Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 5 powodów, dla których BlackBerry Messenger jest lepszy od iMessage

5 powodów, dla których BlackBerry Messenger jest lepszy od iMessage

orson_dzi 22 Sierpnia 2014 21:49

4 5

Blackberry prezentuje pięć powodów, dla których BlackBerry Messenger jest lepszy i mniej podatny na SPAM niż iMessage.



Magazyn WIRED opisał w ostatnim czasie bardzo wysoką podatność iMessage od Apple na ataki SPAM-u, ze względu na wysoką integralność iPhone'ów i iPadów z komputerami stacjonarnymi z logiem nadgryzionego jabłka i bardzo proste tworzenie fałszywych profili pozwalających na rozsyłanie SPAM-u. New York Times znalazł idealne wyjście na pozbycie się SPAM-u i sugeruje... przesiadkę na BlackBerry Messengera, jako argumenty podając pięć powodów:




  • architektura BlackBerry Messengera skutecznie chroni swoich użytkowników przed SPAM-em z prostego powodu - użytkownik nie otrzyma wiadomości bez posiadania nadawcy na liście kontaktów;
  • BlackBerry Messenger daje użytkownikowi pełną kontrolę - to od użytkownika zależy, kogo doda do listy kontaktów, a tym samym, to użytkownik decyduje, jakie wiadomości i od kogo chce otrzymywać;
  • BlackBerry Messenger chroni prywatność użytkowników - dzięki szyfrowaniu wiadomości przez BBM Protected wiadomości nie są narażone na szpiegostwo lub włamania podczas transmisji;
  • BlackBerry Messenger pozwala uchronić się przed niechcianymi wiadomościami - jeśli użytkownik uzna danego nadawcę za spamera, wystarczy że usunie go z listy kontaktów i nie musi martwić się, że w przyszłości znów dostani niechcianą wiadomość;
  • funkcje antyspamowe BlackBerry Messengera działają na każdej platformie - każdy użytkownik otrzymuje swój własny kod PIN, który służy do zabezpieczenia jego konta, a ze względu na multiplatformowość aplikacji, zabezpieczenia działają tak samo na smartfonie z BlackBerry OS, jak i Androidzie, iOS lub Windows Phone;


Źródło tekstu: BlackBerry Blog     

w sumie: 48
  • 0

    29. ~  2014-08-23 20:27:59  host: 89-71-92-239.dynamic.chello.pl

    Skype na starym symbianie też dawał możliwość rozmów.

  • 2

    30.  2014-08-23 21:19:05

    BBM ma podstawową wadę: brak aplikacji na PC. Po co się męczyć z malutkim urządzeniem skoro jest się przed komputerem z dużym ekranem i wygodną klawiaturą? Skype, Facebook, nawet GG w tej kwestii są górą. Komunikator mobilny to tylko rozszerzenie możliwości a nie podstawa. @Jacek nie mam zamiaru iść z dobrą nowiną między "ciemny lud" i chwalić BBM - bo i po co? Wszystkich nie przekonam a już mam 3 komunikatory ciągle włączone, po cholerę mi czwarty?

  • 0

    31. ~JustMe  2014-08-23 22:33:38  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @30 Wiesz, ja miałem komputer włączony może 4 tygodnie temu, wszystko na telefonie ( BlackBerry Z10) GG? Nie znam nikogo kto by tego używał wśród moich znajomych.
    Co innego gdy pracujesz na kompie, wtedy inny temat, rozumiem. Ale kiedyś ktoś tu napisał że email, Facebook I inne wieczorem na kompie gdy wraca do domu to pomyłka, no chyba ze to celowe, znam takich co mając auto za 300k nie mają w domu telewizora...Da się. Ale niech mnie nikt śmiesznymi argumentami nie przekonuje.
    Nie twierdzę ze BBM to numer jeden, głównie używam obecnie WA z powodu że większość znajomych z "podwórka" czy też bliskiego otoczenia nie ma BBM.
    Ale też proszę nie pisać ze BBM to nic, bo już wcześniej pisałem że jest dużo użytkowników w Polsce.
    Po drugie temat samego BlackBerry, nie obwiniajcie BlackBerry ze Polska jest w ciemnej d... , nie obwiniajcie BlackBerry za to ze ludzi nie stać na to co w europie ma każdy bezrobotny, opisywane tu batalie abonamentowe, walka który operator jest lepszy bo ma o 3 pln taniej to śmiech na sali!!! Jasne, w skali świata BlackBerry jest na końcu w temacie sprzedaży, ale ta skala w POLSCE w ogóle nie ma się do tej światowej. Zresztą, mnie cieszy fakt ze BlackBerry jest.w tyle, mam super narzędzie, mało popularne wśród zwykłych ludzi.... Wyrozniam się nie płacąc za to nic :) System wg mnie najlepszy, multitasking nie dopodrobienia, ideal gdyby nie brak paru aplikacji.
    Ale ich brak nie przyslania mi pozytywnych aspektów BlackBerry w żadnym wypadku...

  • -1

    32. ~Jacek  2014-08-23 22:37:03  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @30 Spokojnie prawdopodobnie juz niedlugo BB udostepni Blenda i wtedy wszyscy,niezaleznie od systemu beda mogli miec swoj BBM na ekranach komputerow bo koniecznosci instalacji natywnego klienta na komputerze,Zreszta dzieki Blendowi bedzie mozna sterowac calym urzadzeniem i ma to byc dostepne na wszystkie platformy.Bedzie mozna odpisywac w grupach, na kanalach itd
    Wiadomo ze BB zaspalo ale teraz probuja to nadrobic i ja im kibicuje bo oni potrafia stworzyc dobry soft i genialne rozwiazania.Lata dominacji na rynku korpo jednak robia swoje

  • 0

    33. ~Hopla  2014-08-23 23:07:38  host: host-119-160.mt.pl

    @32 Do czego tak właściwie służy Blend? Niby czytam BBnews ale tam za wiele o ty nie było. Jeśli chodzi o BBM to niestety nikt z moich znajomych nie chce tego używać. Czy połączenia głosowe przez BBM działają na Androidzie, bo tam wersja BBM była okrojona?

  • 0

    34. ~Jacek  2014-08-23 23:26:35  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @33 Generalnie to BB duzo informacji o Blend trzyma jeszcze w tajemnicy.Tutaj masz troche informacji http://tlp.is/3jd http://tlp.is/3je http://tlp.is/3jf ale jak wspomnialem trzeba poczekac do premiery aby poznac wiecej informacji.Rozmowy glosowe dzialaja od andka 2.3.

  • 0

    35. ~aabca  2014-08-24 00:29:58  host: 89-77-145-151.dynamic.chello.pl

    @32 Połączenia głosowe jak najbardziej działają na androidzie, ja w ten sposób komunikuję się z Samsungiem oddalonym o 6000 km :) Na upartego nawet wifi nie jest potrzebne, ale wtedy trzeba mieć jakiś mocny pakiet danych. Nie wiem ile one transferu zżerają, bardziej dla zapewnienia komfortu psychicznego.

  • 0

    36.  2014-08-24 10:12:42

    @31 dlaczego mam nie pisać, że dla mnie BBM to nic? Przecież to prawda. Tak samo jak GG dla Ciebie się nie liczy tak dla mnie nie liczy się BBM, prosty rachunek. To, że twoi znajomi unikają korzystania z PC też do mnie nie trafia, bo moi tego problemu nie mają. Baa... cenią sobie wygodę ponad mały ekran smartfona. A to, że to nie wina BB rozumiem, ale co z tego? Liczy się efekt. Winą Microsoftu nie jest to, że brakuje na WP 8.1 wielu ciekawych gier i aplikacji, ale przez te braki nie używam Lumii. MS niewinny, ale ponosi konsekwencje. BB tak samo w przypadku BBM. @Jacek Blend w żaden sposób nie przekona ludzi do BBM. Tak samo jak Zune nie przekona nikogo do Outlooka.

  • 0

    37. ~  2014-08-24 10:43:05  host: n06-07-05.opera-mini.net

    Uzywam BBM i sobie chwale.

  • 0

    38. ~Jacek  2014-08-24 11:12:56  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @36 Czy Blend nie przekona ludzi?Tego nie wiem bo musimy poczekac do premiery i zobaczymy co konkretnie zaoferuje, tym bardziej ze Blend to nie tylko ulatwienie korzystania z BBM ale i praca na urzadzeniu.To rozwiazanie typowe dla korpo i jest duza szansa ze sie przyjmie wsrod konsumentow.Tu nawet nie chodzi o sam BBM tylko o swiadomosc ludzi ze istnieje BB.Jesli dzieki Blend,Cloud,eBBM, itd zdobeda nowych klientow to samo w sobie bedzie dobra reklama do uzywania BBM.Juz samo wypuszczenie BBM na WP mialo pozytywny efekt bo w Lumiach BBM jest fabrycznie instalowany i chocby od czasu premiery na WP liczba osob sledacych kanal BBM wzrosla wyraznie.Na dzien dzisiejszy to 4,5 mln osob a przed premiera na WP bylo to 2-2,5 mln.Kanaly na BBM to cos w rodzaju Twittera

  • 0

    39.  2014-08-24 11:41:24

    @38 jak usługa sterowania smartfonem BB ma przekonać do BBM ludzi, którzy używają innych urządzeń? Lumie to też nie najlepszy partner, ponieważ niestety zarówno BB OS jak i WP tracą udziały na rynku. To co z JustMe robicie to zaklinanie rzeczywistości, nic więcej. Wiem, bo sam miałem kiedyś swój ulubiony system jak i markę. Nie chciałem widzieć faktów, a one są takie, że nawet najlepszy system bez użytkowników jest nic nie warty, a ludziom nie zależy wcale na jakości. Dopiero jak Symbian umarł to do mnie dotarło. Spójrzcie na to obiektywnie i bez emocji. BB ma szansę się utrzymać tylko na rynku korporacyjnym a jego obecne usługi nie porwą tłumów jak dobre by nie były.

  • 0

    40. ~Jacek  2014-08-24 11:53:43  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @39 I tu sie zdziwisz bo ja obecnie nie uzywam BB tylko Androida a interesuje sie BB bo to obecnie najlepsze rozwiazanie mobilne. Blend to ma byc nie tylko obsluga urzadzen BB ale ma obslugiwac urzadzenia na innych platformach http://tlp.is/3jh I tak jak wspomnialem Blend i inne uslugi maja nie tyle przekonywac do BBM( bo nawet nie wiem w jaki sposob mialoby to zrobic) ale do ogolnie korzystania z BB.O Blend wspomnialem tylko dlatego ze padl argument o braku aplikacji na desktopach.

  • 0

    41.  2014-08-24 12:25:32

    @40 usług zdalnej obsługi smartfonów już trochę jest. Niewiele osób o tym wie, jeszcze mniej osób ich używa. Mało kto usłyszy o Blend, a już na pewno nie spełni ono wymagań stawianych komunikatorowi. Spójrz na G+, mało kto się tym interesuje, mimo że jest zainstalowane na znacznej większości smartofnów na świecie oraz zintegrowane z najpopularniejszą usługą pocztową świata.

  • 0

    42. ~Wojteczek z Elblonga  2014-08-25 08:50:01  host: 81.219.84.18

    Ja tam dalej wole fejsa. fejs dobrze jest zintegrowany z systemami OiS oraz Windowsem. Świetnie działa w Nju mobile bo sie łądnie otwiera strona i przejrzysto jest.
    A te badziewiackie nowosci to... jakas lipa totalna. Juz sam dzwiek przychodzacej wiadomosci mnie odraza. a na fejsie plum i juz jest wiadomosc.

  • 0

    43.  2014-08-25 10:33:35

    13, tof - dziękuję - poprawione

  • 0

    44.  2014-08-25 10:36:19

    10, słuszna uwaga, poprawiłem i już piszę do Arka żeby przyjrzał się zasadom odmian z apostrofem. Dzięki!

  • 0

    45. ~JustMe  2014-08-25 16:51:29  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @39 Masz rację. Od zawsze pisałem że BlackBerry nie dla mas... Powracają na swoje pole działania I bardzo mnie to cieszy. Ja pozostaje przy BlackBerry, mogę mieć zdanie ze to najlepszy system, mam dostęp do Androida, IPhone I zawsze się zastanawiam wtedy jakim cudem to tak popularne. Wszystko tam działa "nie tak", nie potrafię obsługiwać tych systemów po uzytkowaniu BlackBerry, nie chce, to tak jak mając kawior na grzance z szampanem wracać do smalcu z puszka piwa.

  • 0

    46. ~JustMe  2014-08-25 16:56:25  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    Dodam, w 2007 roku w Polsce BlackBerry w zasadzie nie istniał, chwile potem stał się telefonem Biznesu, jakie moje było zdziwienie gdy w tamtych latach każdy malolat biegał w UK z BlackBerry w ręku...
    Potem przeskoczyli na iPhone I Androida, ale nadal BlackBerry widuje dziennie...

  • 0

    47. ~xv  2014-10-13 14:22:30  host: afbo228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    beznadzieja!!! żadna fajna aplikacja tu nie działa! większości nie da się w ogóle zainstalować, a te, które są dostępne w bbworld to dramat!!! facebook messenger to porażka!!! każą sobie płacić, non stop wyskakują powiadomienia, żeby wykupić wersję pro!!! nic nie działa!!! mam ten telefon od roku i żałuję, że go kupiłam!!! odradzam każdemu!!!

  • 0

    48. ~abc  2016-07-21 09:01:14  host: 212.160.172.85

    28. To BB zaproponowało, że pomoże namierzyć bandytów, bo ich sprzęt nie może służyć do ochrony przestępców.

Dodaj swoją opinię