Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 514 mln sztuk smartfonów Dual-SIM w 2016 roku

514 mln sztuk smartfonów Dual-SIM w 2016 roku

LuiN 22 Lipca 2015 15:11

7 0

Zdaniem Strategy Analytics, popularność telefonów Dual-SIM w dalszym ciągu będzie dynamicznie rosła. W 2016 roku będą one stanowiły niemal jedną trzecią całkowitej sprzedaży smartfonów, która wynieść ma 1,6 mld sztuk.






Już w tym roku sprzedaż tego typu smartfonów osiągnąć ma 431 mln sztuk, a więc istotnie przekroczy jedną czwartą wszystkich urządzeń (kwartalnie na rynek trafia obecnie około 300 mln sztuk smartfonów). Przewidywany wzrost w tym segmencie wynieść ma w skali roku 19%, co przełożyć ma się na 514 mln sztuk smartfonów Dual-SIM w 2016 roku.

Choć analitycy określają Dual-SIM jako przede wszystkim bardzo użyteczną funkcję, w praktyce wielu odbiorców może być wręcz skazanych na ten dodatek. Tani, azjatyccy producenci zalewają swoimi telefonami cały świat (zwykle pod lokalnymi brandami), oferując niemal wyłącznie smartfony Dual-SIM. Kto wie czy za kilka lat telefon z pojedynczym gniazdem karty SIM nie stanie się... synonimem luksusu :-).

Źródło tekstu: Strategy Analytics     

Dodaj do:

Tagi: dual-sim

w sumie: 19
  • 3

    1. ~Romek  2015-07-22 15:36:06  host: 94-40-194-130.tktelekom.pl

    To jest bardzo wygodne zwlaszcza dla uzytkownikow ofert na karte :)

  • -1

    2. ~???  2015-07-22 15:41:07  host: n10-07-01.opera-mini.net

    Treść wiadomości Czy jedna karta moze byc na karte a druga na abonament?

  • 2

    3. ~  2015-07-22 15:42:03  host: adck11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dual SIM bardzo sobie chwalę. Zawsze można korzystać z oferty dwóch operatorów. Np taryfa głosową w jednej sieci, a internet w drugiej na kartę. Najlepiej dual active :)

  • -1

    4.  2015-07-22 15:43:10

    Ja właśnie porzuciłem, po latach używania, telefony dual SIM, na rzecz smartfona z zainstalowanym viberem. VoIP zastąpił kartę do rozmów zagranicznych. Jeżeli chodzi o usługi krajowe, to też duale powoli tracą sens. Jest coraz więcej ofert, które oferują wszystko (rozmowy, wiadomości, dane) w wystarczającej ilości i w rozsądnej cenie, na jednej karcie SIM. Zostają jeszcze zastosowania, gdzie takie rozwiązanie ma cały czas sens - nr prywatny i służbowy w jednym telefonie lub częste wyjazdy zagraniczne, gdzie w drugim slocie siedzi zagraniczna karta.

  • 1

    5.  2015-07-22 15:43:11

    3, Niestety aktywnych Dual-SIM-ów jest malutko :-/

  • 3

    6. ~Misiek  2015-07-22 15:49:40  host: 89-70-96-78.dynamic.chello.pl

    Wystarczy wyjechać za granicę - wtedy polska karta SIM wędruje do slotu numer 2, a połączenia głosowe i internetowe wykonuje się z karty operatora zagranicznego. Dual SIM ma sens. Wiem, bo używam.

  • 2

    7. ~g?  2015-07-22 15:54:30  host: 46.43.190.193

    Jest nawet na 4 karty sim z czego dwie moga dzialac w pasmie 3G lub LTE.Dual sim bardzo dobre rozwiazanie jeden slot internet drugi slot polaczenia glosowe

  • 2

    8.  2015-07-22 16:09:41

    Też sobie chwalę dual sim (stare zm) :) Szkoda tylko że w większości topowych, znanych marek smartfonów praktycznie się tego nie stosuje, albo jak się stosuje to i tak na nasz rynek te wersje często nie trafiają. Nadrabiają to chińscy producenci ze smartfonami z niższych półek.
    Sam poszukiwałem moto e z dual sim i jedyna opcja to zakup z zagranicy, albo od kogoś kto sprowadził kilka takich telefonów z Anglii, więc o gwarancji można pomarzyć.
    W końcu dałem sobie spokój i kupiłem coś innego, generalnie nie żałuję wyboru.

  • 3

    9. ~Liwiusz  2015-07-22 16:11:08  host: ip-5-172-233-125.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @4 - zaletą dualsima nie jest to, że sobie optymalizujesz koszty na dwóch kartach, tylko że musisz używać dwóch numerów telefonów (np. służbowy i prywatny, czy na przykład dwa prywatne, z czego jeden dla bliskiej rodziny, drugi dla znajomych, wyłączany jak nie chcemy, aby nam zawracali głowę).

  • 0

    10. ~Kajetan  2015-07-22 16:18:02  host: user-109-243-84-180.play-internet.pl

    Dual-simy są popularne w dużych obszarowo krajach, np. w Rosji. Tam, z racji dużych odległości wewnątrz kraju, istnieje roaming krajowy. Gdy mamy kartę z Moskwy, a jedziemy gdzieś dalej, Soczi, Syberia czy Władywostok, to nawet za połączenia odebrane płacimy. Dlatego kupujemy miejscową kartę i obniżamy koszty. W Polsce nie ma takiej sytuacji, więc i telefony Dual-SIM są zdecydowanie mniej popularne.

  • -2

    11.  2015-07-22 16:23:24

    Liwiusz: Ale przecież też o tym napisałem. :) Właśnie, że optymalizacja kosztów, jak to ująłeś, powoli traci sens, ale zostają kwestie wygody w niektórych przypadkach.

  • 0

    12. ~pabloki  2015-07-22 17:16:04  host: 46.205.221.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    kiedys był w plusie chyba na trzy karty sim. to dopiero maszyna.

  • 2

    13.  2015-07-22 18:16:40

    Miałem telefon na jedną kartę i byłem uwiązany u jednego operatora - teraz gdy mam dual-sima mogę ich tasować jak chcę i kiedy chcę! Bawi mnie to!

  • -1

    14. ~mm  2015-07-22 21:04:41  host: user-94-254-145-187.play-internet.pl

    @11
    Jest jeszcze grupa osób której nie chodzi o zmniejszenie kosztów ale o wygodę. Np. telefon prywatny i służbowy. Przekierowanie nie zawsze wchodzi w grę bo co prawda do Ciebie można się wtedy dodzwonić ale jak Ty dzwonisz to czasami komuś z pracy nie chcesz ujawniać numeru prywatnego a komuś z prywatnych kontaktów numeru służbowego. Sam niedawno szukałem czegoś firmowego z LTE i Dual sim. Inny problem to cena takiego duala. Są jakieś proste nokie dual które nowe w sklepie kosztują ok. 100 PLN. A np. za dołożenia drugiego slotu dla sima firmy chcą dodatkowo po kilkaset złotych...

  • 1

    15.  2015-07-22 22:39:31

    Jakiś pomysł na DualSIMa klasycznego, ale z HDVoice? Coś a'la E52, tylko DualSim. Żeby bateria potrzymała te kilka dni na jednym ładowaniu. Tylko do rozmów, więc nie musi być smartfon. Z góry dzięki.

  • 1

    16. ~Kerto  2015-07-23 09:51:09  host: user-46-113-123-97.play-internet.pl

    Używam prawie rok Galaxy Grand 2 a kolega ma Galaxy Grand Neo. Oba są świetne. Spokojnie działają dwa a nawet trzy dni przy włączonych dwóch kartach. Jedną z kart można zawsze wyłączyć dla oszczędności prądu, ale w tych modelach jak widzę nie ma to specjalnie sensu, gdyż mają dobre baterie. Można ustawić, który SIM jest na rozmowy, a który na internet (@ 2. i tu nie ma znaczenia czy jest abonament czy karta). Bardzo mi odpowiada abonament w Pleju a karta na internet u Dziewicy. Jeśli ktoś szuka dobrego DSa to chyba na allegro. Właśnie dlatego, że tam sprzedają egzemplarze ściągnięte z Rosji. Mój jest stamtąd.

  • 1

    17. ~Gość  2015-07-23 12:36:05  host: apn-37-7-23-9.dynamic.gprs.plus.pl

    Trochę się nie zgodzę, że SSIM będą "exclusive" - a to ze względu na... koszty (które zawsze będą niższe niż w DSIM). Pominę kwestię patentów, ale też oprogramowanie i sprzęt musi to wspierać... A co do active DSIM. No cóż - to nie tylko "patenty" i sprzęt x2. To jest też kwestia dodatkowych patentów na samą funkcjonalność - a zyski - stosunkowo niewielkie. Nie opłaca się rozwijać autorskiego oprogramowania, bo de facto nawet jak widzimy, że dwoni ktoś na drugiej linii to rzadko przerywamy bieżącą rozmowę (niemal nigdy nie kończy się to "na oddwonię później" i ma się obydwu rozmówców "z głowy").

  • 1

    18. ~Dual SIM  2015-07-23 13:03:48  host: ip-37-152-19-43.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    tez sie nie zgodze ze single SIM bedą "exclusive", ale z tego wzgledu ze coraz wiecej osob ma dwa numery telefonow czesto w różnych sieciach. Noszenie jednego urządzenia jest dużo wygodniejsze niż targanie dwóch po kieszeniach.

  • 1

    19.  2015-07-23 13:06:14

    17, Gość - w Asusie Zenfone 2 elegancko mi działał Active Dual-SIM. W razie drugiego połączenia przede wszystkim była informacja o nim, czego nie ma w Dual Standby. Mogłem zawiesić aktualną rozmowę i odebrać telefon, generalnie swobodnie przełączać się pomiędzy rozmowami.

Dodaj swoją opinię