Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 50 000 zł dla szkół od TP

50 000 zł dla szkół od TP

WitekT 2 Czerwca 2005 12:09

0 0

W Dniu Dziecka 10 szkół, które zrealizowały najciekawsze projekty na zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem Internetu, otrzymało od Telekomunikacji Polskiej po 5000 zł na ich kontynuację w kolejnym roku szkolnym.

W okresie wakacji wszystkie szkoły uczestniczące w programie edukacja z internetem tp nadal będą mogły korzystać z neostrady tp za 1,22 zł brutto.

Pół roku wcześniej 100 szkół z całej Polski otrzymało od TP nagrody, po 1500 zł, na realizację Szkolnych Projektów Internetowych w ramach programu edukacja z internetem tp. Dziś 10 szkół, które najlepiej zrealizowały swoje pomysły dostało dodatkowe środki na kontynuację zajęć w następnych latach.

Nagrodzone projekty obejmowały tematykę, od multimedialnych podróży po zjednoczonej Europie, do zakładania małego przedsiębiorstwa. Wśród laureatów znalazły się szkoły, w których zrealizowane zostały akcje społeczne na rzecz małych ojczyzn, które prowadziły badania terenowe czy poszukiwały śladów przeszłości. Uczniowie opracowywali strony internetowe, wydawali gazety on-line oraz na papierze, wykorzystywali Internet do komunikowania się i publikowania swoich prac.
Efektem konkursu będzie baza scenariuszy zajęć pozalekcyjnych oraz schematów prowadzenia kół zainteresowań, promujących wykorzystanie szerokopasmowego Internetu. W ten sposób TP chce uczestniczyć w tworzeniu zasobów przykładowych zajęć, które będą praktycznie wykorzystywane w szkołach.

Wsparcie dla szkół udzielone przez TP to element wspólnych działań z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach prowadzonej przez Centrum - Akademii Szkoły z Klasą.

Z realizowanego od września 2004 r. programu edukacja z internetem tp korzysta już 7000 szkół, w których uczy się ponad 2 mln uczniów. W ramach programu TP oferuje szkołom szerokopasmowy dostęp do sieci za 1,22 zł brutto miesięcznie. Ta sama cena będzie obowiązywała w czasie wakacji, a program będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym. Placówki edukacyjne korzystają z neostrady tp o prędkości od 128 kb/s do 2 Mb/s i nie mają limitów w transferze danych.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie www.edukacja.tp.pl.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet