Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 6 lat "czerwonej łapy"

6 lat "czerwonej łapy"

WitekT 13 Marca 2010 20:40

0 0

13. marca 2004 roku to jedna z ważniejszych dat w polskiej telekomunikacji. Tego dnia, dokładnie 6 lat temu, PTC wystartowała z ofertą Heyah.

Już kilka tygodni przed startem rozpoczęła się kampania reklamowa wspierająca nową ofertę. Na wielu billboardach zawisły plakaty z "czerwoną łapą", która intrygowała i prowokowała, jednak nie wszyscy wiązali ją z nową ofertą sieci komórkowej.

Heyah była pierwszą na rynku ofertą prepaid, która oferowała - w standardzie - cenę za minutę poniżej 1 zł (0,98 zł) i sekundowe taktowanie już od samego początku. To zapoczątkowało późniejszą falę obniżek i odejście od taktowania 30- czy 60- sekundowego. Co ciekawe, była to też pierwsza oferta, którą operator tak mocno próbował oddzielić od swojego głównego brandu oraz pierwsza, w której nie było dostępnych zestawów z telefonami.




Milion użytkowników Heyah zdobyła w zaledwie 8 tygodni. Także dzięki sklepowi internetowemu, w którym samemu można było wybrać numer - na początku zaczynający się od trzech ósemek.

Za ojców oferty można uznać trzy osoby - Jacka (Henslera) Balickiego (późniejszego członka zarządu P4, a teraz współwłaściciela agencji FireFly), Grzegorza Esza (aktualnie członka zarządu Netii, wcześniej rosyjskiego operatora MTS) oraz Rafała Końskiego (aktualnie zajmującego się konsultingiem i wspieraniem projektów telekomunikacyjnych). Za kontakt z mediami od samego początku odpowiada Agata Borowska.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 203
  • 2

    188.  2010-03-18 21:14:01

    Heyah... nic ciekawego z nią nie kojarzę.

  • -3

    189. ~  2010-03-18 22:43:36  host: t18-05.opera-mini.net

    Ale takie jajo to uparte jak kozioł w kapuście! Dla takiego typa białe zawsze będzie czarne.

  • 2

    190.  2010-03-18 22:59:24

    189 A ty się nie dasz przekonać, że białe jest białe, a czerne jest czarne, bo ty korzystasz z wRodzinie.

  • -1

    191. ~  2010-03-18 23:27:38  host: 109.243.213.4

    @190: Nie, nie z wRodzinie (zresztą skąd miałbyś wiedzieć) i wcale nie bronię tej marki.

  • -2

    192.  2010-03-18 23:35:24

    @180: stawka bazowa: 29 groszy, podwójne doładowania, darmowe smsy w sieci, ostatnio także bezpłatne rozmowy po doładowaniu. Dla mnie międzynarodowe to nie margines: sporo dzownię, szczególnie do pozostałych państw UE.

  • 2

    193.  2010-03-18 23:35:41

    189 - Jak nie masz nic do napisania (a widzę, że jednak nie masz), to stul pysk!

  • 3

    194.  2010-03-19 00:07:00

    192 Rówież dużo dzwonię za granicę i mogę się założyć, że więcej od Ciebie, bo chyba nie dzwonisz codziennie ok. pół godziny do godziny, a często dłużej. Posiadam kartę Heyah I DO ROZMÓW ZA GRANICĘ Z NIEJ NIE KORZYSTAM. Z prostego powodu. jest za droga. Przyznaję, że jest tańsza od innych sieci, ale co z tego skoro do rozmów zagranicznych jest i tak za droga. Śmieszą mnie osoby które twierdzą, że za pomocą Heyah często dzwonią za granicę. Godzina rozmowy w Heyah kosztuje 35 zł, a w skali miesiąca to kosztowałoby mnie minimum 1050 zeta. Ja płace 4,80. Co w skali miesiąca daje 900 zł oszczędności. CO do reszty Twoich zarzutów 1) Play chyba pierwszy ze wszystkich dał 29 gr, więc 29 gr w Heyah to nie atut który pokazuje przewagę, a nawet raczej ułomność, bo jednak w Heyah do niektórych sieci jest drożej 2) SMSy do wszystkich sieci uważam za lepsze niż w sieci z dwóch powodów. Pierwszy, to że Opy ostatnio pokazały że komunikacja w obrębie sieci ich nic prawie nie kosztuje, a drugi że znam już tylko 1 osobę która ma jeszcze H, 3) W Play są również darmowe rozmowy za doładowania i tochę nie podoba mi się, że PTC w całej swojej sieci tego nie wprowadziła, skoro i tak wszystko idzie po tych samych nadajnikach. 4) Podwójne doładowania - fajny bonus jesdnak przez wszystkie te lata nie podwajałem chyba nigdy kwoty wyższej niż 50 zł. I nigdy nie ładowałem karty, tak jak robią niektórzy, gdy miałem kasę na karcie, licząc że może przez rok nie będzie x2. Dla mnie to zwykły bonus zachęcający do doładowania i POKAZUJĄCY ŻE OPERATOR PONOSI NIŻSZE KOSZTY NIŻ STARA SIĘ TO UDOWODNIĆ CENNIKIEM.

  • 2

    195. ~ja  2010-03-19 01:06:26  host: dcw143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    192. To jest odpowiedź na post #180? Mało konkretna. Dla mnie i moich znajomych rozmowy zagraniczne nie są potrzebne, więc przewaga Heyah jest zerowa. W PF też jest stawka 29gr, Program Doładowań, SD, free sms, które można sumować, 30min/20gr, 300min/5gr na stacjonarki, 1 za 2 obniżająca stawkę, ważność kontra 12+3 miesiące. W niczym nie widzę wyższości Heyah (oprócz "magicznych" rozmów zagranicznych, ale PF też ma niskie stawki np. do Azji) przy ładowaniu konta za minimum 30 zł/miesiąc. Mogę się zgodzić co najwyżej na równowagę w zależności od potrzeb klientów. Chociaż osobiście uważam, że PF jest lepszy, bo koszt utrzymania może być dużo niższy niż 200 zł/rok.

  • 3

    196. ~ja  2010-03-19 01:20:05  host: dcw143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cd. 195 Jeszcze jedno wyjaśnienie. Jestem zadowolony z istnienia i zmian w Heyah, bo pośrednio użytkownicy PF także na tym zyskują. A co do książki telefonicznej - Heyah = 0 kontaktów, a Plus, Era, Orange, P4 są. No i jeszcze są mBankowcy. :)

  • 1

    197. ~  2010-03-19 09:47:09  host: 77-254-81-248.adsl.inetia.pl

    @196 - no tak działa konkurencja :) u mnie za to w książce telefonicznej numerów w Heyah mnóstwo, za do do Play ani jednego :)

  • 1

    198. ~pes  2010-03-19 11:29:14  host: dpc144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Heyah zrobiła dużo dobrego dla rynku po debiucie. To było coś jak PF rok temu. Ale i dzisiaj Heyah się dobrze prezentuję, kiedyś wspominali, że może nawet postpaida uruchomią- ciekawie by było :)

  • 1

    199. ~  2010-03-19 12:03:13  host: 77-254-81-248.adsl.inetia.pl

    moim zdaniem to nie jest potrzebne. pre i mix wystarczą w zupełności...

  • 1

    200. ~dopestar  2010-03-19 12:28:14  host: 195-205-75-138.mtk-tv.pl

    Szkoda, że Heyah nie obniżyła stawki za internet do co najwyżej 1gr/100KB - bo ich obecna oferta słabo wygląda chociażby na tle Orange, gdzie właśnie jest taka stawka w Orange Free na Kartę ...

  • 2

    201.  2010-03-19 14:45:15

    Wiecie co? Tak już czytam i czytam te niektórych opinie i powoli zaczynają mi resztki włosów z głowy wypadać. Spójrzcie sobie na oferty Ery i Plusa (Superkarta) bez telefonów - szczególnie w Plusie ilość minut jest osłabiająca. Więc przestańcie w końcu co niektórzy jeczeć jak stare baby, ogarnijcie się trochę i przekalkulujcie oferty, przeczytajcie regulaminy i dopiero wybierajcie operatora. Nikt na siłę Wam umowy do łapy nie wcisnie. Oprócz kilku głosów rozsądku w tym i innych tematach zauważam nieprzebraną ilośc malkontentów i osób, które nie czytają co podpisują a w dodatku chca chyba żeby każdy operator jeszcze dopłacał im 2 złote do każdej wydzwonionej minuty. Telefon jest jak każda używka - można korzystać ale z głową. Tak więc czytać, czytać i kalkulować przed podpisaniem umowy lub kupnem pre-paida - to nie boli.

  • -2

    202. ~  2010-03-19 14:58:03  host: dcm189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    201. I po co kopiujesz swoje teksty. Chyba Ty zioło palisz albo niedopieszczony jesteś.

  • 1

    203. ~Sebol  2010-03-19 20:15:42  host: 87-205-163-35.adsl.inetia.pl

    Zapomniałeś też dodać że @201 że telefon to nie kredyt hipoteczny, nie jest od nagminnego liczenia. Dostajesz tyle i tyle pasuje kupujesz nie idziesz dalej. Co mam za każdym razem wszystko liczyć ? Bezsensu. Heyah akurat daje dobre zasady i ma dobrą ofertę.

  • -2

    204.  2010-03-22 10:51:21

    @194- nie rozmawiam godziny dziennie, ale dzwonię często i dzięki Heyah nie ponoszę nie wiadomo jak dużych kosztów, szczególnie teraz, gdy w sieci można dzwonić za darmo i bardzo często można skorzystać z podwójnego doładowania. Co do długich rozmów zagranicznych- na pewno są tańsze opcje, ale mi ta w zupełności wystarcza. @195- mało konkretna? Podałam tam wszystkie atuty oferty,ogólnie, nie tylko poł.międzynarodowe.

  • 1

    206.  2010-03-29 21:04:12

    Jaki uroczy urodzinowy artykuł :-) Nie da się ukryć, że Heyah faktycznie przebojem weszła na rynek. Fantastyczna kampania reklamowa i faktycznie kilka przełomów ofertowych. Pamiętam jak wszyscy z moich znajomych masowo przenosili się swego czasu do H. :-)

  • 2

    207. ~ballistic  2010-05-29 11:00:24  host: h82-143-163-114-static.e-wro.net.pl

    Heyah jestem z na od początku ładuje starter w miesiącu 80 do 100zl i nie dostałem zadniej ciekawej propozycji wręcz przeciwnie za wszystko trzeba płacić nawęd za głupie GG wiec i tak przenoszę numer do plya !bo tu nie ma przyszłości

  • -1

    208.  2010-06-29 16:36:23

    Proszę Cię... nie ma przyszłości? Ciągle przecież coś dziubią w ofercie. Jak na mnie jeszcze wielu fajnych rzeczy można się spodziewać po nich.

Dodaj swoją opinię