Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 50 małych miejscowości zmieniło się z Orange

50 małych miejscowości zmieniło się z Orange

LuiN 30 Lipca 2012 12:47

0 0

Niemal 4 tysiące zaangażowanych mieszkańców, 750 grup inicjatywnych, a w wyniku ich starań 50 multimedialno-internetowych miejsc spotkań w całej Polsce - to efekt projektu Pracownie Orange.

Rozpoczęta w lutym 2012 roku akcja potrwa 2 lata. Przez ten czas Orange zapewni wsparcie techniczne i informatyczne utworzonych pracowni. O szkolenia i propozycję dodatkowych aktywności w Pracowniach Orange zadba Fundacja Orange.

W ramach akcji społecznej Orange, w 50 miejscowościach liczących poniżej 20 tysięcy mieszkańców powstały multimedialne pracownie internetowe - w lokalizacjach wskazanych samodzielnie przez mieszkańców. Orange ufundował remont i wyposażenie każdej placówki m.in. w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu, konsole do gier, telewizory LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych, a także komfortowe meble.

Do akcji Pracownie Orange dołącza Fundacja Orange, która będzie odpowiadać za dalsze funkcjonowanie placówek oraz ich rozwój. Fundacja wesprze mieszkańców w realizacji pierwszych własnych projektów społeczno-kulturalnych oraz umożliwi koordynatorom wymianę wiedzy i doświadczeń poprzez specjalnie utworzoną platformę internetową z dostępem do nowoczesnej bazy gotowych do wdrożenia projektów.
Dla wszystkich osób zaangażowanych w działania Pracowni, Fundacja przeprowadzi szkolenia z zakresu m.in. animacji społecznej, komunikacji w mediach społecznościowych, współpracy z wolontariuszami i młodzieżą, prowadzenia projektów oraz badania lokalnych potrzeb.

Głównym celem programu Pracownie Orange jest wspieranie długofalowego rozwoju małych społeczności poprzez wyrównywanie szans edukacyjnych, kulturowych i zawodowych ich mieszkańców z mieszkańcami wielkich miast.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 1

  4. ~  2012-07-30 14:19:14  host: afqr178.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A może by tak wykaz miejscowości do news'a dołączyć?!! @3 w promocji to i telefony są za 1zł, a np. w mbank mobile może byc taniej niż wsponiane 80gr. do play.

 • 0

  5. ~costa  2012-07-30 21:42:36  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

  jak na tak wielką reklamę, to akcja jest spektakularną porażką w mojej ocenie... Więcej kasy poszło w wizerunek niż to warte.

 • 0

  6. ~JustMe  2012-07-30 23:28:18  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

  Wies kocha Orange :)

 • 0

  7. ~  2012-07-31 22:36:40  host: a3-me.krak.tke.pl

  Takie akcje jak najbardziej trzeba chwalić - tu mamy technologię, swego czasu Heyah np. zbierała na schronisko dla zwierzaków. Super sprawa, jak operator ma czas myśleć o działaniach społecznych.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet