Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 56 mld dolarów za kablówkę

56 mld dolarów za kablówkę

LuiN 27 Maja 2015 10:57

1 1

Charter Communications oferuje 56 mld dolarów za większą od siebie amerykańską sieć telewizji kablowej Time Warner Cable. Czy tym razem zgodzą się regulatorzy?

To już kolejna próba konsolidacji rynku telewizji kablowej w USA - wcześniej sieć kablową próbował przejąć Comcast, jednak na jego drodze stanęły urzędy regulujące rynek. Przewodniczący agencji FCC, Tom Wheeler powiedział, że zanim dojdzie do połączenia sieci Charter Communications i Time Warner Cable, regulator sprawdzi czy amerykańscy konsumenci zyskają na takiej agregacji.




Próby łączenia sił sieci kablowych to efekt postępującego przenoszenia usług klientów do Internetu - serwisy VoD takie jak Netflix, Amazon, Hulu i inne skutecznie utrudniają życie tradycyjnej kablówce. Nawet HBO, należące do Time Warner (wcześniejszy właściciel Time Warner Cable), próbuje swoich sił w usługach streamingowych, oferując we współpracy z Apple'em odrębną usługę VoD, niezależną od taryf telewizji kablowej.

Comcast to największa w USA sieć telewizji kablowej i połączenie z drugim pod względem wielkości Time Warner Cable mogło ograniczyć konkurencję. Mniejszy Charter Communications łącząc się z Time Warner Cable z kolei prawdopodobnie pozytywnie wpłynie na układ sił na rynku amerykańskiej kablówki. Szanse na sfinalizowanie oferty są więc większe.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet