Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 56 mld dolarów za kablówkę

56 mld dolarów za kablówkę

LuiN 27 Maja 2015 10:57

1 1

Charter Communications oferuje 56 mld dolarów za większą od siebie amerykańską sieć telewizji kablowej Time Warner Cable. Czy tym razem zgodzą się regulatorzy?To już kolejna próba konsolidacji rynku telewizji kablowej w USA - wcześniej sieć kablową próbował przejąć Comcast, jednak na jego drodze stanęły urzędy regulujące rynek. Przewodniczący agencji FCC, Tom Wheeler powiedział, że zanim dojdzie do połączenia sieci Charter Communications i Time Warner Cable, regulator sprawdzi czy amerykańscy konsumenci zyskają na takiej agregacji.
Próby łączenia sił sieci kablowych to efekt postępującego przenoszenia usług klientów do Internetu - serwisy VoD takie jak Netflix, Amazon, Hulu i inne skutecznie utrudniają życie tradycyjnej kablówce. Nawet HBO, należące do Time Warner (wcześniejszy właściciel Time Warner Cable), próbuje swoich sił w usługach streamingowych, oferując we współpracy z Apple'em odrębną usługę VoD, niezależną od taryf telewizji kablowej.

Comcast to największa w USA sieć telewizji kablowej i połączenie z drugim pod względem wielkości Time Warner Cable mogło ograniczyć konkurencję. Mniejszy Charter Communications łącząc się z Time Warner Cable z kolei prawdopodobnie pozytywnie wpłynie na układ sił na rynku amerykańskiej kablówki. Szanse na sfinalizowanie oferty są więc większe.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-82-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.