Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 50 tys. tytułów w Windows Phone Marketplace

50 tys. tytułów w Windows Phone Marketplace

LuiN 28 Grudnia 2011 08:48

0 0

Codziennie do Windows Phone Marketplace trafia 265 nowych aplikacji. Od momentu otwarcia sklepu, trafiło do niego już ponad 50 tys. tytułów.

Przez ostatnich 90 dni Marketplace powiększył się o 17276 pozycji, w tym o 8010 w ciągu ostatniego miesiąca. Pułap 50 tys. osiągnięty został szybciej niż przewidywano - na pierwszych 40 tys. tytułów trzeba było ponad roku, a na kolejnych 10 tys. tylko 40 dni.

Android Market potrzebował 19 mies. do pokonania granicy 50 tys. tytułów, a App Store 12 mies. Windows Phone Marketplace swój "kamień milowy" odnotował po 14 mies. funkcjonowania. Zarówno oferta Android Marketu, jak i Apple App Store liczy obecnie ponad pół miliona tytułów.




Tylko 6 tys. opublikowanych gier/aplikacji znikło z oferty sklepu od momentu jego otwarcia - usunięte przez twórców lub Microsoft, który kontroluje jakość oferowanych treści. Kategoria books + reference jest obecnie największa i liczy ponad 7 tys. tytułów, gry to kolejne 6991 pozycji, a narzędzia - 6797.

Warto przy tym zaznaczyć, że oferta różni się w zależności od kraju. I tak, mieszkańcy USA mają obecnie do wyboru 42655 tytułów, Wielkiej Brytanii - 40,305, Francji - 39235, Hiszpanii - 37027, Włoch - 36944, Niemiec - 36958, Australii - 37024, Indii - 36752 a Singapuru - 36922.

Źródło tekstu: allaboutwindowsphone, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~Robert  2011-12-28 09:16:44  host: ip-89.171.102.147.static.crowley.pl

    :) uwaga podaję mrożące krew w żyłach liczby: kategoria "podróże i nawigacja" - 1 (słownie jedna) wartościowa "yanosik" + 2 (dwie) dobrze zapowiadające się: transportoid i taxity. W tej kategorii daje nam zawrotną wartość 3 (słownie trzy)

  • 0

    2. ~zyx  2011-12-28 09:39:50  host: ip-51-9.zax.pl

    @1 No i co w tym dziwnego? Po co klonować w nieskończoność jakieś bezsensowne aplikacje? Jeśli kupujesz telefon do zabawy, proponuję coś z androidem.

  • 0

    3. ~tadek  2011-12-28 09:48:18  host: 81.168.254.14

    @1 Widzisz, a mnie te nawet 3 aplikacje nie są potrzebne. Kazdy ma inne preferencje.

  • 0

    4. ~Robert  2011-12-28 09:48:35  host: ip-89.171.102.147.static.crowley.pl

    mój post jest odpowiedzią na post który z niewiadomych mi przyczyn został usunięty: i pytał ile jest appek naszych? Co do rady - bardzo dziękuję.

  • 0

    5. ~gt  2011-12-28 09:49:44  host: 212.38.193.178

    Procentuje podejście Microsoftu do programistów... żadna inna firma nie daje takich narzędzi, szkoleń, bonusów itp. W efekcie, aż chce się pisać na tę platformę. Nie jestem developerem, ale tak na próbę zainstalowałem środowisko, napisałem prostą gierkę i w parę dni miałem kilka tysięcy pobrań. Z innymi systemami mobilnymi jest znacznie trudniej.

  • 0

    6. ~Robert  2011-12-28 10:13:20  host: ip-89.171.102.147.static.crowley.pl

    widzę że cenzura szaleje :) @5 daj linka do gierki

  • 0

    7.  2011-12-28 10:18:05

    #1 - no tak, za to na Androida mamy pół miliona samych fantastycznych aplikacji. To nic że nawet ostatnio w akcji za 0,10$ Android nie potrafił dać nic innego niż gry, gry, gry i aplikacje pogodowe i podobnie jest w Markecie. Ważne że jest 500 tysięcy aplikacji i jest się czym jarać ;)

  • 0

    8. ~  2011-12-28 10:28:38  host: z55-03.opera-mini.net

    Czy jest w tym Windows markecie przegladarka Mini Opera?

  • 0

    9. ~Robert  2011-12-28 10:34:11  host: ip-89.171.102.147.static.crowley.pl

    @7 ja się niczym nie jaram - tylko został usunięty post (Rogiego) na który udzieliłem odpowiedzi - to wszystko - co do jarania się - tak na Trophy którego posiadam brakuje mi kilku aplikacji z Hero którego miałem.

  • 0

    10. ~zawi23  2011-12-28 10:44:21  host: 217.153.180.58

    @8. nie ma Opery Mini, generalnie nie widzę potrzeby używania innej przeglądarki. IE w wersji mobilnej bije wszystkie przeglądarki które do tej pory użytkowałem w telefonach. Ps. Opery nie ma oficjalnie, na XDA już chyba ją przetransportowali na urządzania z WP7 ;) Tylko trzeba mieć odblokowany telefon.

  • 0

    11. ~rain86  2011-12-28 10:56:22  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @10 to chyba mało tych przeglądarek używałeś w takim razie. IE nie jest zły, ale są lepsze przeglądarki - ot choćby Safari. Co do aplikacji to jest ich i tak mało jak na rok po premierze - tym bardziej, że M$ posiadał spore grono deweloperów z WM ale na początku ich olał to teraz pokutuje. 50 tys appsów ale nadal brak nawigacji po PL - jest Navigon ale bez PL za 250 zł, brak skype, ipla, tuba fm, brak programów do obróbki foto-wideo, o grach, emulatorach nie wspomnę. Cały czas uważam, że poczciwy WM 6.5 miażdży pod tym (i jeszcze kilkoma innymi) względem WP7

  • 0

    12. ~gt  2011-12-28 11:31:43  host: 212.38.193.178

    @11: też tak uważałem do listopada. Wtedy dostałem do testów WP7 i już nie oddam... ;) Tak naprawdę brakuje mi tylko AutoMapy mimo że jest kilka innych nawigacji i znacznie tańszych niż opisujesz. WM6.5 jest teoretycznie lepszy, ale to tylko teoria. W codziennym użyciu - bez porównania.

  • 0

    13. ~  2011-12-28 12:18:59  host: z55-03.opera-mini.net

    Jak nie ma Mini Opery to ten system dla mnie nie istnieje. Na M Operze siedze po ok 2 godz dzienie nie dlatego ze jest to swietna przegladarka ale dlatego ze do otwarcia przykladowej strony zużywa 1/9 cennych kilobajtow niz IE czy Safari. Do tego otwiera strony o połowe szybciej niz inne przegladarki.

  • 0

    14. ~grumpy  2011-12-28 22:27:58  host: aecb223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 a czy w tej "najlepszej" przegladarce, mobilnym ie jest mozliwosc blokowania flash? bo jak nie, to ten mobilny ie jest do d..., oczywiscie to moje prywatne zdanie :)

  • 0

    15. ~a_lex  2011-12-28 22:39:24  host: public-gprs284605.centertel.pl

    Fakt, kilobajty kilobajtami ale u mnie na zasięgu EDGE toby na Operze szło znacznie szybciej. Sprawę ratuje używanie kilku kart jednocześnie, ale przełączanie miedzy nimi nie jest najwygodniejsze. 50k aplikacji? Mi wystarczy kilka, za to użytecznych a w tym bardziej licze na system MS niż Google.

Dodaj swoją opinię