Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 57% Polaków zabiera ze sobą na wakacje smartfon

57% Polaków zabiera ze sobą na wakacje smartfon

LuiN 21 Lipca 2016 14:35

2 2

Przeprowadzony na zlecenie firmy Allegro raport SmartWakacje 2.0 pokazuje, że Polacy zabierają na wakacje przynajmniej dwa urządzenia elektroniczne. 57% ankietowanych zabierze ze sobą smartfon, 34% laptopa, a 33% tablet.



Kolejne miejsca na liście najchętniej zabieranych na wakacje urządzeń zajmują: aparat fotograficzny (28%), odtwarzacz MP3 (19%), kamera (16%), klasyczny telefon (14%), czytnik ebooków (9%), konsole do gier (8%) i smartwatche (7%).




Najbardziej cenionymi funkcjami smartfonów podczas wakacji są: możliwość wykonywania zdjęć oraz filmów, pozostanie w stałej łączności z rodziną czy znajomymi, budzik, obsługa poczty e-mail oraz rozrywka. W nieco mniejszych stopniu Polacy cenią sobie dostęp do konta bankowego poprzez aplikację mobilną oraz możliwość zakupu biletów na środki komunikacji miejskiej czy różne wydarzenia specjalne takie jak chociażby koncerty. Jeżeli chodzi zaś o tablety, to podczas wakacji wykorzystujemy je głównie do rozrywki, a także bardzo cenimy sobie funkcję budzika i możliwość wyszukiwania informacji na temat najciekawszych miejsc w okolicy.

Według raportu SmartWakacje 2.0, 61% Polaków zamierza spędzić wakacje w naszym kraju. 27% z nich w swoim miejscu zamieszkania lub na działce, a pozostałe 34% udając się nad morze, jezioro czy też w góry. 27% planuje wyjechać na urlop za granicę na terytorium Europy, a 16% preferuje kierunki egzotyczne.

Warto zauważyć, że według w/w statystyk, 29% z nas nie bierze na wakacje ani smartfonu, ani klasycznego telefonu. Należycie do tej grupy?

Źródło tekstu: T-Bull     

Dodaj do:

Tagi: wakacje

w sumie: 22
  • 0

    4. ~Kornel  2016-07-21 15:12:37  host: 89-73-205-159.dynamic.chello.pl

    Jak pamiętam z badania We Are Social 2016 w Polsce telefony komórkowe ma ok 74% całej populacji, więc wychodziłoby, że z tych 29%, tylko 3% mają w ogóle telefony i te 3% mogą zostawić je w domu.

  • 0

    7.  2016-07-21 15:18:59

    Telefon można wziąć ze sobą w zasadzie wszędzie (ja nie biorę np. do kibelka ;-) ). Parobem polega na rozsądnym korzystaniu z tego pożytecznego urządzenia. Tak, by to użytkownik był panem swojego smartfona, a nie odwrotnie.

  • 0

    8.  2016-07-21 15:35:56

    Czy ta sonda byla wsrod osob ktore MAJA dane urzadzenie? nie uwierze ze tylko 7% bierze ze soba smartwatcha ktory badz co badz jest tylko bardziej rozbudowanym zegarkiem. w te 57% bioracych smartphona tez nie uwierze

  • -1

    9. ~barszczyk  2016-07-21 15:44:01  host: apn-37-249-91-76.dynamic.gprs.plus.pl

    telefon na wakacjach to podstawa, nie dlatego, że muszę być online, ale po prostu zastępuje inne urządzenia, typu GPS, aparat, itd. chociaż, nie powiem, snapy na bieżąco też zawsze lecą (dobrze, że mam spory pakiet w uproszczonym abonamencie od t-m). ;D

  • -3

    10. ~Hotelarz  2016-07-21 15:48:28  host: user-109-243-50-249.play-internet.pl

    Ja nie zabieram bo po co na wakacjach to się odpoczywa podrywa dupy w hotelach a nie chodzi po fejsie.

  • 3

    11.  2016-07-21 15:56:32

    Tak je podrywasz, że Ci hotel zlikwidowali. Lepiej zabieraj telefon, bo do mamy się nie dodzwonisz, a " budek" coraz mniej. ;-)

  • -1

    12. ~Hotelarz  2016-07-21 16:01:33  host: user-109-243-50-249.play-internet.pl

    @11, Mózg ci zlikwidowali a nie hotel działa i ma się dobrze. A telefon fakt zabiorę bo ładne panie biznes women warszawianki chętne są na bara bara :-)

  • 1

    13. ~nmn  2016-07-21 16:15:07  host: 8.37.237.212

    12 no ale ajqju nie zachwycasz , wièc na inteligentná paniá nie masz szans trafić :-D

  • -1

    14. ~gaść98  2016-07-21 17:08:37  host: c-98-227-149-46.hsd1.il.comcast.net

    Jestem właśnie w USA. W kraju zamówiłem kartę lycamobile z numerem amerykańskim. Uruchomiłem ją dopiero w USA jestem już 3 dni REWELACJA. Wykupiłem pakiet za 29 dolarów - bez limitu rozmowy, sms-y do kraju, na miejscu bez limitu internet 3G i 1 GB LTE ( bez limitu rozmowy do chyba 100 krajów i sms-y - nie wczytywałem się w to bo zależało mina POLSCE). Pierwszy raz z tej sieci korzystam i jestem bardzo zadowolony - nie spodziewałem się. Jak ktoś jedzie za granicę to rozwiązanie gorąco POLECAM.

  • 0

    15.  2016-07-21 17:12:43

    A co ma wziąć ze sobą jak ma tylko smartfon anie telefon. Dlatego smartfon jest na pierwszym miejscu

  • 0

    16. ~Karol  2016-07-21 17:38:31  host: h172007.net.pulawy.pl

    74% Polaków posiada smartfon. Zapewne liczbę smart podzielono przez liczbę Polaków. Tylko, że niektórzy mają po 2. Z tego wniosek, że na wakacje wszyscy wezmą
    PS.Do tych, którzy piszą - Ja nie biorę. Czy braliście udział w tym badaniu? smartfon. Nie wezmą tylko ci, którzy nie mają :-)

  • -2

    17. ~iza  2016-07-21 21:50:43  host: dynamic-78-8-129-97.ssp.dialog.net.pl

    Akurat telefon to również gwarancja bezpieczeństwa. Jeśli już decyduję na wakacje dzięki szybkiej pożyczce z ferratum banku, to chcę aby było na tip top

  • 1

    18. ~  2016-07-21 22:37:22  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    "Warto zauważyć, że według w/w statystyk, 29% z nas nie bierze na wakacje ani smartfonu, ani klasycznego telefonu. Należycie do tej grupy?"
    Ta! Jasne! Już w to uwierzyłem. Takich rzeczy na wakacje nie biorą tylko skrajni survivalowcy czy bushcraftowcy, a tych raczej jest ułamek procenta w naszym społeczeństwie.

  • 0

    19. ~  2016-07-21 22:50:03  host: 173-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 14. ~gaść98: Czy już na miejscu w USA można taką kartę Lycamobile kupić?

  • 0

    20. ~gaść98  2016-07-22 00:00:23  host: c-98-227-149-46.hsd1.il.comcast.net

    @19 - można kupić bez problemu np. w Walmart. Ja zamówiłem w Polsce, żebym nie musiał biegać po sklepach. Oferta amerykańskiej lycamobile - podaję link: http://tlp.is/amr - można zobaczyć i poczytać. Dzisiaj do kraju wykonałem chyba 300 minut rozmów. Ja uruchomiłem ofertę za 29 dolarów.

  • 0

    21. ~gaść98  2016-07-22 08:02:08  host: c-98-227-149-46.hsd1.il.comcast.net

    link nie wskoczył, spróbuję dać jeszcze raz: http://tlp.is/amr

  • 0

    22. ~Bangi  2016-07-22 09:42:25  host: 178.43.236.207.ipv4.supernova.orange.pl

    Jest mnóstwo aplikacji turystycznych, nie widzę powodu, żeby z nich nie skorzystać, przydaje się TripAdvisor, BookApart czy Foursquare, dlatego ja chętnie korzystam ze smartfonu na wyjazdach :P

  • 0

    23. ~  2016-07-22 15:23:11  host: 173-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 20. ~gaść98: Dzięki! Córka właśnie wczoraj poleciała do NY, więc ta informacja od Ciebie spadła mi jak z nieba :) Pozdr.

  • 0

    24. ~gość98  2016-07-22 16:22:13  host: 172.56.10.191

    @23 - nie ma problemu. O takich ofertach należy informować bo komu śsię przyda, tym bardziej, że ją sam przećwiczyłem na sobie. Lycamobile w USA chodzi na t-mobile. U nas w kraju na plusie - tak dla ciekawostki. Pozdrawiam

  • 0