, ze S II jest pozbawiony praktycznie wszelkich wad, ale iPhona czy S II nie beda nigdy dostepne dla wszystkich, tak samo jak nigdy na swiecie nie bedzie samych dyrektorow czy bogaczy, choc niektorzy usilnie usiluja wmowic, ze iPhona bedzie na pewno pasowal kazdemu bez wzgledu na zroznicowane potrzeby i preferencje. No ale moda to moda, blogi gloryfikuja Apple, sypiac juz piasek na trumne RIM i Nokii...

  • 0

    11. ~  2011-06-26 19:10:53  host: host-89-167-85-233.nplay.net.pl

    Chciałem symbiana, ale zarazem coś z przynajmniej średnim procem. Więc wziąłem SE VIVAZ 720mhz[czyli najmocniejszy wśród symbianowców]+ powerVR, 8mpix, VideoHD z continue AF, darmowy GPS, 8gb pamięci w zestawie, itd, itd. za ... 600zł nowy, bez umów. Wgrałem SPB shell, mody przyspieszające i jest GIT.

  • 0

    12.  2011-06-26 19:19:45

    issa... sorry, android to nie jest system wielowątkowy??

  • 0

    13.  2011-06-26 19:21:59

    pytam, bo nie wiem - ale jeski tak, to nic dziwnego, ze nie mogę znaleźć w tym (akurat w samsungu jakimś - galaxy 5700 czy 5800 - nie znam oznaczenia nawet - siostrzenica używa) nic co umożliwia zarządzanie aktywnymi aplikacjami ;-) Najbardziej interesuje mnie oczywiście stan modemu (sesji) w aplikacjach korzystających z dostępu do Sieci...

  • 0

    14.  2011-06-26 19:30:49

    Wlo, w teorii jest. W praktyce to co mam na S I doprowadza mnie do szewskiej pasji i zdaje sie, ze przymiarki Nokii do Androida a pozniej rezygnacja z niego nie byla spowodowana li tylko wplywem Elopa. Nie moge sobie teraz przypomniec jak dzialala mi wielizadaniowosc na Desire ktora mialem rok temu we wrzesniu, wrzucanie wszystkich implementacji Androida do jednego worka moze byc mylace. Sam Android jest moim zdaniem kosmiczny, przyjazny, bajecznie konfigurowalny, aplikacje fantastycznie integruja sie z systemem, wystarczy spojrzec co mozna wyrabiac z "Read it later" chocby na Operach, jak integruje sie Dropbox, Real Player, Evernote,Jorte, More Icon Widget, WidgetLocker, to naprawde (niemal) bajka. Ale nie jest to system bez wad. Pytanie czy warto placic 1200zl za na przyklad Cha Che bez umowy czy za iPhona 1400zl z dwuletnia umowa i abonamentem 90zl by sie sekunde lub dwie szybciej otworzyla jakas aplikacja - dla mnie nie warto, najgorsze, ze sporo jest takich co tego nie rozumieja i w zyciu sie nie przyznaja, ze cos im nie pasuje.

  • 0

    15.  2011-06-26 19:37:24

    Wlo, od wersji 2.2 Froyo dostepny jest Menadzer aplikacji czy to w postaci widgetu czy dedykowanej ikonki/natywnego elementu systemu. Mozesz tez uruchomic Menagera dluzej przytrzymujac klawisz powrotu do ekranu glownego (najpewniej srodkowy w tym Galaxy), ale czegos takiego na wzor Menadzera Polaczen/Aktualne polaczenie danych z Symbiana (chyba) nie ma, choc pewnie znajdzie sie caly tabun instalacji monitorujacych stan sesji, jest widget szybkiego wlaczania modemu, aplikacji automatycznie wlaczajace tethering po pidlaczeniu do usb, pod tym wzgledem potencjal Android Market jest doslownie druzgocacy. Cos na zasadzie "nie masz to doinstaluje, na pewno znajdziesz".

  • 0

    16.  2011-06-26 19:41:20

    Wlo, zobacz w markecie (android.market.com z www) aplikacje 3G Watchdog. Mozna wyslac aplikacje na telefon oczywiscie zdalnie, na kazdy numer podpiety do konta. Jest tez cos takiego jak widget z obsluga kodow ussd wysylajacy o ustalonym odstepie czasu kod, moze sie przyda.

  • 0

    17. ~miro  2011-06-26 22:49:50  host: 31.11.129.163

    Pobieram, nie ukrywam, szczególnie teraz jest 20 gier za darmo na Symbian ^3 min. Angry Bird Rio i Seasons i jeszcze jakieś samochodówki, za bardzo nie gram ale dla zabicia czasu w ptaszki można pograć. W ogóle to jest jeszcze sens łamać system? mówię tu o powyższym Symbianie?

  • 0

    18. ~Lillandr  2011-06-27 08:10:19  host: 94.75.84.90

    A ja szczerze mowiac mam opory przed kupnem telefonu na Androidzie. Zwazywszy ze co chwila dostajemy jego nowa wersje- nie lapie dokladnie o co chodzi w tych gingerach, Froyo i kolejnych wersjach- (co z jednej strony jest dobre) ale porzucana jest szybko mozliwosc aktualizacji do nowszej wersji. Albo wycofuja sie z tego- tak jak ostatnio byla ta afera z HTC na facebooku. A Symbian jest caly czas 1. stabilny 2. Prosty 3. Jestem do niego przyzwyczajony. Musze kup telefon do pracy i mysle nad e7.

  • 0

    19.  2011-06-27 08:56:01

    W ostatnim roku przerobiłe 19 słuchawek z różnymi systemami :) W prywatnym rankingu na 1 miesjcu uplasował się iPhone 4 ale zaraz po nim Nokia N8. Androida więcej nie wezmę do ręki :) Wcześniej 4 lata z Blackberry i jakoś nie mam ochoty powrócić do tego rozwiązania.

  • 0

    20.  2011-06-27 12:35:15

    Jeśli Microsoft popełni pewien rażący błąd to możemy się spodziewać drogich noki z WP i tanich z Symbian Anna. A to by bardzo pomogło Symbianowi. Co do MeeGo - jeśli obsługuje aplikacje na androida, na dystrybucje GNU/Linux i jeszcze ktoś odpali na tym WINE... Podejrzewam, że w takim wypadku android 3.X umrze śmiercią naturalną, a 2.X będzie miał duże problemy. Wątpię, żeby inni producenci przepuścili taki system jak MeeGo.

  • 0

    21. ~  2011-06-27 12:37:02  host: z21-06.opera-mini.net

    dlaczego nikt nie mówi o tel. bez OSu?

  • 0

    22.  2011-06-27 12:56:24

    @21 nie wiem jak inni, ale dla mnie tel bez OS jest wybrakowany.

  • 0

    23. ~dt  2011-06-27 21:35:03  host: wap.plusgsm.pl

    to jak z tym podgladem aktywych aplikacji w Andku w koncu jest?Nie ma systemowego klawisza jak w symbianie zeby podejrzec i sie przelaczyc na dana aplikacje?

  • 0

    24.  2011-06-28 00:25:20

    @23 z tego co wiem nie ma.

Dodaj swoją opinię